Daxom Markası Karavanlar Için Thermocar Yoğuşmalı Gazlı Boyler Üretti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fatih2002 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,134
Daxom markası thermocar model yoğuşmalı gazlı boyler üretti

16 litre hacimli 12 volt ile çalışıyor
bunun yanı sıra 12 volt 200 Watt rezistans ta var
Elektrik konumunda 10 dakikada bir bip uyarı sesi veriyormuş. Akü uyarısı için
Normal gazlı boylerlere göre %20 daha az yakan yoğuşmalı sistem

12 Volt Yoğuşmalı Karavan Boyler Özellikleri

Gazlı Karavan (Yat) Su Isıtıcısı ( İlave 200 Watt Elektrik Rezistanslı )
LPG ile çalışma kapasitesi: 8 kW (12 Volt)
Elektrik ile çalışma kapasitesi: 200 Watt (12 Volt)
Lpg (Tüp ) + 200 Watt Elektrik Rezistans seçeneği
Paslanmaz gövde
Premix Brülör
Sabit Su Sıcaklığı
Anlık Kesintisiz Su Debisi (Sürekli sıcak su) 6 litre/dk.
%105 Verim
3 Bar İşletme Basıncı
19mm Kauçuk İzolasyon Sayesinde Düşük Isı Kaybı
Aşırı Isınma Emniyet Termostatı
Aşırı basınç emniyeti
Susuz çalışma emniyeti
Paslanmaz Saç Kaplama
Harici Dijital LCD Ekran
Haftalık ve günlük program saati
Cep telefonlarıyla kontrol imkanı
Sessiz Çalışma
Özel montaj ayakları ile kolay montaj

Daxom yoğuşmalı boyler
Ins3

Ins1
Adsiz

Karavanboyler

Karavanboyler

Son düzenleme:
Bilimsel beyin fırtınasına gerek yok:D.
Termodinamik kanunları gayet açık.
Matematiksel olarak hesaplamalarda sürtünmenin olmadığı bir dünya hayal edilmiş olunabilinir: )

Konuyu dağıtmadan güzel bir ürün çıkmış eyvallah, ancak ürünün alınabilirliğini nasıl yakalayacaksınız. Adam marka satıyor, bir şekilde bu hedef kitlenin radarına girilmesi gerek.

Milletin çaydanlıkta ısıtıp kovaya koyarım olayından yerli boylere çıkması zor olabilir. (çaydanlık olayı gayet ucuz ve hızlı bir yöntem)

Araçta Daxom şofben kullanıyorum memnunum.

Son düzenleme:

Milletin çaydanlıkta ısıtıp kovaya koyarım olayından yerli boylere çıkması zor olabilir. (çaydanlık olayı gayet ucuz ve hızlı bir yöntem)

Aslında söylediğinizden de daha ucuz ve dolaysız PET şişeli bir yöntem var. 😉
1680357107845.png

Üstelik sadece birkaç derece ısıtmak bile yeterli.
Çalışması için ilkokul fiziğinin bile yetmesi de cabası oluyor.. 😊

Son düzenleme:

.
@Tarkaner,
şimdiye kadar güzel güzel muhabbet ederken aniden Teoman beye ve bana verdiğiniz cevaplarda, neden foruma yabancı bir dil kullandığınızı inanın çıkaramadım ? Daha iyi anlaşılması amacıyla ikon da koymuyorsunuz..

@fatih2002,
Daxom’un kalitesini değil, Thermocar’ı üretip piyasaya sürünceye kadar diğer gazlı ev şofbenlerinin, yapım ve kullanım amacı olmadığı karavanlara uygulanmasına göz yummalarını kast etmiştim.
Üstadım kırdıysam özür dilerim. Niyetimi biliyorsunuz diye düşünmüştüm. Cepten yazınca imoji lerde kısıtlı oluyor.

Sonuç olarak anlatmak istediğimi linkteki yazı gayet güzel açıklamış. Dediğim gibi verimi yüksek şofben.

Isı pompaları aslında bir Carnot çevrimi. Bende wiki linki vereyim.

Selam ve saygılar..

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

.
Teoman bey sanırım kullanılıyorsa 12V ısı pompası bu -%5-6 lık farkı +%10 değerlerine çıkarmakta ki burada yukarıda dediğim gibi pompanın tüketimi de sisteme dahil edilmeliydi. Bu durumda egzoz dışı da sisteme giriyor olmalı.
Yoksa dediğiniz gibi verilenden fazla enerji elde etmek olsa olsa TikTok veya parelel evrenin konusu olabilirdi..😊

Belki @fatih2002 bizi aydınlatabilir ?
Geç cevap yazdığım için özür dilerim. Thermocar cihazının saatlik elektrik tüketimi 40 Watt

Bu ürünü truma dan üstün kılan teknolojik başarı nedir ki 30.000 TL bedelle daha fazla fiyatlı, ayrıca yurt dışında bu rakamlarla nasıl rekabet sağlanır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.