Defender 90 Motor + Otomatik Sanziman Onerisi Lutfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berkowski Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,722

berkowski

Yeni Üye
Merhaba degerli uyeler,
Su anda '05 bir Discovery3 kullanmaktayim ancak evimize ikinci bir Land Rover almak istiyoruz. Benim aklim ister istemez Defender 90'a kayiyor, ancak amacim araci gunluk kullanmak! Bu sebepten 1984 sonrasi bir LandRover90 veya Defender90 alip motor ve vites degisimi yapmak istiyorum. Benzin veya Dizel farketmez diyebilirim.
Bu islem icin motor + otomatik vites kombinasyonu tavsiyelerinizi rica ederim.

Dizel olursa 300tdi ve ZF otomatik olabilirmis galiba...

Biraz daha guclu birsey istesem zamaninda Guney Afrikada satilan BMW 2.8lt M52 motorlu bir secenek olabilirmi? Bunun transferbox'a baglamak ne derecede mumkun?

Kisacasi nispeten modern motorlu ve otomatik vitesli bir kisa kasa istiyorum. Tecrube ve onerileriniz icin simdiden tesekkurler.

Etiketler
Ynt: Defender 90 Motor + Otomatik Sanziman Onerisi Lutfen

puma+ZF
2.8 tgv + ZF
300 tdi + ZF
bu kombınasyonlar suan mevcut 2.8 tgv motorlu aracımız 90 lık zf sanzıman ıle kullanıyoruz ınanın böyle bır zevk yok :smiley:
puma ve 300 tdi kısa bır zaman sonra bıtecek umarım onlardan'da güzel seyler ortaya cıkacak ZF elektronık olmayan sanzımanları kullanıyoruz bu daha saglıklı ..

'' Benım fıkrım common raıl puma motor ve zf sanzıman ''

Yanlıs oldu ben dırekt bızım arabaları düşünerek elektronık motor dedım sıze elektronık lazım degıl bız puma konsol kullandıgımız ıcın dırekt elektronık dedım :smiley: sızın ıcın en saglıklı ve güçlü Puma motor ve zf sanzıman ..

Tuncay Bey,
oncelikle hizli cevabiniz icin tesekkur ederim. 2,8TGV hakkinda cok az bilgim var. 300tdi dan turetildigini biliyorum ama Turkiye'de nereden bulunur, baska araclarda kullaniliyormu vs hic bilgim yok. Bu donusumler konusunda sanirim bayagi tecrubelisiniz, bahsettiginiz seceneklerin motor, sanziman vs temini ve komple montaji yapabilecek bir yer tavsiye edebilirmisiniz?

Sanırım telefonda daha ayrıntılı ve saglıklı bılgı verebılırım . 0531-251-73-09 ıstedıgınız zaman arayabılırsınız ..

bende malum sitede otomatik şanzıman uygulanmış bir defender gördüm servete yakın bir para istiyorlar
sonradan aklıma şöyle temizinden bir 300 tdi motorlu bir defender kapıp bahsedilen otomatik şanzıman uygulamasını yapmak istiyorum böylece şehir içinde tam bir eziyet olan defender kullanma sıkıntımı çözmüş olacağım ve td5 denen sorun yumağına dönüp bakmayacağım bile çünkü defender benim kelimenin tam anlamıyla aşkım uzun bir zaman benzinlisini kullandım sonra şehir içinde kullanım zorluğundan resmen ağlayarak sattım şu günlerde kenara biraz daha para koyup bu projeyi hayata geçirmek istiyorum acaba yaklaşık olarak kaça patlar ve aracın performansını etkilermi eğer verimliyse defender aşkıma geri döneceğim hoş olmasada galiba yine defendera geri dönüş kesin gibi
ah defender ah sen ne iyi arkadaşısn.

yorumlarınız için önceden teşekkür ederim tekerinizde doğa eksik olmasın.

berkowski' Alıntı:
Merhaba degerli uyeler,
Su anda '05 bir Discovery3 kullanmaktayim ancak evimize ikinci bir Land Rover almak istiyoruz. Benim aklim ister istemez Defender 90'a kayiyor, ancak amacim araci gunluk kullanmak! Bu sebepten 1984 sonrasi bir LandRover90 veya Defender90 alip motor ve vites degisimi yapmak istiyorum. Benzin veya Dizel farketmez diyebilirim.
Bu islem icin motor + otomatik vites kombinasyonu tavsiyelerinizi rica ederim.

Dizel olursa 300tdi ve ZF otomatik olabilirmis galiba...

Biraz daha guclu birsey istesem zamaninda Guney Afrikada satilan BMW 2.8lt M52 motorlu bir secenek olabilirmi? Bunun transferbox'a baglamak ne derecede mumkun?

Kisacasi nispeten modern motorlu ve otomatik vitesli bir kisa kasa istiyorum. Tecrube ve onerileriniz icin simdiden tesekkurler.
Merhaba benim Ankaradaki ustam daha yeni bir defender Td5 i otomatik vitese çevirdi, dilerseniz özelden mesaj atın size telefonunu verebilirim.
Kolay gelsin
saygılar
Alkım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri