Defender 110 2.5 Benzinli Karbüratörü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan necrolyt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,601

necrolyt

Ana Kamp
Yer
Maltepe / İstanbul
Merhabalar,

1987 model 2.5 benzin/lpgli defender sahibiyim... Lpgyi Kayseri'de aracı aldığım Tayfun Usta diye bir arkadaş taktırdı ve karbüratöre emişten delik açıp bir boruyla giriş yaptılar. Ancak o boruyu takarlarken de sorun olmuş, çok uğraşmışlardı. Şimdi maalesef karbüratör kelebeğim o boruya takılıyor ve rölanti çok yüksek oluyor, dolayısıyla yakıt sarfiyatım da çok fazla.. Ayrıca kime götürsem karbüratör yüzünden gaz ayarı da yapamadıklarını söylüyor. Bu sebeple yeni bir karbüratör almayı düşünüyorum ebayden, ancak uyar mı uymaz mı bilmiyorum. Maalesef yeni alacağım karbüratörü de deldireceğim ancak alacağım bu karbüratörün üzerinde delik açtırabilecek yer olup olmadığını da bilmiyorum. Aşağıdaki linkteki karbüratörün aracıma uyup uymayacağını söyleyecek, ve bu lpg dönüşümünü sorunsuz yapabilecek usta tavsiyesine ihtiyacım var.

http://tiny.cc/void2

Etiketler
Ynt: Defender 110 2.5 Benzinli Karbüratörü

öncelikle hayırlı bayramlar bu ilandaki parça doğru defender 2.5 benzinli karbüratörü peki bulunduğunuz ilde mevcut değilmi parça yurt dişindan baktınız birde lpg için karbüratörü deldirdiyseniz bundan sonra alacağınız parçayı deldirmeyin yakıta öyle ağım şahım bir değişim olmaz bende bunu araştırdım ve deldırmekten vazgeçtım bu halı ile iyi bir usta karbürötörcü yanlızca bu işi yapan olmalı başkasına elletmeyin birde yeni geliştirdikleri bir parça sayesinde hen %18 %20 gibi bir tasarruf salıyor hemde çekiş gücünü arttırıyor bu parça tam olarak karbüratörün içine 2 adet indiriliyor el yapımı bir ürün binip sürmeden inanmassınız kendiniz hissetmelisiniz adamlar 1 vites artar garantısı veriyor bu işte gayet ciddiyler size tavsiyem karbüratörünüzü deldirtmeyin orjinal binin ayrıca internetten araştırın şimşekler karbürator klınığı diye ibrahim bey var size yardımcı olur saygılar iyi akşamlar

iyi bayramlar herkeze
bende 1994 model defender 110 benzinli aldım lpg taktırmayı düşünüyordum hem tüp çok yer kaplıyor hem kapalı garajlara giremiyorsun çekişten düşme de oluyormuş ama benzinede para yetiştirmek zor acil yarımlarınızı bekliyorum yada bekliyoruz :smiley:[attachment=1][attachment=1]

58244 395480827613 720217613 4088125 2138654 n

hayırlı bayramlar aracınız 2.5 benzili ise tüpten başka çare yok aramayın ayrıca alal ade bir tüpte taktırmayın kaliteli olsun o bile fark ettirir unutmafın ve ilk iş karburatörünüzü temizletin benzinli binerim derseniz ancak hafta sonları binin derim ben benzinli biniyorum sadece hafta sonları ayrıca aracımda tüptevar hayırlı akşamlar

foremost' Alıntı:
hayırlı bayramlar aracınız 2.5 benzili ise tüpten başka çare yok aramayın ayrıca alal ade bir tüpte taktırmayın kaliteli olsun o bile fark ettirir unutmafın ve ilk iş karburatörünüzü temizletin benzinli binerim derseniz ancak hafta sonları binin derim ben benzinli biniyorum sadece hafta sonları ayrıca aracımda tüptevar hayırlı akşamlar
iyi akşamlar vede iyi bayramlar cevap için teşekkürler
artık sizingibi arkadaşların destegini alıp tüp falan filan yapacaz galiba:smiley: yakıt durumu nedir ortalama olarak. nasıl tüp taktırmamız lazım markası şekli nasıl olacak :smiley: ::smiley: ::smiley:

3 ayda 1987 defender 2,5 defender ile 7000 km yol yapmış biri olarak. uzun yolda 100 kmde 16-17 litre lpg, şehiriçi 21-22 litre lpg, arazi vitesinde arazide kullanımda 23-24 litre lpg ve hatta 2000 rakım üstünde kullanılırsa 30 litre lpg değerleri yakalamak mümkün :smiley: benim ölçümler bu şekilde.

bora1071' Alıntı:
3 ayda 1987 defender 2,5 defender ile 7000 km yol yapmış biri olarak. uzun yolda 100 kmde 16-17 litre lpg, şehiriçi 21-22 litre lpg, arazi vitesinde arazide kullanımda 23-24 litre lpg ve hatta 2000 rakım üstünde kullanılırsa 30 litre lpg değerleri yakalamak mümkün :smiley: benim ölçümler bu şekilde.
hay maşallah otobus firmasındamı çalışıyorsun :smiley: :eek: o kadar kilometre yapıyorsun . ne marka lpg önerirsiniz bide tüp nereye takılmalı ne boyutta olmalı benim araç 10+1 rusatta tüpten sonra sayıda değişiklik olurmu teşekkürler

foremost' Alıntı:
öncelikle hayırlı bayramlar bu ilandaki parça doğru defender 2.5 benzinli karbüratörü peki bulunduğunuz ilde mevcut değilmi parça yurt dişindan baktınız birde lpg için karbüratörü deldirdiyseniz bundan sonra alacağınız parçayı deldirmeyin yakıta öyle ağım şahım bir değişim olmaz bende bunu araştırdım ve deldırmekten vazgeçtım bu halı ile iyi bir usta karbürötörcü yanlızca bu işi yapan olmalı başkasına elletmeyin birde yeni geliştirdikleri bir parça sayesinde hen %18 %20 gibi bir tasarruf salıyor hemde çekiş gücünü arttırıyor bu parça tam olarak karbüratörün içine 2 adet indiriliyor el yapımı bir ürün binip sürmeden inanmassınız kendiniz hissetmelisiniz adamlar 1 vites artar garantısı veriyor bu işte gayet ciddiyler size tavsiyem karbüratörünüzü deldirtmeyin orjinal binin ayrıca internetten araştırın şimşekler karbürator klınığı diye ibrahim bey var size yardımcı olur saygılar iyi akşamlar

Türkiye'de 2.eline 350 lira fiyat verdiler karbüratörün, o sebeple İngiltere'den alıyorum.
Deldirme içinse yakıt tasarrufundan çok çekişi için yaptırmak istiyorum. Çekiş çok farkediyor çünkü...
Bahsettiğiniz parçayı ise hiç duymadım..

tikit' Alıntı:
hay maşallah otobus firmasındamı çalışıyorsun :smiley: :eek: o kadar kilometre yapıyorsun . ne marka lpg önerirsiniz bide tüp nereye takılmalı ne boyutta olmalı benim araç 10+1 rusatta tüpten sonra sayıda değişiklik olurmu teşekkürler

aracı aldığım 25 mayıs haftasından beri her haftasonu mersin ve civarında gezdik. lpg önerisi marka olarak bendeki kayseri işi befamı bifamı öyle birşey :smiley: diğerlerini hakkında tam net bilgim yok öneri yapmayım.ama tüp bende en arka sol koltuk üstünde duruyor. ilerde içinde yatmak istenirse ve arkada ikili koltuk olduğunu düşünürsek kullanışlı olabilir kamplı gezilerde. lpgli benim araçta ruhsat 8+1 şeklinde

3 ayda 1987 defender 2,5 defender ile 7000 km yol yapmış biri olarak. uzun yolda 100 kmde 16-17 litre lpg, şehiriçi 21-22 litre lpg, arazi vitesinde arazide kullanımda 23-24 litre lpg ve hatta 2000 rakım üstünde kullanılırsa 30 litre lpg değerleri yakalamak mümkün Smiley benim ölçümler bu şekilde.

Aracınızın lpg ayarında bir yanlışlık olmasın 2.0 lt lik motor 100 km de 11 lt lpg yakarken 2.5 lt lik motorun 16-17 lt yakması bana biraz garip geldi.

necrolyt' Alıntı:
Merhabalar,

1987 model 2.5 benzin/lpgli defender sahibiyim... Lpgyi Kayseri'de aracı aldığım Tayfun Usta diye bir arkadaş taktırdı ve karbüratöre emişten delik açıp bir boruyla giriş yaptılar. Ancak o boruyu takarlarken de sorun olmuş, çok uğraşmışlardı. Şimdi maalesef karbüratör kelebeğim o boruya takılıyor ve rölanti çok yüksek oluyor, dolayısıyla yakıt sarfiyatım da çok fazla.. Ayrıca kime götürsem karbüratör yüzünden gaz ayarı da yapamadıklarını söylüyor. Bu sebeple yeni bir karbüratör almayı düşünüyorum ebayden, ancak uyar mı uymaz mı bilmiyorum. Maalesef yeni alacağım karbüratörü de deldireceğim ancak alacağım bu karbüratörün üzerinde delik açtırabilecek yer olup olmadığını da bilmiyorum. Aşağıdaki linkteki karbüratörün aracıma uyup uymayacağını söyleyecek, ve bu lpg dönüşümünü sorunsuz yapabilecek usta tavsiyesine ihtiyacım var.

http://tiny.cc/void2
Kusura bakma arkadaşım sen konuyu açtın bende otlanıyorum :smiley:

olasiliksiz' Alıntı:
Aracınızın lpg ayarında bir yanlışlık olmasın 2.0 lt lik motor 100 km de 11 lt lpg yakarken 2.5 lt lik motorun 16-17 lt yakması bana biraz garip geldi.

bunda hiçbir gariplik yok hatta fazlası olabilir. defender forumlarını iyi takip etmenizi tavsiye ederim.

bunda hiçbir gariplik yok hatta fazlası olabilir. defender forumlarını iyi takip etmenizi tavsiye ederim.

Karbüratör/enjeksiyon farkı herhalde ya da belki şanzıman dişli oranlarındandır. Ne de olsa arazi arazı mümkün olan en ekonomik dişli oranlarını koymamış olabilirler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri