Daihatsu Feroza Acil Yardım Lütfen !!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eserkerasus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,610

eserkerasus

Yeni Üye
Arkadaşlar

Forumda siz değerli arkadaslarin yorumlarını alarak 1994 model Feroza Se bir araç aldım

Özellikle yardım rica ediyorum
Araç 374000 km de ;
Alan arkadaş motorun yaptırdığını söyledi ekspertiz yaptırdim Araç ordu da dyno testinde %68 çıktı motor performansı 121 km ye kadar çıktı testte

1. Arazi vitesi 2h 4h 4l şeklinde
Arkadaş on sol ve sağ tekerlerinde kilit var bunları çevir ve araziye öyle geç dedi çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım önleri çevirmesende olur dedi ?

2. Araç tupte tek marsta çalışıyor şimdilik atiker tüp var devamlı tüp ile çalışan araçlarda ne yapmalı parça değişimi ile alakalı ?

Aracın orduda yağ filtresi hava filtresi yok hangi araçların uyar ?

3. 100 TL ilk benzin aldım gosterge çeyrek oldu acaba gösterge mi bozuk kim bakar bu işlere

4. Kaput kaldırma çubuğu bozuk nereden bulurum

5. 235 75 15 çamur lastiği var orijinal mıdır ölçü ?

6. Aynaları ayarlayamiyorum otomatik gibi ama el freni üstünde bir düğme var kopmuş otomatik mıdır ?

7. Motorda conta yanık veya rektefiye gerekmediğini nasıl anlarım ? Çekişte problem yok

8. Hard top nasıl sokuluyor ?

9. On ve arka silecek orijinali nerden bulurum

10. Alt kısımda yağ kaçakları var neden kaynaklanır ?

11. Araçta hangi yağları değiştirelim ?

12. On konsolda üç gösterge var saat eğim ve ampermetre ne ise yararlar?

13. Başka dikkat etmem gereken noktalar ?

İlginiz için teşekkürler aracı ekspertiz yaptirdim ama aklima gelenler bunlar

Selamlar

Eser YILMAZ

Etiketler
2. Araç tupte tek marsta çalışıyor şimdilik atiker tüp var devamlı tüp ile çalışan araçlarda ne yapmalı parça değişimi ile alakalı ?
Filtre degisimi normalde yeterli. Çalısmasında veya sarfiyatinda sorun varsa LPG ayarına bakilabir.

İstanbul Aksaray'da Tokyo otomotiv var Japon Kore parçaları satıyor. Honda aracıma oradan temin ediyorum. Kredi kartı veya banka hesabına ödeme yapıp aynı anda kargoya veriliyor. Bir gün sonra anlaşmalı kargo ile uygun tarifeden size ulaştırılıyor.

3. 100 TL ilk benzin aldım gosterge çeyrek oldu acaba gösterge mi bozuk kim bakar bu işlere
Tamamen boş depoda böyle birşey olabilir. Bir dahaki sefere tam bitmeden alırsanız ikisi arasındaki farkı yorumlarsınız. Bazı araçlarda deponun ilk kısımları bazılarında son kısımları sekli nedeniyle veya Samandıra yüksekliği nedeniyle yavaş veya hızlı düşüş gösterir.
Genelde sorun çıkarmazlar. Birkaç defa takip etmeli tamirini zaten herkes yapamaz.

Dayama çubuğunda sorun varsa emsal bir metalden yenisi bükülebilir.
Balaster yanı piston varsa uzunluk ve üzerinde N ( nevton ) degerinin aynı veya yüksek olanını bulursanız takılır. Pistonların başlıkları dişli oluyor. Orijinalinin başlıklarını temin ettiginize takabilirsiniz. Parçacıda varsa uğraşmayınıza gerek kalmaz sipariş geçersiniz.

7. Motorda conta yanık veya rektefiye gerekmediğini nasıl anlarım ? Çekişte problem yok

Yedek su deposuna hava kabarcıkları geliyorsa
Ateşleme de problem oluyorsa
Eksozdan çok su geliyorsa
Su eksiltiyorsa
Motor yağına su karışıyorsa
Suya motor yağı karışıyorsa
İlk marsta geç çalışıyorsa
Conta yakmış olabilir.

Reaktifiye yağ eksiltene kadar yaptırmaya gerek yok diyelim. Aracın eksiklerini bitirelim yağını suyunu haftalık kontrol edelim sonra ihtiyac olursa bakılır.

Silecek süpürgesi ise sanayide hirdavatcilarda aynı uzunlukta olanı alınır degisilir. Banana ve eski tıp vardır. Orijinali eski tıp sanırım. Bence eski tıp bosch marka almalı memnun kalırsınız. Ses yapmaz iyi siler 2 sene rahat edersiniz.

Motoru gaz ile metal kısımlarını pistole ile yıkayıp sonra nereden kaçırdığına bakılır. Motor temizleme spreyi balata temizleme spreyi de kullanılır. Ben eski usul gaz kullanırım. Plastik ve lastik aksama sıkmayın. Sonra sıcak deterjanli su ile gazli kısımları yıkayıp kokudan yağdan arındırılır. Sensör vb elektrik kısımlarına çok dökmeyin.

Motor Sanzuman diferansiyel öncelikle değişmeli. Sonra fren bakımında fren hidroligi de değişir. Direksiyon kutusu yağı kolay bulunuyorsa onu da degismekte fayda var.
Resimleri varsa daha kolay olur.
Saat normal saat ise zaten durum belli. Aracın çalıştığı saat ise morir yağı degisimini bu saate göre takip edebilirseniz iyi olur. Kilometre ile yağ degisimi yerine saat ile değişmek iyidir.
Eğim klinometre olmalı. Aracın teknik verilerinde ne kadar eğimde iniş çıkış vs limitleri vardır ona göre kullanılması kontrolü içindir.
Ampermetre - 0 + seklinde ise araç çalışırken + yöne gitmeli. Eksi yönde ise şarj sorunu veya fazla sarfiyatin var demektir. Elektrik kullanımını azaltmalı.
Hayırlı olsun kolay gelsin.

Arkadaşlar

Forumda siz değerli arkadaslarin yorumlarını alarak 1994 model Feroza Se bir araç aldım

Özellikle yardım rica ediyorum
Araç 374000 km de ;
Alan arkadaş motorun yaptırdığını söyledi ekspertiz yaptırdim Araç ordu da dyno testinde %68 çıktı motor performansı 121 km ye kadar çıktı testte

1. Arazi vitesi 2h 4h 4l şeklinde
Arkadaş on sol ve sağ tekerlerinde kilit var bunları çevir ve araziye öyle geç dedi çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım önleri çevirmesende olur dedi ?

5. 235 75 15 çamur lastiği var orijinal mıdır ölçü ?

6. Aynaları ayarlayamiyorum otomatik gibi ama el freni üstünde bir düğme var kopmuş otomatik mıdır ?

8. Hard top nasıl sokuluyor ?

13. Başka dikkat etmem gereken noktalar ?

İlginiz için teşekkürler aracı ekspertiz yaptirdim ama aklima gelenler bunlar

Selamlar

Eser YILMAZ

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.