Defender Debriyaj Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bosphorus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,674

bosphorus

Yeni Üye
Yer
Istanbul
Merhaba Arkadaşlar,
Yaklaşık 3 aydır 87 200TDI Lt77 Defender sahibiyim. Aracın alt merkezi orjinali ile yeni değişti, üst merkezi ben satın almadan hemen önce Japon'la değişmiş. Debriyaj çok yumuşak. Başka problemler nedeniyle baskı balatalarım da yeni değişti. Alt merkez değiştikten birkaç gün sonra havasının alınması için Sanayiye giderken bir anda debriyajsız kaldım. Pedal pamuk kıvamında dibe kadar basılıyor, vites değiştirmek imkansız. Debriyaj hidroliğinde eksilme yok, havası alındıktan sonra debriyaj çalışmaya başladı ama bu da Istanbul trafiğinde beni ancak 50km götürdü ve yine aynı problem. Tekrar havası alındı ama %100 tekrar aynı problemi yaşayacağım, tecrübeli arkadaşlarım ne der?

Etiketler
Ynt: Defender Debriyaj Problemi

yanlışlıkla fren merkezleri için yazdım , silinmiyor değiştirdim. Debriyaj merkezlerle ilgili pek bilgim yok .

Benim Defender'ın da debriyaj üst merkezi Japon ile değiştirildi, kısa süre sonra alt merkezi de değiştirmek gerekti. ONdan sonra hiçbir sıkıntı olmadı.

aklıma tek gelen üst merkezin kapağından hava kaçırabilir oldu? bastığında kapağın yağ basıncını sağlayacak kadar sıkı olması lazım mantık olarak. (yada ba öyle geliyor bilmiyorum) :D ben japonla değişmeden önce bir kaç kez yapmıştı sonra kapağın çatlak olduğunu gördük komple alt üst pedal değiştik.6 aydır gram eksiltme kaçırma yok şükür.

Yanıtlar için teşekkürler. Debriyaj pedalım komple ve üst merkez de orjinal ile değişti, problem kalmadı. Debriyaj çok sertleşecek diye korkuyordum, bu da olmadı, pedal yumuşak. Yalnız komple debriyaj pedalı çok pahalı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri