Defender Alinir Mi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan candogan_uz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,537

candogan_uz

Yeni Üye
Yer
BURSA
2 AYDIR DEFENDER ARAÇLARI ARAŞTIRMAKTA VE ALMAK İÇİN ÇABALAMAKTAYIM. KULLANICI ÜYELER TARAFINDAN ÖNERİLER YORUMLAR VEYA TELKİNLER KONUSUNDA BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.

BİLDİĞİM KADARIYLA DEFENDER İÇİN MOTOR SEÇENEKLERİ
ATMOSFERİK BENZİNLİ MOTOR
ATMOSFERİK DİZEL MOTOR
NİSSAN BD30 MOTOR
FORD PUMA TDİ MOTOR
HERKESİN ÖNERİSİ TURBO DİZEL OLSUN NİSSAN VEYA FORD FARK ETMEZ DİYOR.
ANCAK ÇOĞU SATICIDA ALIRSIN ARACI MOTOR DEĞİŞTİRİRSİN BİRAZ MASRAF ETMEN LAZIM DİYOR.
SİZCE MOTOR DEĞİŞİMİ SAĞLIKLI MI VEYA UYUM SORUNU HAKKINDA NELER YAPILMALI ÖRNEĞİN ŞANZIMAN GİBİ YADA 4 ÇEKER OLMASI GİBİ SORUNLAR OLUYOR MU?

ARACIN KRONİK SORUNLARI NEDİR?
MOTOR ŞANZIMAN DİFRANSİYEL AÇISINDAN SORUN YAŞANIR MI?
ARACIN ELEKTRİK AKSAMI SORUN OLUŞTURUYOR MU?
YEDEK PARÇA VEYA ÇIKMA PARÇA DURUMU NEDİR?
KULLANICILARIN ÖNERİSİ VEYA YAPMAMIZ KONUSUNDA FİKİRLERİ NELERDİR.

kısaca sorularını yanıtlamaya çalışayım herşeyden önce böyle bir araç alacak ise öncelikle bi araç bulup kullanman lazım ki sevecekmisin önce ona karar ver. motor olayı düz dizel düz yolda çok sıkıntı çıkarmaz ama çok az eğimlerde bile vites düşürürsün arazide sıkıntı yaşamazsın 300 tdi maliyet olarak biraz pahalı bd30 gayet güzel sağlıklı bir motor 300tdi ye göre daha ucuza maal olur. uyum konusunda ustası yaparsa hiçbir sıkıntı yaşamazsın. kronik sorunu yok bence aldığın araçla alakalı yorgun bir araç ise ayağa kalkana kadar biraz uğraştırır ama çok fazla arıza çıkaran bir araç değil tabii bu kullanıcı ile alakalı araçla ilgilenmez isen her araç gibi defender da servisten çıkmaz. elektronik bir araç değil o yüzden düzgün tolanmış kablo demeti hemen hemen hiç sorun çıkarmaz. yedek parça sıfır yada çıkma olarak çok rahat bulabilirsin parça fiyatları da çok pahalı sayılmaz. ucu açık keyifli bir araç ben 1-1,5 senedir uğraşıyorum canım sıkıldıkça bir yerlerini değiştiriyorum yeni parçalar ekliyorum. bence olması gereken bu elin biraz takım tutacak ufak tefek şeylerini kendin yapacaksın ki neresinde ne var bilesin. umarım yardımcı olabilmişimdir.

kısaca sorularını yanıtlamaya çalışayım herşeyden önce böyle bir araç alacak ise öncelikle bi araç bulup kullanman lazım ki sevecekmisin önce ona karar ver. motor olayı düz dizel düz yolda çok sıkıntı çıkarmaz ama çok az eğimlerde bile vites düşürürsün arazide sıkıntı yaşamazsın 300 tdi maliyet olarak biraz pahalı bd30 gayet güzel sağlıklı bir motor 300tdi ye göre daha ucuza maal olur. uyum konusunda ustası yaparsa hiçbir sıkıntı yaşamazsın. kronik sorunu yok bence aldığın araçla alakalı yorgun bir araç ise ayağa kalkana kadar biraz uğraştırır ama çok fazla arıza çıkaran bir araç değil tabii bu kullanıcı ile alakalı araçla ilgilenmez isen her araç gibi defender da servisten çıkmaz. elektronik bir araç değil o yüzden düzgün tolanmış kablo demeti hemen hemen hiç sorun çıkarmaz. yedek parça sıfır yada çıkma olarak çok rahat bulabilirsin parça fiyatları da çok pahalı sayılmaz. ucu açık keyifli bir araç ben 1-1,5 senedir uğraşıyorum canım sıkıldıkça bir yerlerini değiştiriyorum yeni parçalar ekliyorum. bence olması gereken bu elin biraz takım tutacak ufak tefek şeylerini kendin yapacaksın ki neresinde ne var bilesin. umarım yardımcı olabilmişimdir.
AÇIKLAMALARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM NASİPSE 1 TANE 1996 MODEL KAMU ÇIKMASI TURBO DİZEL DEFENDER BULDUK ANLAŞABİLİRSEK ALACAĞIZ AMA DEDİĞİNİZ GİBİ BİRAZ ZAHMETLİ OLACAK TOPLANMASI ELDEN GEÇMESİ GEREKEN ÇOK YERİ VAR. BENİM AMACIM ALIP KEYFE KEDER İSTEDİĞİM GİBİ TOPLAMAK DAHA ÖNCE HEP BİNEK ARAÇLARIM OLDU O YÜZDEN TAKIP SÖKMEYİ UĞRAŞMAYI SEVERİM ANCAK BU HEM ARAZİ ANLAMINDA HEMDE MODEL ANLAMINDA İLK DENEYİMİM OLACAK VE KULLANICISINI BULMAK FİKİR ALMAK BİLGİ EDİNMEK ÇOK ZOR MALUM AZ BULUNAN BİR ARAÇ. KENDİMCE Bİ ÖN ÇALIŞMA PROGRAMI BELİRLEDİM AÇIKÇASI. ARACI İLK ALDIĞIMDA KUMLAMAYA SOKUP ARDINDAN BOYA İZOLASYON VE DÖŞEME İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM TABİ PERİYODİK BAKIMLARINDAN SONRA. SİZİN ÖNERECEĞİNİZ BİR ÖNCELİĞİ VAR MI_?_

ben bugün araç alacak olsam şaseye kadar soyar sonra tekrar toplardım en küçük civatasına kadar yeniler uzun süre kafam rahat binerdim facebookda gruplar var onlara gir orda yakınında kullanan birini kesin bulursun parça olarak da usta olarak ta yardımcı olunur sadece güvenilir olmayan kişilerden parça alma refaransı olmayan ustaya aracını teslim etme soğursun.

Öncelikle gerçekten defender size uygun bir araç mı ondan emin olun. Konfor vs hiç yok hele binek araçtan sonra. Araçtan önce şaseye kadar söküp kendi elinizle toplamayacaksanız çok iyi bir ustanız olması lazım. Çoğu ben yaparım diyen ustanın gözünde defender görünce dolar işaretleri çıkıyor. Forum eskisi kadar aktif değil fakat aktif facebook grupları mevcut buralardan yedek parça temini sağlam usta ve gerekli tamir tadilat hakkında bilgi alabilirsin.

ben bugün araç alacak olsam şaseye kadar soyar sonra tekrar toplardım en küçük civatasına kadar yeniler uzun süre kafam rahat binerdim facebookda gruplar var onlara gir orda yakınında kullanan birini kesin bulursun parça olarak da usta olarak ta yardımcı olunur sadece güvenilir olmayan kişilerden parça alma refaransı olmayan ustaya aracını teslim etme soğursun.
ARAÇ TOZSUZ KUMLAMAYA GİRECEĞİ ZAMAN ŞASE KUPA MOTOR HEPSİ AYRILIYOR ZATEN YANİ DEDİĞİNİZ GİBİ HERŞEY ELDEN GEÇİYOR.

Öncelikle gerçekten defender size uygun bir araç mı ondan emin olun. Konfor vs hiç yok hele binek araçtan sonra. Araçtan önce şaseye kadar söküp kendi elinizle toplamayacaksanız çok iyi bir ustanız olması lazım. Çoğu ben yaparım diyen ustanın gözünde defender görünce dolar işaretleri çıkıyor. Forum eskisi kadar aktif değil fakat aktif facebook grupları mevcut buralardan yedek parça temini sağlam usta ve gerekli tamir tadilat hakkında bilgi alabilirsin.
ÖZELLİKLE BU TARZ ARAÇLARLA UĞRAŞAN Bİ TANIDIĞIMIZ USTA VAR GENELDE OFF ROAD DÖNÜŞÜMLERİYLE UĞRAŞIYORMUŞ. AMA DEDİĞİNİZ GİBİ ÖNCELİK MALİYET ARACI GÖREN GELDİ KEKLİK DERSE PROBLEM YAŞAMAK HEM FİYAT HEM PAZARLIK OLURSA İŞÇİLİK BAKIMINDAN SORUNLU OLUYOR.

bulunduğunuz il önemli o yüzden facebook gruplarına girerseniz orda size yakın referanslı camiada tanınmış kişilere ulaşabilirsiniz ben istanbulda low2 garage var motor mekanik için oraya gidiyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri