Defender direksiyon kutusu ve Puma V-184 hidrolik pompa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MehmetTurk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,478

MehmetTurk

Kamp II
Merhabalar. Revizyona sokacağım aracıma hidrolik direksiyon takmak istiyorum , uydurma kutular hoşuma gitmiyor , orijinal direksiyon kutusu alacağım. Forumda epeyce tartışılmış ama teknik detaylar pek yok. İhtiyaç duyduğum bilgiler ;
1- Defenderin orijinal direksyon kutusu kaç bar basınça ihityaç duyar , diğer bir deyişle defender direksiyon pompası kaç bar basınç üretir ?
2. Duratorg V-184 motorun orijinal direksiyon pompası kaç bardır ? Teşekkür ederiim selamlar ...

Etiketler
Ynt: Defender direksiyon kutusu ve Puma V-184 hidrolik pompa

eğer orjinal veya forddan vazgeçmeyi düşünürsen 124 kasa mercedes direksiyonunu öneririm sana. 95 bar basıncı var pompanın ayrıca kutuda şaseye çok rahat bağlanıyor. ben yıllardır sorunsuz kullanıyorum... :smiley:)

Namık bey çok teşekkür ederim. Ben Defenderin orijinal direksiyon kutusunu takacağım , merak ettiğim v-184 motorun hidrolik pompası bu kutuya yeterli gelir mi ? Tabi ezbere olmuyor bu işler basınç değerlerini bilmek gerek. Selamlar.

arkadaşım merhaba selahattin ben istanbuldan,,,,,

fordun pomoasının gücü büyük bir ihtimalle yeter

yetmezse o zaman geregine bakılır

orjinal kutudanda vazgrcmeyin ben5--6

arkadasımın defenderlerine taktım hapside orjinal kutu

hoşcakalın
DOĞAN OTO

Çok teşekkür ederim , selam ve saygılar. Kararım o yönde yani orijinal kutu+ v-184 ün pompası .

sonuc ne oldu v-184 pompasına kutu uyum sagladılarmı bende v 184 pompası kullanacagım orjınal kutu uyum sorunu varmı

Erol bey araç revüzyonda 3-5 ayda ancak çıkar , deneme şansım olmadı

benim araçta puma diye tabir ettiğimiz v184 motor ve pompası ile orjinal defender direksiyon kutusunu kullanıyorum 3 senedir bi problem yaşamadım. yalnız son zaman direksiyonumda baya bir ağırlaşma var bu hafta sonu söküp bakacağız inşallah kutu değildir :D

tarık abi kutuyu en ucuz 1300tl e buldum.gectiğimiz yaz burda özel harekatın araçlarına takmıştım onlara 850 tl den almıştım.teşke fazla alsaymışım.bu nası bi zam ben anlamadım:smiley: araçların kutularını yağ kaçırıyo diye söktüm onarım istemediler yenisini aldılar.eskileri geri aldılar.geçen aradım sordum.kilo işi hurdaya satmışlar tüm depoyu.bi keçe değişse sapasağlamdı kutular.

serdar5261' Alıntı:
tarık abi kutuyu en ucuz 1300tl e buldum.gectiğimiz yaz burda özel harekatın araçlarına takmıştım onlara 850 tl den almıştım.teşke fazla alsaymışım.bu nası bi zam ben anlamadım:smiley: araçların kutularını yağ kaçırıyo diye söktüm onarım istemediler yenisini aldılar.eskileri geri aldılar.geçen aradım sordum.kilo işi hurdaya satmışlar tüm depoyu.bi keçe değişse sapasağlamdı kutular.

serdar sorunu çözdük :D sorun kutu veya pompada değilmiş motor kulağı kopmuş motor milin üzerine düşmüş ondan kaynaklanıyormuş kulağı yaptık şu an direksiyonum pamuk gibi binek araçlarınkinden bile yumuşak :D :D

ata036' Alıntı:
serdar sorunu çözdük :D sorun kutu veya pompada değilmiş motor kulağı kopmuş motor milin üzerine düşmüş ondan kaynaklanıyormuş kulağı yaptık şu an direksiyonum pamuk gibi binek araçlarınkinden bile yumuşak :D :D

abi sevindim valla içim acıdı 1300 ü verirken.benim motora kamyonların motor takozunu taktım ben inşallah kopmaz :smiley:

çok hoplayıp zıplamazsan hiç birşey olmazda biz yerimizde durmuyoz işte sorun bizden kaynaklanıyo :D :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri