Defender Hakkında Destek Ve Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan byburkay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,709

byburkay

Yeni Üye
Merhabalar,

Bende Sizler Gibi Defender Hayranlarından Biriyim, En Çok Etkileyen İse Kahn Dizaynları oldu.
Defender Almak istiyorum yaklaşık bir senedir arayış içerisindeyim ama fiyatlar çok uçuk çok afaki ...

Ufak Rütüşlar yapanlar özel dizayn diyor fiyatı katlıyor diğerlerininde işleri çok ama yine fiyatlar çok pahalı...
bence istenilen çoğu araç fazla istiyor...

Sormak İstediğim Birkaç şey var..

Ben Defenderi Sürekli Kullanıcam ve Tek Arabam Olacak
Şehir İçi Çoğunluklu bazen zevk için dağa taşa , gidicem.
Kahn Dizaynlarından yapmak istiyorum .
Ama Nasıl Başlamalıyım En Büyük Korkum Motoru, Yeni Nesil birşeyler yaptırmak istiyorum Yani sorun çıkarmayacak yolda kalmayacağım ikide bir sorun çıkarmayacak ama güçlü olacak ve mümkünse elektronik ..
nasıl birşey yapmalıyım..
İç Dizan Yine Kahn Kalitesinde birşeyler olmalı

Poyraz Teknik'in Yaptıkları İşleri Beğendim Kaliteli İşler ama Bütçe için henüz teklif almadım.
Nasıl bir araç almalıyım ? Sonuçta bir takım masraflar yapıcam yürür halde olması bence yeterli ama motor işide var yeni nesil gibi olmasını istiyorum

lütfen büyüklerim olarak bir yol gösterin ..

Hayallerim Büyük ama Bütçem Küçük :smiley:

Poyraz Teknik'in Yaptığı araç : Defender Off Road Modifiye | Poyraz Teknik, Off Road Modifiye

ve Bana Sizce Toplam maliyeti ne kadar olur ?

Etiketler
selam burkay bey poyraz teknik sitesini inceledim güzel işler çıkarmışlar ellerine sağlık defender tek araç olacaksa başka bir araç bakmanızı öneririm hangi şehirdesiniz bilemiyorum ancak şehir içinde kulanacaksanız otomatik olması daha iyi olur sanırım defender kara delik gibi ne atsan yutar ve dahasını ister malesef kısıtlı bir bütçe ile linkteki gibi bir araca sahip olmak pek mümkün değil bu demektirki cebinizden 75-80 bin para çıkacak birde yeni nesil ve elektironik olsun demişsiniz düz yolda tamam ancak arazide başınıza elektironik dert açabilir bu yüzden elektironikten arandirilmiş araçlar arazide daha az sorun çıkarır ve bu paraları gözden çıkartı iseniz defender dışında birçok ve daha konforlu araçlar mevcut saygılar sevgiler kolay gelsin

kardeşim 2 defender sıfırdan topladım ve sattım gine arıyorum ,alacağım kısmetse sana yardımcı olmaya çalışayım ;
1.land günlük kullanıma uygun değildir (yakıt,teknik arıza sıklığı,gabari,konfor şartları nedeni ile)
2. piyasadaki fiyatlara ve teknik donanımlara aldanma hepsi balon,avrupadaki landlar seni aldatmasın bizdeki devlet mevzuatları orda gördüğün çoğu şeye müsait değil
3.teknik donanım hikaye 1988 model düz dizel bir aracı 2017 turbo yeni torpidolu araca çevirecem diyorsan git sıfırı al en azından kazık yemezsin ve inanki daha ucuza maletmiş olursun.örnek motoru tdi yapmaya kalkarsan önce motoru alacan sonra şanzımanın o motora gerçek manada uymayacağı için rn şanzıman alacan gine bitmedi ön diferansiyeli değiştirmen gerekecek yoksa uyum sağlayamacak sistem,ha ama ben uydur kaydır yaparım millet zaten olur diyor dersen başka,bu araç mühendislik hesabı sonucu üretilen bir araç ,uydur kaydır şeyler ise el yordamı ile yapılan çalışmalar ,ford münübüs motoru takıp puma land yaptım sananlar var ,arazide onlarıda gördük.
4. landın en zayıf yeri elektrik sistemidir.çok oynarsan sistem yanar.
5.kaporta alüminyum diye güvenme ,alüminyum alaşımdır ve çürür.her usta kaportasını yapamaz az sayıda iyi yapan var onlarda kallavi fiyat çeker (istedikleri fiyatın hiç bir mantıklı tarafı yoktur sadece bu land alacak kadar hevesli ise para verecek durumuda vardır hesabı yaparlar.ankara daki rahmetli nakşi usta hariç onun iyiliklerini unutamam ,ALLAH rahmet eylesin oda yok artık)
5. defenderi satıyorum dediğin zaman satamazsın,hastasını bulacan,yaptığın masraflarıda unutacan saf birini bulursan o istisna
6.bir fikir olsun diye söylüyorum toplanacak bir def e 2 kapı ise 5-8 4 kapı ise 10-14 tl den kuruş yukarı verilmez ,site fiyatlarına bakma onlar yerse hesabına giderler.çok yapılmışa kanma aynı arızaları onlarda yapar ,unuttum land arazide atlamaya zıplamaya gelmez,yaklaşık 2 ton gelen ,süspansiyonu yaylı sistem olan defi 1 bilemedin 2 defa atlatır zıplatırsın sonra doğruuuu sanaiye
7. toplama işine gelince sonu yok ne versen yer ve verdiğin parayı asla satarken alamazsın
8. ben def alacağım dedim evet alacağım ;sadece motor, şanzıman ,elektrik ve fren sistemini elden geçirip kullanacağım,kaporta yapma enayiliği yok(eşşek bir düştüğü yerden bir daha düşmez derler bendeniz 2 defa aynı hatayı yaptım) çürüyen yere perçinle alüminyum yama yola devam
9. land boya tutmaz (kim ne anlatırsa inanma yok epoksi astar ,yok ince zımpara)bu araçların kaporta alüminyum alaşım sac yapıya göre genleşme ve büzüşmesi fazla ,hele parlak kalın boyalar mutlaka çatlar

kardeş def bir tutkudur bunca sıkıntıya rağmen ben 2 yıl ayrı kalabildim şimdi kısmetse alacağım(ki 2. def te ettiğim küfür ve sıkıntılar hala aklımda ama olsun enayilik yapmadıktan ve bunca tecrübeden sonra akıllıca bir tane alınabilir ) umarım fikir verebildim

selam burkay bey poyraz teknik sitesini inceledim güzel işler çıkarmışlar ellerine sağlık defender tek araç olacaksa başka bir araç bakmanızı öneririm hangi şehirdesiniz bilemiyorum ancak şehir içinde kulanacaksanız otomatik olması daha iyi olur sanırım defender kara delik gibi ne atsan yutar ve dahasını ister malesef kısıtlı bir bütçe ile linkteki gibi bir araca sahip olmak pek mümkün değil bu demektirki cebinizden 75-80 bin para çıkacak birde yeni nesil ve elektironik olsun demişsiniz düz yolda tamam ancak arazide başınıza elektironik dert açabilir bu yüzden elektironikten arandirilmiş araçlar arazide daha az sorun çıkarır ve bu paraları gözden çıkartı iseniz defender dışında birçok ve daha konforlu araçlar mevcut saygılar sevgiler kolay gelsin
Arkadaş ne güzel anlatmış dediklerine kulak verin eyyy bu işe yeni girişecek arkadaşlar

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri