Defender 130-135 Restorasyon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrdnmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,356

mrdnmz

Defender 130 2.4 TDI
Yer
KOCAELİ
Web
www.dreamdef.com
Tekrar merhabalar.

Uzunca bir dönem ara vermişiz. Ancak bu zaman zarfında boş durmadık tabi. Defender 130-135 için kolları sıvadık ve yine gönlumuze göre bir araç yapmaya çalışıyoruz.

Aracımızı Adana'dan Huseyin BAŞER'den aldık. Komple yapalım derken vakit darlığından önceliğimizi yollarla buluşmak olarak belirledik.

Şu ana kadar;

Komple kaporta/boya
2 Inch Terrafirma Yukseltme
265/75/16 General Tire Grabber AT2 Çivili lastik
4 Kapı panzidotları
KBX Panjur Takımı
Led Ön Farlar
Led Sinyal/Stop Grubu
FORD 2.4 Motor (2007 mekanik pompalı)
LT85 Şanzıman (yağ soğutmalı)
Terrafirma Polyburch Set
Özel arka kasa

ve daha aklıma gelmeyen bir ton iş yapıldı.

Biraz dah fotoğraf ekleyelim. Diğer fotoğraflarını da ayrıca eklerim.
Gamze
Gamze1
Gamze2

Etiketler

Arka kasanın ust kısmı puturlu boya ile alt kısmı ise gövde renginde boyandı.

Kapı pandizorları 0 alındı. Kullandığımız urunlerin bir çoğu Birttpart ya da Otokar ın.

WhatsApp Image 2018 11 09 at 1556

WhatsApp Image 2018 11 09 at 15561

WhatsApp Image 2018 11 09 at 155611

WhatsApp Image 2018 11 15 at 11364

WhatsApp Image 2018 11 15 at 113642

WhatsApp Image 2018 11 15 at 11342

Elektrik tesisatı kontrolu yapıldı. Sorunsuz hale getirildi ve aldıklarımız ile değiştirildi.

İlk başta arka stop grubunu FARBA ile değiştirecektim ancak son anda SERTPLAS'tan Barbaros Bey'in teklifi ile komple LED e dönduk. Stop/Sinyal grubu Led olunca ön farları da tabi değiştirmek gerekti. Ön Farları da VTB Offroad'dan aldık.

Diğer LED'lerimizi PWRLED Mehmet'ten temin ettik.

Farlar

Farlar1

Farlar2

Farlar3

Farlar4

Farlar5

Döşeme için değişiklik yakın zamanda olmayacak o kesin ancak LED ilaveleri ve diğer işlemler için curling lazım olunca yine Yavuz Abi'nin tatilini bölduk ve duğme kısmını VTB Offroad'tan hallettik.

Cubbybox ise CLK Otomotiv'den geldi. Sağolsun Kadir kendi elleri ile teslim etti :smiley:

cubbybox1.jpeg

Çamurluk ustu çetalarımızı da yine VTB Offroad'tan aldık. İlk aşamada hemen montajını yapamadık cunku on kısımlarının açısı verilmemişti. Hallettikten sonra montajı çok kolay oldu.

aksesuar1.jpeg

aksesuar3.jpeg

Cubbybox1

Aksesuar1

Aksesuar3

Kaporta Boya devam.

Şasi kontrol sonrasında işleme gerek olmadığına karar verdik. Zaman baskısı da vardı zaten. O yuzden temizlik sonrasında puturlu boya ile devam ettik. Motor kısmı ısıya dayanıklı boya ile, şasi ve alt kısımlar putur boya ile ayrı boyandı.

Boya2

Boya9

Boya10

Boya11

Boya6

Boya7

Sinyal stop grubu ve puma kaput için nereden kaça aldınız iletişim numarası gönderir misiniz
Birde kapı içi döşemeleri yeni ise onlarıda nereden temin edebiliriz

çok güzel çalışma ellerinize sağlık...
Arka kasanın montajlı halini merak ediyorum değişik geldi bana Toyota 79 serisinde çok gördüm bu uygulamadan avantajı nedir sizce?

Son düzenleme:

çok güzel çalışma ellerinize sağlık...
Arka kasanın montajlı halini merak ediyorum değişik geldi bana Toyota 79 serisinde çok gördüm bu uygulamadan avantajı nedir sizce?

Herşeyden önce dayanıklılık bizim için esas oldu. bir de kendi arka kasasına zarar gelmesin istedik orjinal hali ile saklıyoruz. Yarın öbür gün fikir değiştirirsek orjinal haline dönebiliriz hemen.

Bir diğer hususta geliştirilebilir olması. Bahsettiğiniz gibi LC79 serilerinin arka tarafı bu şekilde bolca revize edilmiş. Hem de bir çok farklı seçenek ile. Bizde en başında tasarlarken ileride yapacaklarımızı da düşünerek ek yerlerini vs de zaten hazır halde yaptık ve taktık.

Biraz daha ilerleme kaydettik bugün zaten fotoğraf yükleme günü :D Kasanın yerleştirilmiş halini de görebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.