Defender Den Discovery Ye Geşişşşşşş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Naturalist61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,545

Naturalist61

Benim sadık yarim kara topraktır...
Yer
Trabzon - İzmir
Arkadaşlar 1992 dizel defenderden dendiscovery e geçiş yapmayı düşünüyorum. v8 ve 2,5 dizel ile ilgili bir paylaşımdan yeterli bilgiyi aldım. Yanlız 2.0 MPI ile ilgili bilgisi olan varsa bana yardımcı olursa sevinirim. Ağır offroad yapmıyacağım. Orta arazide kullanacağım. Zaten kasa belli sadece motor gücü yedek parça v.s. Selamlar...

Etiketler
Ynt: Defender Den Discovery Ye Geşişşşşşş

genellikle bu araç için olımsuz yorumlar soylenır,ama ben kendim bizzat dört sene kullandım kesinlikle size uygun bir araçtır mpi.detaylı sormak isterseniz yardımcı olabildigim kadar cevapvermek isterim.kesinlikle MPİ

saitnuh' Alıntı:
genellikle bu araç için olımsuz yorumlar soylenır,ama ben kendim bizzat dört sene kullandım kesinlikle size uygun bir araçtır mpi.detaylı sormak isterseniz yardımcı olabildigim kadar cevapvermek isterim.kesinlikle MPİ

Üstad bu araçlar piyasada az olduğu için doğru dürüst kullanan yok. Geçen gün bir arkadaş kafamı karıştırdı. Araç randımanlı olsaydı üretimi devam ederdi. Demekki az sayıda üretilmiş bir sebebi vardır dedi. Kasa ağır olduğundan motor rampada performanslı olmaz dedi. Ama benim bütçem ancak böyle bir araca yeterli. v8 iyi hoş ama gerek fiyat gerekse yakıt konusunda beni zorlar. Satılık birkaç MPI buldum bugünlerde İzmit İstanbul bir turum olacak. En iyisi beğendiğim birini rampada denemek. Ondan sonra pazarlığı bitirmek. Sizin tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bilhassa motor gücü ve parça bulunurluğu hakkında. Tekrar görüşmek dileğiyle.

performans derken defender ile mukayese bile olmaz ,sanırım siz dizel defender kullanıyordunuz.defender a göre hem performanslı hem de komforludur.hayırlı olsun.motor gücü yeterlidir,arazide low range alınca hiç sorun kalmaz(çekiş olarak)parçasıda cok rahat bulunur,ama çıkma parça falan lazım olursa kaporta olarak diğer discovery ile aynı ama mekanik parçaları nasıldır bilemen.ama sıfır parçada sorun olmaz.

saitnuh' Alıntı:
performans derken defender ile mukayese bile olmaz ,sanırım siz dizel defender kullanıyordunuz.defender a göre hem performanslı hem de komforludur.hayırlı olsun.motor gücü yeterlidir,arazide low range alınca hiç sorun kalmaz(çekiş olarak)parçasıda cok rahat bulunur,ama çıkma parça falan lazım olursa kaporta olarak diğer discovery ile aynı ama mekanik parçaları nasıldır bilemen.ama sıfır parçada sorun olmaz.

Bugün İzmirde denk geldi ricada bulundum dik bir rampa çıkışı yaptım. Defenderden çok çok iyi. İstanbul İzmit Sakarya yolculuğum yakında nasipse başlayacak. Selamlar...

hasan bey hayırlı günler dilerim defenderden dısko ya geçtiyseniz zaten farklı şekillerdeki bir araç için zaten size daha konforlu ve daha güçlü gelmiştir ama daha çok konfor daha fazla sorun demek olduğunu unutmayalım bu aracı düz yolda ve asvattan ayırmadan kullanayım deseniz bile aracın metan yorgunluyu bile gerektiği yerde tamir ve masraf isteyecektir ve dıscolarda en boşunda bile elektironik devreler mevcuttur defender daha sadedir ve elektironik parçalar içermez dıskolar defendere göre daha karmaşıktır bazı parçaları dıştan bakıpta ömrünün bittiğini anlayamassınız mesela en basıt örnek vermek istiyorum dıskolarda hava akışmetre bulunur bu enjeksiyonlu modellerde vardır arıza halınde bulunması ülke şartlarında zordur ve fiyarı bin lira cıvarı ama ebaydan 50 euro ya getirmek mümkün bunun gibi parçalar arıza halınde dilinden anlamayan usta oldumu geceler uykusuz olabilir motor aksamı yürüyeni parça sıkıntısı yaratmaz burada bulabilirsiniz ancak kozmetik iç ve dış aksam her parça bulunmaya bilir buna hazırlıklı olunmalı bir aracı kullanım koşullarına göre herkeze yetebilir mpı veya v8 yada tdı seçim size kalmış defender parça olarakta aksesuar olarakta türkiyede parçası en bol araçtır benim görüşüme göre buna keyfi aksesuarlar dahil değildir parça fiyatlarıda dıskoya nazaran daha makuldur seçim sizin benim ilk aracım defender benzinli sonrası dısco 1 v8 dir size bol şans dilerim secim sizin iyi günler....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.