defender hastalığı size nasıl bulaştı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rsc86 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,496

rsc86

Kamp I
Yer
pınarbaşı bornova izmir
benimkisini açklıyorum askerde erzak almakiçim b.paşa cezavenine giderken defender pick up kulanızdık hızlanması motor sesi ozamandır beni defender fanı yapmıştır favori mmodelim 110sw dir ya sizin hikayeniz

Etiketler
Ynt: defender hastalığı size nasıl bulaştı

Benimde 2000 yılında diyarbakırda askerken başladı. Makam arabası olarak 98 model 300 tdı kullanıyorduk. kar çamur yağmur dağ tepe girer çıkardık. arkasında mobil uçuş kulesi taşıyan mercedes kamyon bile çektik yeri geldi. geçen yaz tatilde focusla normal bir arabanın giremeyeceği yerlere girmeye çalışıp altını sürterken "artık bir land alma zamanı geldi" diye düşündüm. hem 3 kişilik aile artık 4 kişi oldu arabaya sığamıyodum hemde karı koca dağ tepe gezmeyi sevdiğimiz için (balayında bile çadır kurduk düşünün artık) beni yolda bırakmayacak her türlü yol merakımı "bu tepenin arkasında neler vardır acaba?" özlemimi giderecek bir araç aramaya başladım. nihayet 6 ay önce falan şimdiki aracımı gördüm ve o gece rüyama girdi. gel zaman git zaman aracı görmemden neredeyse 3 ay sonra almak bana kısmet oldu.
Darısı diğer defender tutkunlarının başına.

2003 şemdinli de askerde iken bulaştı banada. Sanırım Landrover in reklam taktiği. Bilinç altımıza çoğumuz için askerde bulaşmış. :D

serci07' Alıntı:
2003 şemdinli de askerde iken bulaştı banada. Sanırım Landrover in reklam taktiği. Bilinç altımıza çoğumuz için askerde bulaşmış. :D
Kesinlikle LR askerlik şubesi gibi. askere giden herkesin binmişliği vardır muhakkak. Bedava reklam gerçekten ;)

Yakın bir abim 87 model Defender toplamıştı. Zıpkınla balık avına bu araçla gidiyorduk, istediğimiz yere girip çıkıyorduk ve denizin dibine kadar malzemelerimizi rahatça götürüyorduk. Bir baktım virüs banada bulaşmış. O gün bugündür Defender'cıyım... :D

Askeriyede Defender'a hiç binmedim..Hatta yanından bile geçmedim :smiley: Eğer görseydim emin olun meraktan askerliği uzatırdım :smiley: Benim sevdam Camel Trophy macerasıyla başladı ..Orada sarfedilen enerjinin , kurulan dostlukların vücut bulmuş haliydi Defender ..O gün bugündür ne Defender değişti , ne de benim ona bakışım..

Cenk

merhaba,
bana hastalık babadan bulaştı, evimizin ilk arabası 76 model defender dı, ben ehliyetimi defender da aldım, evimizde her zaman babamın kullandığı bir defender oldu. şimdi 30 lu yaşlarımdayım bende bir tane kullanıyorum. arabamla ilgili işlemlerimde neredeyse bitti, ekte de fotolarını bulabilirsiniz. m.b

Mb 1

Mb 2

serci07' Alıntı:
evet herkeze bu seda askerlikde bulaşıyor ben teskereyi almama yakın taş gibi pick upı hurdaya ayırmılardı neymiş çağdaş araç değilmiş

benım askere gıtmeden once defenderım vardı askerde okadar yalvarmama ragmen bana vermedıler sen yazıcısın dedıler bi kenara ittiler :D 2 defa alay komutanının 300 tdi ını kullandım bıkac defa da asagıdakı canavarı çorluda bizim bataryada egıtım alanında kullandım olayın nirvanası oydu sanırım :smiley:

[attachment=1]

Nra

Zaten alaya varınca benim gözler direk bu canavarlara kaydı. Kullanmadığım araç kalmadı.hepsini kullanmak kolay olmadı. Önce aracın zimmetli olduğu şöförü buluyorsun. Sonra toprak devre ayağı. Ondan sonra bi bakmışım koltuktayım :D

benim defenderim yok ve henüz ne kullandım ne de binebildim..askerliğimide yazıcı olarak eğitim taburunda yaptığım için görme şansım olmadı.. ama bu sitedeki off road bölümndeki yazıları okudukça bu hastalığın bana bulaştığını düşünüyorum.. bi gün defender sahibi olmak dileğiyle konuya takip diyelim 8)

Haskan' Alıntı:
benim defenderim yok ve henüz ne kullandım ne de binebildim..askerliğimide yazıcı olarak eğitim taburunda yaptığım için görme şansım olmadı.. ama bu sitedeki off road bölümndeki yazıları okudukça bu hastalığın bana bulaştığını düşünüyorum.. bi gün defender sahibi olmak dileğiyle konuya takip diyelim 8)
düşünüyorsan virüsü kaptın demektir :D

Defender düşünüyorum, o halde bende hastayım ;D
özellikle yavuz bey'in defender toplama çalışmasından sonra daha çok dikkatimi çekti ve diğer toplanan defender topicleri ve gezi notları sonrasında, önceden " Cj5 alırım" düşüncesi yerini defender almaya bıraktı..artık kısmet olursa bi gün alacam

arkadaşlar selamlar.
yaklaşık 1 yıldır bu siteye üyeyim ve sürekli takip ediyorum sanırım hastalık banada bulaşıyor. daha önce 74 model vos vos sahibiydim. yolda kaldımkaç kez tamirci gelene kadar İST. yoldan bi vosvos geçer ve yardım eder. defender da sanırım aynı ama yorumlara bakıyorum yolda kalmaz deniyor. bununla birlikte 43 yaşında olmama rağmen henüz bir defender kullanmadım. bu hazzı nasıl yaşayabilirim, yardımlarınızı rica ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri