Daihatsu Rocky Yağ Yakması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan robot Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,102

robot

Ana Kamp
Yer
ANKARA
sevgili abiler sizlere bir konu hakında danışmak istiyorumda. araç daihatsu rocky 1985 model motor toyota 3y motoru 2000cc araçımı çalıştırdığımda eksozdan mavi ve yoğun bir duman çıkıyor motordanda subap sesleri geliyor ama motor ısındıktan sonra bu olaylar sona eriyor motoru kapattıktan 5-10dk sonra çalıştırdığımda yine duman çıkıyor 1-2 dk sonra kesiliyor. başından geçen tecrübeli abilerden cvplarınızı bekliyorum şimdiden teşşekkürler.

benim aklıma sanki motor yağı kalın geliyor subaplarda tam kapanmadığından subapların ordan yağ silindirin içine giriyor ve motor yağ yakıyor ısındığında ise sıvılaştığından normale dönüyor.kullandığım yağ total 20w/50 kullandım yağ markası olarak hangisini kullanıyım serviste eski motor olduğundan fark etmez dedilerde ne kadar doğru ben mobil1 veya castrol markalrını düşünüyorum.

birde geçenlerde gölbaşında işim vardı 27km gidiş 30km geliş toplam 57 km yol aldım ama nasıl aldınız diye sorar sanız 4h de 90km/s ile 110km/s hızda gittim zaten bu olayda bundan sonra başladı. anormallik olduğunu düşündüm de yolda çünkü örneğin 30km/s bile araç titriyordu tecrübesizlikten :-[ araç benim ilk araçım olduğundan araçıma düşkünüm şimdiden teşekkürler

0017

Etiketler

Ynt: Daihatsu Rocky Yağ Yakması

yanlış yağ kullanmışsınız aynısından bendede var 10/40 kullanmalısın bunlar fincanlı sibop otomatik sibop ayarını kendisi yapar hemen değiştirin

Birde aracın çalışırken yağ çubuğunu hafifçe çek motor,da kompresyon kaçağı varmı ona bak

nasıl anlaşılır yağ çubuğundan bujiyi söküp baktıklarını biliyorum ben

robot' Alıntı:
nasıl anlaşılır yağ çubuğundan bujiyi söküp baktıklarını biliyorum ben

Pistonların aşağı hareketinde karter,e kaçan egsoz gazı oradan çıkar benim söyllediğim pratik yöntem (tamirci ağzıyla üfllüyorsa ) motorda aşınma ve segman problemi var demektir.

rölantide çalışırken üflüyor motora devir verince üfleme kesiliyor.Egzoz gazıda çıkmıyor şuan için yağın rengi sütlükahveye benziyor contayı yaktık yani:smiley:

Yağ kapağın aç kapakta eğer krem gibi köpük varsa birde radyötöre gözat kapağı açıkken hava kabarcığı çıkıyormu varsa dedğiniz gibi olabilir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR