Defender Debriyaj Sertliği Çözüm Arayışı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Oguz Ozgur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,342

Oguz Ozgur

Yeni Üye
Merhabalar,

Crewcab sahibiyim. Debriyaj çok sert ve çözüm arıyorum. Kulaktan dolma bilgilerle ilerliyorum sonuca ulaşamadım ama paylaşmak istedim en azından denenmiş bir yol.

Üst merkez aldım L200 iyi olur dediler, 4x4 dediler, bağlantı yapısı da defernder ile uyumlu dediler.
Büyük beklentiler içerisindeydim.
Forumlarda zamanla altta bozuluyor diyorlardı. Kayalardan alt merkezi de aldım (britpart)
Usta ikisini de değiştirdi hatta altta boruda da aşınma var dedi onu da değiştirdik.
Havasını aldık marşa bastık ama aynen devam KAZIK gibi :smiley:

Şimdi birde accent 2005 model alıp deneyeceğim.

3a956c56 88b4 4d75 b79a 0ecc3beb3c02

46bfa706 4fd3 4ad1 bc55 2ca6f9595de7 copy

457372ec 45e2 43e2 be36 281c0bc6aa9b copy

C2798acd bb07 470d bd49 08da6435b1c8

D707ab85 b370 42cd 85f0 409103e89c19

Etiketler

Ayni sorunu bende yasamistim , deb. Sertligi merkezlerden olmuyor . 4 merkez ve 2 boru degistirdim. Usta oyalamasi ya da deneysel calisan amator usta isi bu. Sertlik baski balata setinden , baski setinin oradaki tahtiravalli gibi ayirma yapan catalin altindaki destek noktasini usta kaydiracak ve tum seti de yenisiyle degistirin. Pamuk gibi oluyo. Sol ayagimdaki ciddi problemden dolayi bende cok yumusak istemistim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri