defender a bir bd 30 motor uyglaması daha

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oktay1368 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,281

oktay1368

Kamp I
Yer
doğum bitlis/ahlat yalova
değerli defender sevdalıları 2.5 dizel aracıma bd 30 nissan motor uygulaması gercekleştirdim fakat motor gerçekten süper fakat şanzıman yetersiz ve ses yalıtımı yapacam ses yalıtımı için gerekli sağlıklı malzeme isimlerini siz değerli defender sevdalılarından almak istedim önceden yapan arkadaşların yardımına ihtiyacım var

Etiketler
Ynt: defender a bir bd 30 motor uyglaması daha

Uygulama resimleri varsa görmek isteriz BD30 montajı ile ilgili.
BD30 motor atmayı ve takibinde izolasyonu bende düşünmekteyim.
Takip etmemde yarar var.
Kolay gelsin.

rn380 şanzuman defenderlerda en iyi kondisyonu sağlayan şanzuman diye biliyorum isterseniz o alana bi yönelin.ses yalıtımı içinde ziftli keçe veya bi tarafı izalasyonlu süngerler var.çabuk parçalanır derler ama üstüne naylon ve plastik zemin kaplaması ile normal araçdan daha iyi ses yalıtır.bizim araç suan boya da boya bittikten sonra pütür atılacak altına ve daha sonra içine bu ikisinden birini uygulayacagız.bi ay sonra filan görüşlerimi yazabilirim ama daha önce yapanlar %100 olumlu yorum atıyor.bu malzemelerin tek kötü yanı suya girmenize olanak vermiyor.eğer aşırı su alırlarsa kurumazlar ve araçta koku yapabilir.ağır offroad yapıp aracı tümüyle suya sokmayacaksanız tavsiye ederim bu dediklerimi :smiley:

arkadaşım motoru bindirirken yanında olmadığımdan fotoğraf çekemedim fakat şuan bitmiş ve kullanıyorum bitmiş şekliyle fotoğraf atacam rn 380 şanzuman konusunu araştırıyorum bir iki yerden fiyat aldım benim şanzıman faal şalışıyor olduğu halde komple 500 saydılar o yüzden anlaşamadık fakat mantıklı bir alıcı bulursam motor komple ve orjinal şanzımanı satmayı düşünü yorum.

Selam oktay bey şanzıman neden uyum sağlamadığını açarmısınız bir iki aya bende bd30 taktıracağım inşallah birde priz direk kaynatıldımı bilgi verebilirseniz sevinirim bd30 dan sonra dişli oranı değişince oldukca iyi olduğunu duyuyorduk

şanzıman uyuyor fakat çalışma çalışmasında herhangi bir problem yok motor büyük olunca vites istiyor bağırma yapıyor oyüzden piriz direk ise sadece rn 380 uygularsanız kısalma gerekiyor ayrıntılı bilgi almak isterseniz 05312917838 nolu tlf dan yardımcı olmaya çalışırım

arkadaşlar ısı ve ses izalosyonu için gerekli olan malzeme ismini ve nere temin ede bilirim bd 30 tam testten geçti vecok memnunum daha önce puma ile seyahatim olduğu için performansını gördüm ve tam not bd düşünen her arkadaşa tavsiye ederim :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

uygulamalı resimleri neler ile karşılaştınız montaş sırasında bilgilendirirmisiniz
aynı aşamadan bizde geçeçeğiz inşallah motoru dün bulduk 10 gune hazır hale gelecek

Arkadaşlar, bu işlemler için (Bd30 motor değişimi) trafik tescili vs. gibi sorunlar olur mu? bir de motor kullanılmış mı yoksa sıfır mı ve maliyetleri ne kadardır acaba?

Selam tescil konusu işleten arkadaşlar var bende proje çizen birisiyle görüştüm işletilebilir dedi bd30 istnen kriterlerin içinde dizel motor değişimi %50 den fazla büyük olmayacak deniyor
çıkma motor fiyatları 3000 tl den başlıyor ben bu hafta 96 model 3150 tl ye aldım

arkadaşlar motoru işletme konusunu araştırdım ve öyle işe başladım preje cizimi yapıldıktan sonra gerisi kolay ve ikinci konu motor güçü düşürülemez kanun öyle diyo yükseltile bilir ve benzinli araç dizel dizel araç benzinli olamaz. bu motoru her usta takabilir fakat işinin ehli ekmeyine sadık olan herkes takabilir motor fiyatları 3000 üstü 2. el motor fakat sonuçta 2.el lütfen aldığınızda mutlaka elden gecirin ben tam teşekkülü tamir ettirdim çünkü ikinci kez indir bindir olmasın . saygılar

Oktay bey öncelikle hayırlı olsun sizin adınıza ÇOK ÇOK sevindim !! :smiley: :smiley: sebebini siz iyi biliyorsunuz işletme vs vs çokta zor değil hatta işin en kolay yönü
İşin teknik yönüne gelince gereken desteği her zaman veririm Hidrolik direksiyon için bir kaç zaman daha sabır diyeceğim en uygun Fiatla konu kapanacak bana güvendiğin için özellikle tekrar teşekkürler
380 şanzuman için de ZAMAN gerekiyor malum buralar kış kıyamet ve bana'da zaman gerekiyor
hayırlı olsun ve en güzel günlerde tüm sevdiklerinle beraber iyi gezmeler :smiley:

öncelikle hayırlı olsun

soracağım 1 2 şey var size

1. olarak debriyajınızda sertleşme oldu mu?
2. olarak şanzımanla motor arasına flanş mı yaptınız yoksa aracın göğüs kıskından pedalların ordan kesip mi taktırdınız motoru direkt olarak?

iyi günlerde kullanın

Göktuğ bey benim def henüz değişim olmadı 2 veya 3 hafta sonra Zafer usta değişime başlayacak ustanın tecrubeleri flanş yapılarak takılması artılarına banada mantıklı geldi prizdireğin uzatılmasında bir sıkıntı yok daha önceki willys aracıma alman ford 4 ileri şanzıman taktım kamalı mili ve prizdireği kaynattım aşırı zorlamalar yaptım 2 sefer kamalı mil kırıldı prizdireğe hiçbirşey olmadı güç gören kısım şanzımanın çıkışında başlıyor debriyaj konusuda zafer ustanın söylediğine göre gayet iyi olacakmış

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.