Defender Almak İstyotum Bilgi Gerekli Acemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan motosikletgezi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,436

motosikletgezi

Yeni Üye
Selamlar,

Motosikletimle dünya turu yaptım,Şimdi evlendiğim için daha rahat bir kara aracıyla yeni bir tur yapmak istiyorum.
Yollarda çoğunlukla defenderlara rastladım ve şimdide bu aracı almak istiyorum.Yanlız bütçem 20 000 tl geri ve tamirat içinde 5000 tl ayırmayı düşünüyorum.Beni üzmüyecek güvenebiliceğim bir araç bulmamda yardımcı olurmusunuz.
Nelere dikkat etmeliyim?vergileri ve tüvtürkdeki kontrol aralıkları nelerdir?Orjinal motor bulunabilirmi yada başka araçlarınki uyuyormu?
Teşekkürler

Etiketler
Ynt: Defender Almak İstyotum Bilgi Gerekli Acemi

motosikletgezi' Alıntı:
Selamlar,

Motosikletimle dünya turu yaptım,Şimdi evlendiğim için daha rahat bir kara aracıyla yeni bir tur yapmak istiyorum.
Yollarda çoğunlukla defenderlara rastladım ve şimdide bu aracı almak istiyorum.Yanlız bütçem 20 000 tl geri ve tamirat içinde 5000 tl ayırmayı düşünüyorum.Beni üzmüyecek güvenebiliceğim bir araç bulmamda yardımcı olurmusunuz.
Nelere dikkat etmeliyim?vergileri ve tüvtürkdeki kontrol aralıkları nelerdir?Orjinal motor bulunabilirmi yada başka araçlarınki uyuyormu?
Teşekkürler
merhabalar yeni topladığımız aracımız satılık garaj kısmında 2.sayfada takoser otomativden 1990 defender başlıklı araç saygılar

takoser' Alıntı:
merhabalar yeni topladığımız aracımız satılık garaj kısmında 2.sayfada takoser otomativden 1990 defender başlıklı araç saygılar
ama siz o konunuzda aracı sattıgınızı yazmıştınız?

aslan28' Alıntı:
ama siz o konunuzda aracı sattıgınızı yazmıştınız?
selamlar kusura bakmayın yanlış yazdım aracı biz satıyormuşuz gibi oldu alan arkadaş sanırım başka bir araç aldı o yüzden satıyor bizdende rica etti isteyen olursa tel veririm yanlış anlaşılmadan dolayı özürdileriz saygılar

Oncelikle hayirli olsun.

Aracla uzun yol yapacaksiniz anladigim kadari ile. Bu durumda 200tdi (az bulunur), puma (az bulunur ve 2007 sonrasi degise orijinal motor degildir ama is gorur) yada 300tdi 110 kasa bir arac isinizi gorur. Bunlarin hepsi dizel motorlardir. Diger motorlar sizi performans yada yakit tarafinda uzebilir.
Malum sitede araclar var. Yanliz 20,000 TL ye biraz zor bulursunuz. Bu motorlara sahip aracla 30-40 bin civari dolasiyor. Cogu da yapilmis durumda. Belki pazarlikla 28 binlere alabilme sansiniz olur.

Kolay gelsin

motosikletgezi' Alıntı:
Selamlar,

Teşekkürler

Sizi temin ederim ki motor ile yaptığınız tur Defender ile yapacağınızdan çok daha rahat olmuştur.

herkeze çok teşekkürler hala araç arayışım sürüyor.
Land Rover gen rahattır motosiklette haliyle süspansiyonar yetersiz kalıyor birde ben çok araziye giriyorum defender yada o tarzda bir araç beni en azından bir nebze kurtarır gibi.

motosikletgezi' Alıntı:
Selamlar,

Teşekkürler

Kendisi dünyayı gezdiğine göre , ve birde arabayla gezme planı olduğuna göre , ve de araba ile dünyayı gezmenin maliyetini karşılayacak ekonomik güce sahipse, arkadaşlarımız gereken rehberliği yaparlar.

Foruma üye olup , hemen ardından defender aramaya çıkan bu motorsiklet tutkunu arkadaşımızla hiç bir ilgim ,bağlantım olmadığını ayrıca bildiririm.

Kendisine başarılar dilerim. Umarım bu projesini yerine getirir.....

sitelere aktım ve fiyatlar gerçekten yüksek geldi tam donanımlı olan araçlar,arada derede bir araçta yok.Ve gördüğüm kadarıyla lastik kalınlarıda epey fazla ve agır offroad için yapılmış çoğu.Bunlar tur için iyi değiller sanırım land cruiser lara bakıcam aradığımı bulamazsam fiat pandayı son silahım olarak saklıyorum.land Roverlardan sonra en çok pandaları gördüm yollarda o ufak araç gerçekte muhteşem işler yapıyor.

bulent kocoglu' Alıntı:
Kendisi dünyayı gezdiğine göre , ve birde arabayla gezme planı olduğuna göre , ve de araba ile dünyayı gezmenin maliyetini karşılayacak ekonomik güce sahipse, arkadaşlarımız gereken rehberliği yaparlar.

Foruma üye olup , hemen ardından defender aramaya çıkan bu motorsiklet tutkunu arkadaşımızla hiç bir ilgim ,bağlantım olmadığını ayrıca bildiririm.

Kendisine başarılar dilerim. Umarım bu projesini yerine getirir.....

Foruma abone olmamın nedeni defender araştırıyor olmam ve burasının karşıma çıkması amacım sadece bu amacıma ulaşıncada tekrar ihtiyacım olan bir konu olursa konu açarım bunların dışında insanlara cevap(başka konular için) yazmak gibi bir derdim yok merak etmeyin kirlilik yaratmam

Defender kısa mesafe yolculuk ve ağır offroad olarak uygun bir araç, ancak defender ile dünya turu gerçekten zor!
Discovery 1 300 tdi hem daha rahat hem daha ucuz olacaktır.
Şahsi fikirlerimdir saygılar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.