Defender 130 Lpg Yada Dizele Dönüşüm

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ibooo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,739

ibooo

Yeni Üye
arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama uzun süredir forumu takipteyim..
kendime 93 model 130 kasa 3.5v8 defender almış bulunuyorum

1. sorum bu araca lpg takamıyor benim sordugum lpgciler(sebebi karbüratörlerin pistonlu olması)
2.sorum ise dizel sıfı puma motor alıp ruhsata işletebilirmiyim?

Etiketler
Ynt: Defender 130 Lpg Yada Dizele Dönüşüm

ibooo' Alıntı:
arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama uzun süredir forumu takipteyim..
kendime 93 model 130 kasa 3.5v8 defender almış bulunuyorum

1. sorum bu araca lpg takamıyor benim sordugum lpgciler(sebebi karbüratörlerin pistonlu olması)
2.sorum ise dizel sıfı puma motor alıp ruhsata işletebilirmiyim?
Hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun.
aracınıza lpg takılabiliyor ( forumda ve ilan sitelerinden takanlar var biraz araştırmanız gerekli) ancak benzinliden dizele geçiş yapmaya yasalar izin vermiyor maalesef.

Derya

Hayirli olsun
Aracinizi dizele ceviremezsiniz.
Uzerinde orijinal stromberg karburator varsa lpg takmak bildigim kadari ile mumkun degil.
Karburatoru Holley yada Edelbrock ile degistirirseniz takilabiliyor. Tabii bu degisimin maliyeti oldukca tuzlu - manifold ile birlikte 4-5 tl yi bulabilirsiniz. Ama arabanizin karakteri ciddi sekilde degisir. Cok daha canli, atak bir motorunuz olur.

Selamlar
Metin

dturan' Alıntı:
Hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun.
aracınıza lpg takılabiliyor ( forumda ve ilan sitelerinden takanlar var biraz araştırmanız gerekli) ancak benzinliden dizele geçiş yapmaya yasalar izin vermiyor maalesef.

Derya

derya bey araştırdım ama göremedim,eğer bildiğiniz varsa linki paylabilirmisiniz?

@ tafa aracı toplu olarak ihaleden aldım

@ metin bey bende olmıyor diye biliyoum ama ilanda şuan mevcut ankarada yapılmış olan var,acaba istanbulda yapabilen varmı diye merak ettim,varsa hemen yaptıracagım

ibooo' Alıntı:
derya bey araştırdım ama göremedim,eğer bildiğiniz varsa linki paylabilirmisiniz?

@ tafa aracı toplu olarak ihaleden aldım

@ metin bey bende olmıyor diye biliyoum ama ilanda şuan mevcut ankarada yapılmış olan var,acaba istanbulda yapabilen varmı diye merak ettim,varsa hemen yaptıracagım
Takılabilirden kastım karbrütör değişimiydi. İstanbuldaysanız Maslak oto mekanik Hüseyin usta yı arayın (285 29 95.) ya da vaktiniz varsa yanına uğrayın. Gereken her türlü bilgiyi orada bulabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

130 defendere lpg takılır aynı araçdan bende var ve atikerde taktırdım önce tek süper kafa taktılar tek çıkış sonradan çift çıkışlı t ile iki karbüratöre giriş yapıyorlar yanlız ben sonradan O.M.V.L marka çift diaframlı kafa aldım taktım hiç sorunsuz gayet başarılı performansı çok güzel 6 aydır kullanıyorum, yanlız holey yada edelbrock karbüratörle emme manifoltu değişirse ozaman tadına doyulmaz çok daha güçlü daha atik ve daha az yakar, bildiğim kadarıyla mevcut manifolt üzerinde bir ufak değişiklik yaparak bir karbüratörle işi çözenlerde varmış saygılar.

Selam aracınız hayırlı olsun benim aracın mevcut sistemine boru mikser taktılar gazı ikiye ayırıp beslediler ebay da orj mikserleride var
gaz beyninin kaliteli ve iki karbüratöre yeter garantisini alın
kolay gelsin

arkadaşlar özel mesajlara cevap veremiyorum neden bilmiyorum,yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

istanbulda bu işi yapacak kimse varmı?yada yönlendireceğiniz bi yer varmı?

benzinli aracınıza dizel motor koyabiliyorsunuz Otokardan aldığınız motor uyumluluk belgesi ve yanında vereceği bir çok belge ile onların tavsiye ettiği bir dizel motoru koyabiliyorsunuz bilginize

Verdiğiniz güncel bilgi midir? Motorun üretilmemesi, daha güçlü olması gibi şarlar konuşuluyordu önceden teşekkürler.

Bilgiler guncel.benzinden dizele donusum icin bu islerle ugrasan arkadasim var dileyenlere anahtar teslim bu isi yapio verebilirim

Ne diyeyim şimdi kendime 4runner 2.4 benzinliyi yeni sattım. bilsem uğraşırdım. Şimdide kafa karışık ama bunu not ediyorum. İhtiyaç olursa başınıza ekşirim.:smiley:) Teşekkürler.

Alicaginiz aracla lpg olmasin yeter eger var ise sokturup muayneye goturup sokuldugune dair tespit yaptirmak gerekir.bu islemden yaklasik 6 ay sonra dizel motor icin islemlere basliyabiliriz

hayırlı olsun konuyu takip edelim : )

Bende 130 Kullanıyorum. Zavolli var üzerinde, çift boğaz ile sıkntı yaratmadan gidiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri