Daxom Markası Karavanlar Için Thermocar Yoğuşmalı Gazlı Boyler Üretti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fatih2002 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,135
Daxom markası thermocar model yoğuşmalı gazlı boyler üretti

16 litre hacimli 12 volt ile çalışıyor
bunun yanı sıra 12 volt 200 Watt rezistans ta var
Elektrik konumunda 10 dakikada bir bip uyarı sesi veriyormuş. Akü uyarısı için
Normal gazlı boylerlere göre %20 daha az yakan yoğuşmalı sistem

12 Volt Yoğuşmalı Karavan Boyler Özellikleri

Gazlı Karavan (Yat) Su Isıtıcısı ( İlave 200 Watt Elektrik Rezistanslı )
LPG ile çalışma kapasitesi: 8 kW (12 Volt)
Elektrik ile çalışma kapasitesi: 200 Watt (12 Volt)
Lpg (Tüp ) + 200 Watt Elektrik Rezistans seçeneği
Paslanmaz gövde
Premix Brülör
Sabit Su Sıcaklığı
Anlık Kesintisiz Su Debisi (Sürekli sıcak su) 6 litre/dk.
%105 Verim
3 Bar İşletme Basıncı
19mm Kauçuk İzolasyon Sayesinde Düşük Isı Kaybı
Aşırı Isınma Emniyet Termostatı
Aşırı basınç emniyeti
Susuz çalışma emniyeti
Paslanmaz Saç Kaplama
Harici Dijital LCD Ekran
Haftalık ve günlük program saati
Cep telefonlarıyla kontrol imkanı
Sessiz Çalışma
Özel montaj ayakları ile kolay montaj

Daxom yoğuşmalı boyler
Ins3

Ins1
Adsiz

Karavanboyler

Karavanboyler

Son düzenleme:
Ürünün iyi olup olmadığını hiç tartışmadan direk satış fiyatına yorum yazacağım. 17.700 lira satış fiyatı nedir ya!
truma boiler bile 14.900 lira.

17 değil, 7bin lira yapın herkes alsın karavanına koysun. sürümden kazanın. Kendini kanıtlamış truma varken 17.700 lira kimse bu ürüne para vermez.

Zaman ithal ürün alma zamanı. Paranız varsa tüm ithal urun ihtiyaçlarınızı giderin. Neden dış ticaret açığı rekor kırıyor dersiniz?
Şu an amazon.de den urun getirmek, amazon.com.tr den ucuza geliyor bazı ürünlerde.
Ne kadar sürer böyle bilinmez.

Zaman ithal ürün alma zamanı…Ne kadar sürer böyle bilinmez.
😋
Ben biliyorum ama söylemiyeceğim.. 😉

Diğer taraftan Daxom da bir alem.
Bundan 5-6 sene kadar evvel ürettikleri gazlı ev şohbellerinin karavanda kullanilip kullanılmayacağını yani teknik açıdan resmen izinli olup olmadığını sırf merakımdan telefonla sorduğumda, uzman sorumluya bağlanarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz cevabını almıştım.. Ben de şaşırarak bu ne sorumsuzlukdur diyerek lafı uzatmadan telefonu kapatmıştım.
Şimdi bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu ?
Tabii fiyatı da başka bir alem..

Son düzenleme:

Ürünün iyi olup olmadığını hiç tartışmadan direk satış fiyatına yorum yazacağım. 17.700 lira satış fiyatı nedir ya!
truma boiler bile 14.900 lira.

17 değil, 7bin lira yapın herkes alsın karavanına koysun. sürümden kazanın. Kendini kanıtlamış truma varken 17.700 lira kimse bu ürüne para vermez.

Thermocar özelliklerini incelemenizde fayda var. Elektrikli rezistans seçeneğinde uyarı sinyali vermesi, yoğuşma teknolojisi sayesinde verimin %105 olması, sürekli kesintisiz sıcak su vermesi ve telefonla kontrol başlıcaları. Bu özellikler diğer markalarda yok

😋
Ben biliyorum ama söylemiyeceğim.. 😉

Diğer taraftan Daxom da bir alem.
Bundan 5-6 sene kadar evvel ürettikleri gazlı ev şohbellerinin karavanda kullanilip kullanılmayacağını yani teknik açıdan resmen izinli olup olmadığını sırf merakımdan telefonla sorduğumda, uzman sorumluya bağlanarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz cevabını almıştım.. Ben de şaşırarak bu ne sorumsuzlukdur diyerek lafı uzatmadan telefonu kapatmıştım.
Şimdi bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu ?
Tabii fiyatı da başka bir alem..
Thermocar e-mark belgesine sahiptir.

%105 verim olması imkansız.
Her çevrimde mutlaka enerji kaybı olur.
Hem evet, hem hayır. Yoğuşmalı da baca gazı ürünü olarak çıkan su buharının kütlesel enerjisini de geri kazanıyorsunuz. Alt ısıl değerden üst ısıl değere geçiliyor hesapta. Verimi yüksek kabul edin siz.

Benzer şey ısı pompası için de geçeri. 1 birim elektirik enerjisi ile 3-5 birim ısı enerjisi elde ediyorsunuz, hava-toprak veya sudan.

Ama tezimiz aynı, enerji yoktan var edilemez. Tersi de doğrudur.

Biraz karışık değil mi? İşte bilim bu nedenle güzel.

Selam ve saygılar efendim.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

.
@Tarkaner,
şimdiye kadar güzel güzel muhabbet ederken aniden Teoman beye ve bana verdiğiniz cevaplarda, neden foruma yabancı bir dil kullandığınızı inanın çıkaramadım ? Daha iyi anlaşılması amacıyla ikon da koymuyorsunuz..

@fatih2002,
Daxom’un kalitesini değil, Thermocar’ı üretip piyasaya sürünceye kadar diğer gazlı ev şofbenlerinin, yapım ve kullanım amacı olmadığı karavanlara uygulanmasına göz yummalarını kast etmiştim.

Son düzenleme:

Ürün Websitesinde yazanlar;

Yoğuşmalı Karavan Gaz (+Elektrik) Boyler 16LT

12 Volt Yoğuşmalı Karavan Boyler Özellikleri

Gazlı Karavan Su Isıtıcısı ( 200 Watt Elektrik Rezistanslı )
LPG ile çalışma kapasitesi: 8 kW (12 Volt)
Elektrik ile çalışma kapasitesi: 200 Watt (12 Volt)
Lpg (Tüp ) + 200 Watt Elektrik Rezistans seçeneği
Paslanmaz gövde
Premix Brülör
Sabit Su Sıcaklığı
Anlık Kesintisiz Su Debisi (Sürekli sıcak su) 6 litre/dk.
%104 Verim
3 Bar İşletme Basıncı
19mm Kauçuk İzolasyon Sayesinde Düşük Isı Kaybı
Aşırı Isınma Emniyet Termostatı
Aşırı basınç emniyeti
Susuz çalışma emniyeti
Paslanmaz Saç Kaplama
Harici Dijital LCD Ekran
Haftalık program saati
Cep telefonlarıyla kontrol imkanı
Sessiz Çalışma
Kolay Montaj

%104 verim fiziken imkansız.
Yanma sırasında açığa çıkan, yoğuşan suyun verdiği enerjiyi de kullaniyor tamam da, yine de %100 den büyük olamaz. Nedeni ne , hangi koşullarda geçerli anlayamadım.

.
Eğer gazlı kazan % 94-95 randımanla çalışıyor ise ~%10 kadar ısıyı geri dönüşüm yoluyla egzoz yolundan sisteme tekrar kazandırmak zorunda.
34 sene kadar evvel evime kurdurduğum ısı pompası da kalorifer odasının ısısını oldukça düşürüyordu.
Mini ısı pompalı çamaşır kurutucularda da benzeri bir durum olmalı. Onlar üstelik bu yolla dışarıya verilen nemi de indirgiyorlar.

Son düzenleme:

.
Eğer gazlı kazan % 94-95 randımanla çalışıyor ise ~%10 kadar ısıyı geri dönüşüm yoluyla egzoz yolundan sisteme tekrar kazandırmak zorunda.
34 sene kadar evvel evime kurdurduğum ısı pompası da kalorifer odasının ısısını oldukça düşürüyordu.
Mini ısı pompalı çamaşır kurutucularda da benzeri bir durum olmalı. Onlar üstelik bu yolla dışarıya verilen nemi de indirgiyorlar.
Isı pompası oda sıcaklığından da faydalanıyor ama yine de odadaki havanın sıcaklığın yükselmesi için enerji harcanıyor.
Karavanin üzerine koyacağınız siyah su torbasının verimi o zaman %1500 olmalı :smiley:
Haklısınız ama %104 ün şartlarını bilmek gerek.

Son düzenleme:

.
Teoman bey sanırım kullanılıyorsa 12V ısı pompası bu -%5-6 lık farkı +%10 değerlerine çıkarmakta ki burada yukarıda dediğim gibi pompanın tüketimi de sisteme dahil edilmeliydi. Bu durumda egzoz dışı da sisteme giriyor olmalı.
Yoksa dediğiniz gibi verilenden fazla enerji elde etmek olsa olsa TikTok veya parelel evrenin konusu olabilirdi..😊

Belki @fatih2002 bizi aydınlatabilir ?

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri