Defender 300 Tdi Modifikasyonu Için Ne Yapmalı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kuzey44 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,300

Kuzey44

10 numara 5 yıldız
Yer
Ankara
Üstatlar arkadaşlar selam. Acemi bir defender sahibiyim. 110, 5 kapı, 300 tdı, rn 380 ve 1,41 arazi şanzıman li bir defender aldım. Aracı toplamak istiyorum. Off road düşünmüyorum. Tatiller piknik kamplar vs için kullanacagim. Motoru şanzımanı bakımdan geçirip, ufak tefek iyileştirmeler yapmak istiyorum. Gücünün 10-12 hp kadar artırılabileceğini okudum. Ama en doğrusunun peşindeyim. Ek olarak 4 disk freni var. Guvenlik önemli. Ne veya neler
20190728 204012
yapmam gerekiyor? Önerilerinizi bekliyorum.
Sevgi ve selamlar...

Etiketler
300 tdi zaten turbo bir motor turbo büyütülüp pompa ile oynanabilir ama şahsi fikrim gerek yok motorun komple bakımını yaptırdığınızda yeterli gelmesi gerekiyor LOw2 garege ayhan usta var yada maslakta sakallı hüseyin abi direk yanlarına giderek daha sağlıklı bilgi alırsın bizim insanımız bilmediği konuda konuşmayı sever sakın ehli olmayan kişilerin sözleriyle bişey yapmayın derim

Cevabiniz icon Tşk ederim. Bu koni benim için çok önemli. Konuya 1 cevap gelmesinden anlasilmakta ki insanlar kuvvetli defender ile fazla ilgilenmiyor veya bu konuda gercekten bilgisizler. Aslında ben uzun zamandır araştırıyorum bu konuyu. 300 tdı in turbosu degisebiliyor. Yeni nesil turbo takılıyor. Aracın beygir gücü çok artmıyor, belki 5-10 hp artış olmakta. Ancak 0-100 ü belirgin artıyormuş. 103 beygir güce 4000 devir yerine 2000 devir de ulasilabilmekte. Ben ilk etapta 300 TDI motorun bakımlarını yapıp aracı revizyona sokma taraftariyim. Şayet aradığım keyfi bu şekilde alamazsam bir sonraki aşamada turboyu değiştirmeyi düşünüyorum. Bu arada profesyonel bir işçilik ve ustayla yola devam etmek isterseniz bu işin malzeme ve işçilik dahil fiyatı an itibariyle 6-8 bin tl olmakta. Ek bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. Herkese iyigeceler...

Oncelikle araciniz hayirli olsun.
Bir Defender 300tdi arac kullanicisi olarak tavsiyem, motorunuz saglikli ise cok kurcalamamaniz yonunde.
Upgrade isi, tek yonlu olmaz. Guclendirdiginiz bir kisim, zayif olan deger kisimlara zarar verir.
300tdi 115 hp gucunde bir motordur, BF AT 235 olcu lastik (32 psi lastik basinci), 1.41 arazi orani, rn 380 sanzuman ile egimsiz duz yolda, 2800-3000 devir araliginda 100km/h yapiyorum stardart turbo ve pompa ayari ile.

slm
şahsi önerim aracın motoruyla ilgili bir sorun yok ise hiç kurcalanmaması.
300 Tdı zaten kendini kanıtlamış bir motor. gücü yeterli olacaktır.
bence ona harcayacağınız parayı aracı biraz daha inceleyerek eksikleri gidermede harcamanız daha mantıklı olacaktır.
mesela;
kapı içi çürümeleri bu araçlarda hastalıktır. kontrol ettiniz mi!
şaseyi, yürüyen aksamı kontrol ettiniz mi?
bu tip önceliği olan işlemlere yöneldikten sonra diğer aksesuar, tuning gibi işlemlere yönelmeniz daha doğru olacaktır.
saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri