Defender Baskı Balata Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,436

dturan

hayal ettiğin yere git..
Yer
Kocaeli
Web
www.dekalazer.net
Telsiz Çağrı Kodu
TA1IDT
Herkese selamlar.

Defender da baskı balatanın bittiğini yada bitmek üzere olduğunu nasıl anlarız??. Şu an için bendeki belirtiler. 1-) Debriyajım on kaplan gücünde 2-) arazide yarım debriyaj yapamıyorum. kavrama yok denecek kadar az.

Bir soru daha. Baskı balatanın bitiyor olması debriyaj merkezlerine zarar verirmi? Bu sıkıntılar başladıktan sonra 1 kez üst merkez contası değiştirdim yinede yağ kaçırıyor. yarın merkezi yenisiyle değiştiricem. Konu hakkaında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Saygılar

Etiketler
dturan' Alıntı:
Herkese selamlar.

Defender da baskı balatanın bittiğini yada bitmek üzere olduğunu nasıl anlarız??. Şu an için bendeki belirtiler. 1-) Debriyajım on kaplan gücünde 2-) arazide yarım debriyaj yapamıyorum. kavrama yok denecek kadar az.

Bir soru daha. Baskı balatanın bitiyor olması debriyaj merkezlerine zarar verirmi? Bu sıkıntılar başladıktan sonra 1 kez üst merkez contası değiştirdim yinede yağ kaçırıyor. yarın merkezi yenisiyle değiştiricem. Konu hakkaında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Saygılar

Acilen üst merkezin değişmesi gerekiyor.
Alt merkez de pahalı değil onuda değiştirin.
Baskı yada balatada sorun varsa merkezler değiştikten sonra ortaya daha net olarak çıkar.

SERİ 3 109' Alıntı:
Acilen üst merkezin değişmesi gerekiyor.
Alt merkez de pahalı değil onuda değiştirin.
Baskı yada balatada sorun varsa merkezler değiştikten sonra ortaya daha net olarak çıkar.
Bilgi için Teşekkürler,
Yarın üst merkezi değiştiriyorum. lucas marka merkez aldım bu sefer bakalım bu ne kadar idare edecek.
alt merkezi 4-5 ay önce değiştirmiştim sıkıntı çıkartmaz umarım. usta sıkıntısı çektiğim için kendim söküp takıcam inşallah halledebilirim.
Saygılar

Üst merkezi değiştirdim nihayet. usta sıkıntısı olduğu için kendim değiştirdim. fren merkezi yüzünden biraz zor oldu ama hallettim şükür.
Netice ye gelince.

Yağ kaçağı kesildi ama debriyaj yine çok sert. Herhalde baskı balata ya girecek gibi görünüyor. bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
Saygılar..

huseyinyilmaz' Alıntı:
hocam eski üst merkezi sıfır mı almıştınız. eğer oyleyse garantiden değiştirseydiniz
Evet sıfır kayalar dan almıştım. Garanti konusu hiç aklıma gelmedi açıkcası. Faturasına bakıp konuşayım kayalar la.
eğer değişim olursa onuda yedek tutarım.
Teşekkürler bilgi için.

Ynt: Defender Baskı Balata Değişimi

sizin aldığınız sıfır parça ile kayalardan aldığınız parça numaralarını karşılaşımanızı öneririm. başıma geldiği için söylüyorum sizin aldığınız sıfır parçayı kendine alıp çalışır durumda temiz başka parçayı takmış olabilir ustanız. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen

hüseyin bey öyle birşey olamaz çünkü ustalığını arkadaşımız kendisi yapmış sanırım gözünüzden kaçtı.ayrıca arkadaşım sana defenderla ilgili atölye el kitabını pdf olarak yollarım mail adresinizi verirseniz...

yasakşehir07' Alıntı:
hüseyin bey öyle birşey olamaz çünkü ustalığını arkadaşımız kendisi yapmış sanırım gözünüzden kaçtı.ayrıca arkadaşım sana defenderla ilgili atölye el kitabını pdf olarak yollarım mail adresinizi verirseniz...

:D ben yenisini kendi takıyor diye hatırladım ama ikisini de kendisi takmış :D kusura bakmasın :D

bazı ustalar yüzünden maalesef herkes kendi aracının ustası oluyor zamanla.siz şanslısınız ki usatanız sağlam umarım bursa'da da iyi ustalar bulursunuz.

yasakşehir07' Alıntı:
Bende bu PDF dosyadan isteyebilirmiyim
Yakında ihtiyacım olacak inşallah

Baskı balata değişti. hatırı sayılır derecede yumuşama oldu. ancak açık söylemek gerekirse (ustanın anlatmasından yola çıkarak daha yumuşak olacağını düşünmüştüm) beklediğim kadar iyi değil.

Merhaba
İlginiz içn çok teşekkür ederim
Ben 110 defender sw alamak niyetindeyim dizel öncelikli baktıklarım. Uygun fiyatı almayı düşündüğüm için muhakkak ilgilenmek gerekiyor, bilgili sahibi olmak doğru işler yapmayı sağlar. sizin bu yardımınız çok önemli bence. Yıl fark ederse 1987 ila 1994. Arası olanlara bana uygun geliyor
Mail adresi vereceğim ama sizin özel mesajını göremedim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR