Daxom Hermetik Şofben Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bozkırkurdu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,068

Bozkırkurdu

Yeni Üye
Sıfır Daxom Hermetik Şofbeni (LPG li) ilk kurulum prosedürlerine uygun olarak kurdum. Cihaza elektrik, su, gaz geliyor, dijital göstergede su derecesi gözüküyor, ayar düğmeleri çalışıyor, ancak muslukları açınca cihaz ateşleme yapmıyor, su, fan ve alev işaretleri devreye girmiyor. Ö*kan marka 1,5 kg/h debili 30 mbar detantör ve geniş çember küçük tüp kullanıyorum. Aynı sorunla karşılaşan var mı? Sorun ne olabilir? Saygılar.

Cihaz göstergesi üzerinde herhangi bir hata kodu yazıyormu?

-Sofben de LPG li yazmışsınız teyit amaçlı LPG için ayar yada bir dönüşüme ihtiyaç olup olmadığını kullandığınız model için firma ile görüşme yaptınız mı? Firmanın sıkca sorulanlar bölümünde

" Daxom hermetik şofbenimi tüp ile çalıştırabilir miyim?
Evet. Daxom hermetik şofbeninizi yetkili servislerimize dönüşüm yaptırarak, tüp ile çalıştırabilirsiniz." yazılmış.
İLGİLİ SAYFA LİNKİ

Cihaz LPG dönüşümlü ise sizin yapacağınız kontroller ise;

-Su debisi ;şofbenin minimum çalıştırma debisi üzerinde mi? yetersiz debide içindeki devre kesici yüzünden çalışmaz.

-Gazın,şofbene geldiğinden emin misiniz? Detantör yada arada başka kesme vanası varsa kontrol edin

-Şofben bacasının bağlantısı düzgün mü (atık gaz çıkış ve taze hava girişi) ? Baca çıkış önü açıkmı? Düzgün yapılmayan bağlantı yada baca ağzı tıkalı/kapalı ise emniyet dolayısıyla devreye girmez

-Sofben klemensi üzerindeki elektrik bağlantısı düzgün ve voltaj değeri uygun aralıkta mı?

Bu klasik kontrolleri yaptığınız halde bir sorun tespit edemedinizse servis gerekecektir..

Cihaz göstergesi üzerinde herhangi bir hata kodu yazıyormu?

-Sofben de LPG li yazmışsınız teyit amaçlı LPG için ayar yada bir dönüşüme ihtiyaç olup olmadığını kullandığınız model için firma ile görüşme yaptınız mı? Firmanın sıkca sorulanlar bölümünde

" Daxom hermetik şofbenimi tüp ile çalıştırabilir miyim?
Evet. Daxom hermetik şofbeninizi yetkili servislerimize dönüşüm yaptırarak, tüp ile çalıştırabilirsiniz." yazılmış.
İLGİLİ SAYFA LİNKİ

Cihaz LPG dönüşümlü ise sizin yapacağınız kontroller ise;

-Su debisi ;şofbenin minimum çalıştırma debisi üzerinde mi? yetersiz debide içindeki devre kesici yüzünden çalışmaz.

-Gazın,şofbene geldiğinden emin misiniz? Detantör yada arada başka kesme vanası varsa kontrol edin

-Şofben bacasının bağlantısı düzgün mü (atık gaz çıkış ve taze hava girişi) ? Baca çıkış önü açıkmı? Düzgün yapılmayan bağlantı yada baca ağzı tıkalı/kapalı ise emniyet dolayısıyla devreye girmez

-Sofben klemensi üzerindeki elektrik bağlantısı düzgün ve voltaj değeri uygun aralıkta mı?

Bu klasik kontrolleri yaptığınız halde bir sorun tespit edemedinizse servis gerekecektir..
Kurulum prosedürlerinin ve kontrollerin tamamını yaptım. Muhtemelen LPG dönüşümü yapılmadan LPG etiketi yapıştırılmış olabilir. Servise başvuracağım. Çok teşekkürler ilginize.

Kurulum prosedürlerinin ve kontrollerin tamamını yaptım. Muhtemelen LPG dönüşümü yapılmadan LPG etiketi yapıştırılmış olabilir. Servise başvuracağım. Çok teşekkürler ilginize.
LPG li etiketi varsa dönüşüm yapılmıştır.

Zaten sorununuz kötü yanma değil, hiç ateşleme bile olmaması. Ateşleme yapıp sönse faz ile nötr ters ise iyonizasyon elektrodu alev görmüyordur, elektrik kablolarını değiştirin diyeceğim ama değil. Hiç ateşleme olmaması suyu hissetmediği zaman yapar sadece. Şofben su geçtiğini görmediği için devreye girmiyor. Ya flow switch ya da diyafram lı olur şofbenler, Daxom un iç yapısını bilmiyorum.

Şöyle yapın, bir yerde şebekeye bağlayın karavanı. Su debisi ve basıncı evdeki gibi olsun. Bakalım devreye girecek mi?

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Sıfır Daxom Hermetik Şofbeni (LPG li) ilk kurulum prosedürlerine uygun olarak kurdum. Cihaza elektrik, su, gaz geliyor, dijital göstergede su derecesi gözüküyor, ayar düğmeleri çalışıyor, ancak muslukları açınca cihaz ateşleme yapmıyor, su, fan ve alev işaretleri devreye girmiyor. Ö*kan marka 1,5 kg/h debili 30 mbar detantör ve geniş çember küçük tüp kullanıyorum. Aynı sorunla karşılaşan var mı? Sorun ne olabilir? Saygılar.
Hidroforunuz dakikada 11-12m3 veya üstü su vermiyorsa çalışmaz.

Pilot ateşi yanıyor ise ateşleme yapmamasının nedenlerinden biri suyun cihaza yeterli basınçta gelmemesi bir diğeri de cihaza gaz gelmemesidir. Bunları kontrol etmekte fayda var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri