Daihatsu Türkiye Pazarından Çekiliyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aykutSEÇKİN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 92
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,189

Etiketler

Ynt: Daihatsu Türkiye Pazarından Çekiliyor

Bunun neresi komik onu anlayamadım Huh?

"Sınıfında" kelimesini anlamayanlar olabilir. Piyasadan çekilen Terios'un donanımını aynı fiyat aralığındaki diğer araçlarla henüz kıyaslamayanlar da olabilir.
Öyle ya da böyle. Uğraşmaya değmez.

CİNCİN' Alıntı:
Bunun neresi komik onu anlayamadım ???
şöyle anlatayım o zaman teriosun sınıfında ne suzukinin bir modeli var nede dacianın terios sürekli 4 çeker dizel seçeneği yok arazide low yok felan falan daha yazayımmı

şöyle anlatayım o zaman teriosun sınıfında ne suzukinin bir modeli var nede dacianın terios sürekli 4 çeker dizel seçeneği yok arazide low yok felan falan daha yazayımmı

Aynı yeni suzuki işte. 2011 model 1.6 motor olan. Tabi suzukinin donanımı baya bir eksik kalıyor fiyatı eksik olmamasına rağmen. Orta diff kilidi bile yok.
Dizel seçeneği yok, ona bakarsanız dacia'da da lsd kilit yok otomatik vites seçeneği de yok. Niye bu kadar heyecan yaptınız ki herşeyi bu kadar komik bulma hevesi neden.
Bahsi geçen araçların hiçbirinde arazide low yok.

olasiliksiz' Alıntı:
"Sınıfında" kelimesini anlamayanlar olabilir. Piyasadan çekilen Terios'un donanımını aynı fiyat aralığındaki diğer araçlarla henüz kıyaslamayanlar da olabilir.
Öyle ya da böyle. Uğraşmaya değmez.
valla sınıfı ve sağlamlığı felan neysede ben hayatımda okadar kalitesiz bir direksiyon simidi ve torpido görmedim okadar ufak bir aracın (1.3) arazide xj kadar yaktığınada şahit oldum

valla sınıfı ve sağlamlığı felan neysede ben hayatımda okadar kalitesiz bir direksiyon simidi ve torpido görmedim okadar ufak bir aracın (1.3) arazide xj kadar yaktığınada şahit oldum..

Kusursuz demedik ki.. Bu sınıfta bu fiyat aralığında orta diff kilidi, arkada lsd diferansiyeli ve otomatik vitesi olan başka araç var mıydı? Şahsen parasını denkleyince almayı düşünüyordum.

olasiliksiz' Alıntı:
Aynı yeni suzuki işte. 2011 model 1.6 motor olan. Tabi suzukinin donanımı baya bir eksik kalıyor fiyatı eksik olmamasına rağmen.
Dizel seçeneği yok, ona bakarsanız dacia'da da lsd kilit yok. Niye bu kadar heyecan yaptınız ki herşeyi bu kadar komik bulma hevesi neden.
Bahsi geçen araçların hiçbirinde arazide low yok.
bence sizede biraz heyecan lazım sayın olasıllıksız yazdığınız mesajlara bakıldığında hemen hemen her konuda mışlı mişli ifadelerle konuşuyorsunuz böyle heyecan olmaz zaten kaç defa suzuki kullandınız veya bırakın suzukiyi tam şasi lowlu bi araçla kaç defa araziye çıktınız da teri osla suzukiyi kıyasladınız yada isteğe bağlı 4 çekerli dusterle adamlar ortalama 5lt dizelle arazide ilerliyor bence bunlar daha heyecan ve keyif verici.

bence sizede biraz heyecan lazım sayın olasıllıksız yazdığınız mesajlara bakıldığında hemen hemen her konuda mışlı mişli ifadelerle konuşuyorsunuz böyle heyecan olmaz zaten kaç defa suzuki kullandınız veya bırakın suzukiyi tam şasi lowlu bi araçla kaç defa araziye çıktınız da teri osla suzukiyi kıyasladınız yada isteğe bağlı 4 çekerli dusterle adamlar ortalama 5lt dizelle arazide ilerliyor bence bunlar daha heyecan ve keyif verici.

Mışli mişli ifadeleri neredeymiş bilmem ama ben tartışmaya devam edilebilecek bir zemin göremiyorum. Önce saygısızlığınızdan ötürü özür dilemeyi deneyebilirsiniz.

olasiliksiz' Alıntı:
Mışli mişli ifadeleri neredeymiş bilmem ama ben tartışmaya devam edilebilecek bir zemin göremiyorum. Önce saygısızlığınızdan ötürü özür dilemeyi deneyebilirsiniz.
saygısızlık yaptığımıda nerden çıkardınız heyecen yapmayın hemen

Kürşat bey bu forum zaten keyif almak ve gülmek için varda ben şu saygısızlığı nerede yaptım anlayamadım

1. İlk mesajı yanlış anlayıp komik buldunuz.
2. Mış miş bilmemne geyiği de üzerine tuz biber.

Yanlız iyi niyetli olduğunuzu varsayarak ben şunu söyliyeyim. Siz saygısızlık yapmadığınızı düşünüyor olabilirsiniz ama dikkat edin burada yüz yüze konuşmuyoruz asıl niyetiniz ve cümlelerinizin gerçek anlamı ancak yüz yüze konuşurken anlaşılır. Malesef yazılı metinler biraz kusurlu bu konuda ve asıl niyetiniz her ne olursa olsun o hariç bin değişik anlama da gelebilirler.

olasiliksiz' Alıntı:
ilk mesajı yanlış anlamadım az önce siz demedinizmi bu forum beni çok güldürüyor diye bence bu gayet normal gülmek herkesin hakkı
mış miş geyiğine gelince fazla uzağa gitmeye gerek yok
mesela bakın bu mesaj size ait

''Gazlı amortisörü olan aracım yok ama yol tutuşu ve konforu arttırdığı söylenebilir. Bence fiyatı kadar fark etmez (1000 ytl üzeri galiba tanesi...yine de istiyorsanız bir sorun).

Sizin yağlı amortisörler biraz pahalı imiş. Ben yetkili toyota servisine sorduğumda önler için 350 arkalar için 120 küsür demişlerdi tanesine. Orjinal parça''.

sanırım yazıda kullanılabilecek maximum mış-miş ifadesini kullanmışsınız.

Vay bir tane yakalamışsınız. Çok aradınız mı? Bilginin başkasına ait olduğu da mesajdan açıkça anlaşılıyor fena mı? Referans: GezenGen yazmayı unutmuşuz. Eh olur o kadar, akademik makale yazmıyoruz.

olasiliksiz' Alıntı:
Vay bir tane yakalamışsınız. Çok aradınız mı? Bilginin başkasına ait olduğu da mesajdan açıkça anlaşılıyor fena mı? Referans: GezenGen yazmayı unutmuşuz. Eh olur o kadar, akademik makale yazmıyoruz.
demek istediğimde tam budur işte tebrikler (yanlış anlamayın kötü bir niyetim yok ;) )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR