Defender Gösterge Aydınlatması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kokteknik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,398
Ynt: Defender Gösterge Aydınlatması

Aslında kadranı plexi'ye serigrafi ile bastırıp arkadan led aydınlatması da yapılabilir.
Bu şekilde uygulama yapan bir dükkan var Mecidiyeköy Profilonun arkalarında bir yerde.
Fazla bir maliyeti yok galiba. 70-100 liraya ledli hale çevirebiliyorlar göstergeyi.

Etiketler

Eline saglık cok güzel bir işlem ve paylaşım olmuş....

Benim de aklımda farları şeffaf'a çevirip mercekli göbek ile xenon takmak gibi bir planım var ama şimdi defender'a uygun seffaf far takımı yada camları bulmak esas mesala bu konuda bir fikri olan varmı acaba ?

Mesala örnek olarak...

5191-1001.jpg

Bu farlar Cherokee 2005-2006 fakat kasanın biraz tuzlu (236.81 TL KDV dahil) ;D

mu7y' Alıntı:
Eline saglık cok güzel bir işlem ve paylaşım olmuş....

Benim de aklımda farları şeffaf'a çevirip mercekli göbek ile xenon takmak gibi bir planım var ama şimdi defender'a uygun seffaf far takımı yada camları bulmak esas mesala bu konuda bir fikri olan varmı acaba ?

Mesala örnek olarak...

gosterge ısıklarını yenılemek benımde aklımdaydı harıka uygulama olmus hemen yaptırcam..

zenon far aracın ruhuna aykırı degılmı??

berk' Alıntı:
gosterge ısıklarını yenılemek benımde aklımdaydı harıka uygulama olmus hemen yaptırcam..

zenon far aracın ruhuna aykırı degılmı??

Bence degil şöyleki sadece arazi degil asfaltdada kullanılacak bir arac bizimki (uzun yolda dahil) ;)

Uygulama yapan firmanın linkide aşağıdadır...

http://www.xenonmercek.com/

mu7y' Alıntı:
Bence degil şöyleki sadece arazi degil asfaltdada kullanılacak bir arac bizimki (uzun yolda dahil) ;)

Uygulama yapan firmanın linkide aşağıdadır...

http://www.xenonmercek.com/
ruhuna aykırı değilde biri sarı bir xenon hos görünmüyor
parklar sarı renkli sisler sarı farlar beyaz benim hoşuma gitmior ama zevk meselesi herkesin ayrıdır

kokteknik' Alıntı:
ruhuna aykırı değilde biri sarı bir xenon hos görünmüyor
parklar sarı renkli sisler sarı farlar beyaz benim hoşuma gitmior ama zevk meselesi herkesin ayrıdır

hocam parklarada beyaz takabılıyolar artık ama tabıkı zevkler farklı.. gece arac kullanmayı cok sevıyorum ama ozellıkle dogan sahın serısı aracların cakma zenonları gozumu cok rahatsız edıyor eger bıkac sellektorden sonra uzunlarla gelmeye devam edıyolarsa hafıfce uzerıne dogru yay cızerek hayatlarını fılım serıdı gıbı gecırınce normale donuyolar :smiley: yada eskı aracımda toplamda 6 hella +2 de kendı farları olmak uzere 8 tane farı bı anda yakınca tavsan gıbı kalanlarda oldu :smiley:

berk' Alıntı:
hocam parklarada beyaz takabılıyolar artık ama tabıkı zevkler farklı.. gece arac kullanmayı cok sevıyorum ama ozellıkle dogan sahın serısı aracların cakma zenonları gozumu cok rahatsız edıyor eger bıkac sellektorden sonra uzunlarla gelmeye devam edıyolarsa hafıfce uzerıne dogru yay cızerek hayatlarını fılım serıdı gıbı gecırınce normale donuyolar :smiley: yada eskı aracımda toplamda 6 hella +2 de kendı farları olmak uzere 8 tane farı bı anda yakınca tavsan gıbı kalanlarda oldu :smiley:
;D ;D ;D

benim parklar beyazzz ;D ;D göstergeler her renk yanıyorr kafasına göreeee :D :D

berk' Alıntı:

İşte mercegi koyma işilemi bunun içindir ışıkdaki seviyeyi yolda tutuyor insanın gozune değil ;D ;D

adrenalim' Alıntı:
benim parklar beyazzz ;D ;D göstergeler her renk yanıyorr kafasına göreeee :D :D

:D izmit merkezz kafasına göre herkesss yaanı senınkısı :smiley: murselım senınkısı yıne ıyı bende yanıp yanmadıkları bellı belırsızz yanıyomus taklıdı yapıyo benımkıler :D

kokteknik' Alıntı:
teşekkür ettim ahmet ve tarık kardeşlerim
2 nci sivas off-road şenliğinde sizin arabalara takarım acele etmeyin az kaldı
Sevgili Bulent , musteri sayisi 3 oldu ( yani ben ) :smiley: bu konuda araca bindigim ilk gunden beri muzdaribim ...
servisle konustugumda orjinal yesil aydinlatmanin yetersizligini kabul etmekle birlikte daha guclu ampuller konuldugunda ISI artisi nedeniyle gosterge panelinin ve icerideki kablolarin zarar gorecegini soylemislerdi ve haklilardi ... en iyisi seninki gibi LED li bir sistem ama konsolun yine icinden; elastik bant seklindeki Led'lerden ozellikle Km/h kadrani cevresine dairesel olarak sarmanin gece surus rahatligi acisindan daha iyi olabilecegini dusunuyorum ... Gecenlerde Huma Oto'dan aldigim yeni Clinometrenin park'a baglanmis aydinlatmasini, gece surusu sirasinda asiri kuvvetli olup gozleri rahatsiz ettiginden aydinlatmasini tamamen kestim ...
paylasim icin tesekkurler .. / Selam

Off_Road' Alıntı:
Sevgili Bulent , musteri sayisi 3 oldu ( yani ben ) :smiley: bu konuda araca bindigim ilk gunden beri muzdaribim ...
servisle konustugumda orjinal yesil aydinlatmanin yetersizligini kabul etmekle birlikte daha guclu ampuller konuldugunda ISI artisi nedeniyle gosterge panelinin ve icerideki kablolarin zarar gorecegini soylemislerdi ve haklilardi ... en iyisi seninki gibi LED li bir sistem ama konsolun yine icinden; elastik bant seklindeki Led'lerden ozellikle Km/h kadrani cevresine dairesel olarak sarmanin gece surus rahatligi acisindan daha iyi olabilecegini dusunuyorum ... Gecenlerde Huma Oto'dan aldigim yeni Clinometrenin park'a baglanmis aydinlatmasini, gece surusu sirasinda asiri kuvvetli olup gozleri rahatsiz ettiginden aydinlatmasini tamamen kestim ...
paylasim icin tesekkurler .. / Selam
ledler hazır benyaparım abi sizinkini
selamlar
ama beni beklemenize gerek yok çok basit bir işlem :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri