Defender 110 Alma Arefesindeyiz. Benzinli (lpg) Mi ? Dizel (td Veya Tdı Bulmak Çok Zor Bütçe Malum)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Voyagers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 153
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 89,351

Voyagers

...
Yer
Türkiye
Tum forum uyelerine, yeni başlayanlara ve ustadlara selam ve saygilarimizla;

Defender 110 alma arefesindeyiz. Benzinli + LPG mi ? Dizel (TD veya TDI bulmak çok zor. Malum bütçe) mi ? Konu başlığı altında sizlerin değerli fikirleriniz bize çok faydalı olacaktir. Esim ve ben, bu aracin (110) hayranıyız gözümüz başka araç görmüyor ne yazık ki.

Aylardır forumda yazılan tüm yorumları nerede ise hepsini tüm ayrıntısına kadar okuduk. Kafalarımiz allak bullak oldu.
Ağır offroad yapmayacağız. Ama doga tutkumuz bir baska, niyetimiz bizi yolda bırakmasın ama istediğimiz heryerede ulasabilelim. Hız tutkumuz yok, yol ve Tabiat hayranligimiz var.

Kamu çıkması vs takıntısı kalmadı. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nden çıkmaları temiz deniliyor. Orjinal ingiliz diye baktığımızda içinde başka bir aracın
TDI motor var ? Nasil bir paradoxun icindeyiz anlamadik. Farkindayiz cok basinda ve yabancisiyiz biz bu isin ama bir tutku oldu içimizde. Rüyalara kadar girdi.

Butecemiz belli taş çatlasin 25000 TL. Bir Yardımınız olursa çok seviniriz.

'Tekrar tüm forum dostlarına selam ve saygilarimizla
Murat

Etiketler
Ynt: Defender 110 Alma Arefesindeyiz. Benzinli (lpg) Mi ? Dizel (td Veya Tdı Bulmak Çok Zor Bütçe M

Voyagers' Alıntı:
Ağır offroad yapmayacağız. Ama doga tutkumuz bir baska, niyetimiz bizi yolda bırakmasın ama istediğimiz heryerede ulasabilelim. Hız tutkumuz yok, yol ve Tabiat hayranligimiz var.

Murat bey hoşgeldiniz. Ben benzinli kullanıyorum ve çok memnunum. Çok sevdiğim bir laf var. Konu Defender ise motor teferruattır.

Bütçenize uygun orta halli toplanmış ve biraz da aksesuarlı defendar bulmanız mümkün.

İnşallah istediğiniz gibi olur...

Twitter : Overland_Tr
Instagram : overland_turkey

Ynt: Defender 110 Alma Arefesindeyiz. Benzinli (lpg) Mi ? Dizel (td Veya Tdı Bulmak Çok Zor Bütçe Malum) Mi ?

Hoşgeldiniz , yaklaşık 1 yıl 2.5 benzinli 110 kullandım , yakıtım hiç bir zaman 55kuruşun altına düşmedi rampalarda bayıldım gitsin diye sürekli yüksek devirlerde kullandım. Ardından 3.5 v8 alma kararı aldım ve 3.5 ararken 3.9 v8 buldum. Araç km de 50kuruş yakıyor basınca uçuyor binek araçtan bir farkı yok. Aynı şekilde 3.5 v8 lerde bu şekilde. Kısacası kesinlikle 2.5 benzinli yerine 3.5 v8 tercih edilmeli diyorum kendimce. Eminim birçok insanda bana katılacak. 300TDİ konusuna gelirsek , şuan bir yakınım günlük kullanım olarak 300 kullanıyor. Onunda yakıtı 45kuruş civarlarında turbo gecikmesi gibi bir sorunu var malesef tdi ları. Düşük devirde kullanımda tork alamıyorsunuz araç 2.5 düz dizel gibi davranıyor illa yüksek devirde gitmek lazım ki araç düzgün yürüsün. Halbuki ben v8 kullanırken aracı 2000devirin üzerine çıkarma ihtiyacı duymadım bile hiç bir viteste. Bence 3.5 ve 3.9 v8 def için en uygun motor

Ynt: Defender 110 Alma Arefesindeyiz. Benzinli (lpg) Mi ? Dizel (td Veya Tdı Bulmak Çok Zor Bütçe Malum) Mi ?

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim;

Öyle bir noktaya geldim ki; midem, beynim, kalbim ve tüm haliyle; ruhum bulandı ve daral gelmeye başladı afakanlar basacak yakında. Gördüğüm tüm araçlarda (kendimce) ciddi kusurları var. Ne yazıkki bütçem ancak almaya yetiyor, ufak tefek yapabileceklerim var tabiki.

Birinde; araç diff-lock'a geçmiyor motor kapağından ful yağ kaçırıyor, satıcı "araç yeni revize oldu" diyor ???

Diğerinde; içi dökülüyor ilanda TDI deniliyor telefon ile haberleşiyoruz gidip gördük araç "düz dizel". BRAVO yani :eek:

Başka araca bakmaya gittik, bir aksilik geri geri gelirken arka stop lambasını ağaca çarptım kırıldı, tabi alışmışız sensörlü modern araçlara :'( yazık ettik neyse ki fazlası ile ödedik bedelini.

Demek ki var bu işte bir hayır :smiley:

Bu Defender' lar bir tutku olmaktan çıkmış, borsası olmuş bunlarım, felaket durumdaki araçlara faiş fiyatlar isteniyor.

Çok iyi durumda olup ta fiyatını hak eden araçlara lafım yok. Benim bütçem bu çapım bu :smiley:

Çok sıkıldım artık rotamı başka araçlara çevirdim, Grand Cherokee 4.0 XJ falan bakacağım. en azından bütçemde uygun. 1993 model altındakilerin vergileri de fena değil. İllaki bir Defender olamaz ama vardır bunda da bir hayır. Son 3-4 aydır arıyorum demek ki zorlamamak lazım.

Sağ olun dostlar, Selametle
Murat/Tuzla.

Ynt: Defender 110 Alma Arefesindeyiz. Benzinli (lpg) Mi ? Dizel (td Veya Tdı Bulmak Çok Zor Bütçe M

kısmetiniz neyse o. Bazen kızıyorum kendime nereden girdim bu işe diyorum. Bazen de iyiki aldım diyorum. Almayı düşündüğünüz araçları biraz da yaş ve fiyat olarak değerlendirmeye alın. Biraz daha moral oluyor o zaman.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Burak Bey,

Çok teşekküler yorumlarınız için.

Öyle de yapacağım, bu işe bir şekilde başladım geri dönmek olmaz yakışmaz bize. Allah izin verirse bir 4x4 aalacağım bu Grand olur veya Defender kısmette hangisi varsa belki de Jimmy olur ? Kim bilir.

Çok teşekkürler tekrar,
Murat

Ben gözümü karartıp bütçeme göre series 3 aldım. Şimdi gönlüme ve bütçeme göre elden geçiriyorum. Madem öyle uygun araç alıp bir ustaya güvenip siz toplayın. Kayalar a girip parça fiyatlarına bakın o kadar korkunç değil.

Voyagers' Alıntı:
Burak Bey,

Çok teşekküler yorumlarınız için.

Öyle de yapacağım, bu işe bir şekilde başladım geri dönmek olmaz yakışmaz bize. Allah izin verirse bir 4x4 aalacağım bu Grand olur veya Defender kısmette hangisi varsa belki de Jimmy olur ? Kim bilir.

Çok teşekkürler tekrar,
Murat
hak yolu jeep :smiley:

oguzhan3434' Alıntı:
hak yolu jeep :smiley:

Kısmet artık bakacağız. Eskiler (anne babalarımız gibi) "ben 4X4 arazi taşıtı almayı düşünüyorum" dediğimde, "jip mi alcen oğlum kendine" diyorlar. "Aspirin" gibi bir şey bu yaa. Kimse "Def mi alcen oğlum kendine" demiyor :smiley: Şaka bir yana hayırlısı ne ise o olur inşallah.

Selametle
Murat

ikisinide topladim sattim oyum xj-zj den yana

Bende series lll var iyiki aldım gayet memnunum adeta aşığı oldum aracım bu sene 30 yaşını doldurdu istediğim gibi yapılandırıyorum ne kadar da masraflı olsada gözüme gelmiyor bağımlı hale geldim favorim series lll

Selam linkteki aracı tavsiye ederim fiyat olarak en makulu satıcıyla bir bağlantım yok yanlış anlaşılmasın

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-sorunsuz-1994-arazi-ve-kamp-araci-resim-eklendi-149632820/detay

Malesef bu forumda "ister istemez" kendi kullandığın aracı önermek gibi bir takıntı var. Ben Series al diyerek öyle yapmayacağım. Arkadaşın parametreleri okuyunca ve 25.000 TL bütçeyi görünce öncelikle dizel 60 veya 62 serisi Toyota Landcruiser, daha sonra da BD30 motorlu Defender önereceğim. Hazır klimalı LC bulunabilir. Defenderda piyasa mallarına bulaşmayayım denir ve cesaret edilirse 7-8 bine defender alıp motor atıp eli yüzü düzgün hale getirilebilir.

özgür.yörüker' Alıntı:
Selam linkteki aracı tavsiye ederim fiyat olarak en makulu satıcıyla bir bağlantım yok yanlış anlaşılmasın

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-sorunsuz-1994-arazi-ve-kamp-araci-resim-eklendi-149632820/detay

Sayın Özgür Yörüker Bey,

Göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz.
Lakin rotamı başka araçlara çevirdim. Sanırım bu aracın motor hacmi 3500cc ve 4000cc Grand Cherokee ile neredeyse aynı yakıtı yakabiliriz diye düşünüyorum. (bu benim şahsi fikrim.) Grand Cherokee 4.0 daha konforlu 4x2 ile 4x4 seçeneği mevcut bir araç.

Tabi ki bir Defender olamaz o ayrı (yada tam tersi), ama Allah izin verirse çok uzun yollar yapmayı planlıyoruz, bu işe başlamadan sıkılmak istemiyoruz şu an. Bir ekip olduğumuzdan dolayı aracı aynı zamanda hem ben hem de eşim kullanmalı. O nedenle daha konfrolu bir araç şu ara tercihimiz. Jeep Grand Cherokee'lerde hiç fena 4x4 değiller araştırdıkça oldukça iyi yorumlar duyuyoruz. Kısmet ne ise hayırlısı o olur inşallah.

Selametle
Murat

umut401' Alıntı:
Malesef bu forumda "ister istemez" kendi kullandığın aracı önermek gibi bir takıntı var. Ben Series al diyerek öyle yapmayacağım. Arkadaşın parametreleri okuyunca ve 25.000 TL bütçeyi görünce öncelikle dizel 60 veya 62 serisi Toyota Landcruiser, daha sonra da BD30 motorlu Defender önereceğim. Hazır klimalı LC bulunabilir. Defenderda piyasa mallarına bulaşmayayım denir ve cesaret edilirse 7-8 bine defender alıp motor atıp eli yüzü düzgün hale getirilebilir.

Sayın Umut Bey,

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz, inanınki biz bu yolda önümüze sunulan her kıymetli tavsiyeyi ve görüşü not ediyoruz (kırmızı kaplı defterimize).
Şu aralar Grand Cherokee 4.0 Laredo, kare kasa (XJ vey YJ)' lere bakmakta, servis, yedek parça ve hastalıkları ile ilgilenmekteyiz.

Araştırmalarımız devam etmekte. Kısmet olursa aradığımız araca Allah'ın izni ile kavuşursak burada fotoğraflarını paylaşacağım.

Çok teşekkür ederiz.
Selametle
Murat

daha once series olmasada defender topladim baya uzun surelerde kullandim.forumdan burak gordu araci o soylesin nasil oldugunu.fakat defender bi arabadan cok yasam tarzi biraz doga adami olucaksin sabirli olucaksin yeri geldiginde yaticaksin arabanin altina dikkatli suruceksin viraja dengeli giriceksin bi tarzi var bu araclarin.ingiliz ve amerikan 3-4 araba topladim ticaretini yapmadan seve seve hobi amacli yaptim ama amerikan arabasinda tutuldum resmen defender iyi araba arazide mukemmel yolda yurumez jeepler biraz daha hem arazi hem asfalt.asfaltta normal arac gibi gider arazide de defenderla oranlarsak gittiginin %75 ayni yola girersin motor gucunden kurtarir zaman zaman.durum boyle bende tabiki katilan olur katilmayan olur herkes ayni dusuncede olsa zaten piyasada defender olmazdi hep amerikan olurdu :smiley: benim aklima yatan tabiki baskasina yatmaz bu normal

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.