Defender Doğru Bir Karar Mı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cagty Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,573

cagty

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar... İsmim Çağatay yaşım 27... Abilerim ve kardeşlerim forumda az çok bilgi edinebilecek kadar konuları okudum ve son olarak sizden fikirlerinizi almak istedim... Kısmetse ağustos ayı sonu gibi eşimin tayini ( öğretmen ) sebebi ile LÜLEBURAZDAN-VAN gideceğiz... ve görev yapacağı okul ile ilçe arası 25 Km hergün git gel yapmak zorunda kalicaz... Tabi doğunun zorlu kış şartlarını göz önüne almak gerektiği kanaatindeyim... Bu yüzden 1-2 ay içerisinde eli yüzü düzgün bir araç almayı düşünüyorum... Max çıkabileceğim limit 35-40.000TL arası. Sizce defender beni oralarda çok sıkıntıya sokar mı... Veya başka bir araca mi yönelsem (Kalbim herzaman defenderdan yana) ama malum günlük kullanımı göz önünde bulundurmak lazım.... İlginiz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Etiketler
Van için doğru bi seçim defender benimde 89 model defender ve 73 model Series 3 araçlarım var vanın hangi ilçesine gideceksiniz sanayi olarak sıkıntı defender için ama yol şartları için çok güzel van güzel ve tarihi bir şehir hafta sonları gezmek için ideal bir araç defender

Son düzenleme:

Van merkezde kis cok zor ve agir gecmez şimdiden hos geldin diyelim size

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ilginiz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim... Van Muradiye. Bir yönden ulaşım bir yönden gezme amacıyla düşünüyorum... Kısmet olursa aracı aldığım takdirde bilgilerinizde faydalanmak isterim...

Defender arkadaşın dediği gibi fazla lüks kalır hele ki yabancı iseniz.Yolların çoğu asfalt, köy yolları için altı biraz yüksek araç yeter ( Dacia Sandero Stepway gibi yani ) yol açısında mahrumiyet bölgesi değil çok kötü olarak beklemeyin kısacası. 4x4 araç en çok kışın karda,buzda kullanırken işe yarar,baharla birlikte altı yüksek 2 çeker araç her yere gider.Çok fazla kırsala da gideceğiniz zannetmem zaten bu aralar çok olay oluyor,büyük ihtimal birçok nokta askeri yasak bölge ilan edilir.Halkı misafirperverdir o konuda sorun olmaz ama sanayi zayıf özellikle de ilçelerde.

Muradiye-Çaldıran tarafı çok soğuk olur,kış da sert geçer o yüzden araç olarak benzinli alın gelmeden önce de sağlam antifiriz koydurun yeri geliyor -40 dereceleri zorluyor orası .Suzuki Grand Vitara benzinli veya Toyota Rav4,Skoda Yeti vs vs crossover tarzı araçlara bakın derim ve mümkün olduğu kadar sorunsuz olsun.Sanayi ile uğraşmak istemezsiniz oralarda benden tavsiye olarak. Not: Oralı değilim fakat 4-5 defa uzun gezi yaptım oralarda.

Selam Arkadaşım.

Kış oralarda sert geçer zorlu geçer. aracının dizel veya benzinli olması fark etmez.
Defender orada da harika iş görür.
yeter ki sen aracının su ve ısı yalıtımını iyi yaptır.
- Kapı ve cam fitillerini yenile
- Ön havalandırma kapak lastiklerini yenile
- tavandan nem almayacak hale getir. ( Defender'ların klasik problemidir.)
- Aracın iç kısmını membran kaplat. (bu ses, sıvı ve ısı yalıtımı için harika bir malzemedir. Birçok konu ve Fotoğraf var bu sitede.)
- Aracın altını mutlaka ama mutlaka çok sağlam zift attır. ( Kışın orada yolları çok fazla tuzluyorlar. Tuz şasiyi mahveder.)
- Dişli Lastik ve Full antifriz.
- Son ve en önemlisi aracına çorum kaloriferi taktır. :smiley:

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri