Defender için Hidrolik Direksiyon ve Simidi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan twinkerem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,511

twinkerem

Ana Kamp
merhabalar bu konuda ve forumda yeniyim.90 model defender 110 saihibiyim.aracıma uygun fiyatlı ve güvenli olacak şekilde hidrolik direksiyon taktırmak istiyorum.1500tl ye kadar uygundur.bunun için diğer konuları okudum ama tekrar bilen birisi anlatırsa sevinirim.almam gereken parçalar nelerdir.taktırırken nelere dikkat etmeliyim.birde direksiyon simidini değiştirmek istedim ilk başta fakat yeni tip simit taktığımızda benim aracın göbeği küçük kaldı yeni taktığımız uymadı yani.ne yapmam gerekiyor?illa land rover istemiyorum başka marka araçların uyumlu olan direksiyon simidi warsa onuda takabilirim.teşekkürler

Etiketler

Ynt: Defender için Hidrolik Direksiyon ve Simidi

Th 001478470 CIMG0003 122 576lo Th 001593950 CIMG0004 122 1163lo
Th 001655863 CIMG0012 122 563lo Th 600178323 CIMG0026 122 449lo
Th 001819845 IMG 0037 122 502lo Th 001850118 IMG 0038 122 375lo Th 001874724 IMG 0039 122 172lo

Belkide bu direksiyon beklentilerinizi karşılayabilir,
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-defender-15-direksiyon-simidi-ba-151-46942884/detay/?keyword=huma oto

huma otoyla görüştüm fakat benim direksiyonun göbeği küçük olduğu için göbek yapılması gerekiyormuş.o yüzden yeni tip simit de takamıyorum zaten.

selam hayırlı haftalar hidrolik direksiyon takımı ve direksiyon miline uyumlu yeni tip simit elimizde mevcuttur montaj dahil tamamı 1700 tl dir ayrıca elimiz 2 el parçalar mevcuttur takoser otomativ ANKARA- ŞAŞMAZ 0312 386 34 61 0541 810 34 24-25

takoser' Alıntı:
selam hayırlı haftalar hidrolik direksiyon takımı ve direksiyon miline uyumlu yeni tip simit elimizde mevcuttur montaj dahil tamamı 1700 tl dir ayrıca elimiz 2 el parçalar mevcuttur takoser otomativ ANKARA- ŞAŞMAZ 0312 386 34 61 0541 810 34 24-25
ilginize teşekkür ederim.msn adresiniz warsa ordan detaylı görüşebiliriz sanırım.

takoser' Alıntı:
1700 biraz çok değil mi ?

Aracınız hayırlı olsun, çok güzel görünüyor.

Hangi ilde olduğunuzu yazmamışsınız yada ben görmedim :D
İstanbul civarında iseniz: Yuvacık'ta Bager Kardeşler var. Hidrolik direksiyon sorununu kökten hallediyorlar.

alanyadayım.herkes birşey söylüyor.ingiliz yan sanayisi iyi olmuyo.iyi oluyo.kafam karıştı walla :smiley:

twinkerem' Alıntı:
alanyadayım.herkes birşey söylüyor.ingiliz yan sanayisi iyi olmuyo.iyi oluyo.kafam karıştı walla :smiley:
Bager kardeşler bu konuda gayet başarılıdır. Zaten onlar tarafından hidrolik yaptıran arkadaşlarda var. Gayet memnunlar.Üstelik yukarıda verilen rakamın çok daha altında yapıyorlar bunu. Tam rakamı hatırlamıyorum ama verilen fiyatın yarısı gibi bir fiyattı sanırım.
Saygılar ,

twinkerem' Alıntı:

yukarıdakı şaşmaz otonun verdıgı fıyat orjınal otokar ve 0 ıse fıyat normal sayılır ancak cıkma yada baska dıreksıyon pompalarından toplama bır set ıse fıyat yuksek ben izmitte Zafer Bager e yaptırdım bmw pompası vs taktılar kı cok dua edıyorum muhhtesem oldu cok uzun suredırt defender kullanıcısıyım defenderda yapılacak ılk ısın hıdrolık oldugunun sonucuna vardım.. dıreksıyon sımıdını ıse sanayıde ıyı bır nazınızın gectıgı bır tornacınız varsa hallettırebılırsınız eskı dıreksıyonunuzun gobegını cıkarıp yenı dıreksıyon sımıdının göbegıne monte edılmesı gerekmekte ben ızmıtte eskı aracıma yaptırdım ama tanıdık usta olmasaydı yapmıyacagını cok ugrastıran bır ıslem oldugunu gordum yanı en azından izmittekı uyuz sanayıcı tayfasının burnundan kıl alınmadıgı ıcın paramızla hem rezıl oluyoruz hemde bınbır kısıyı araya sokup ıs yaptırıyoruz. sırf gıdıp sanayıde sacma sapan adamlara dil dökmemek için hıdrolık takmama ragmen halaa eskı tıp tepsı gıbı uzerınde şafak çentıklerı olan sımdı kullanıyorum neyse ... alanyada da bırcok usta oldugunu forumlardan goruyoruz mutlaka sıze yardımcı olacaklardır.. kolay gelsın

Kıymetli arkadaşlar size bu konuda en son vede kendi yaptığım direksiyon tadilatını anlatayım araç Bülent kök kardeşimize ait benzinli defender tamamen el emeği göz nuru kendim yaptım
malzeme listesi 1 adet 520 ve üstü E24 kasa 77/82 model arası direksiyon kutusu Parca no 805 295 5172 resmini görmek için google amcaya sorun orda var
1 adet aynı araca veya başka araca ait 110 bar ve üstü pompa
1 adet fatih veya dodge 950 hema hidrolik deposu <SAC> pyasada plastikleri vaar çabuk deforme oluyor
1 adet reno 12 krank kasnağı <göbeğinden kesilip tornada 3/4 cm ilave ile defenderin grank kasnağına aynı civataile takılacak
2 adet 4 veya 4.5 cm boyunda bir tarafı 2 cm bir tarafı 4cm çapında 8 mm matkapladelinmiş demir takoz pompaayağını motora bağlamak için
3 adet hortum biri basınç için diğeri dönüş için biride kutu pompa arası için
1 adet 35 40 cm boyunda lama mümkünse 30veya 40 mm eninde olsun iki ucunu delin ve aracın önden bakınca sol tarafındaki radyatör bağlantı ayağından camurluğun içinde uygun yere bağlayın tam ortasınada depoyu bağlayın
1 adet v kayışı özellikle AX olanı tırtırlı olanı alın uygun ölçüde kullanılan malzemeye göre 12.5X1150 -1125 -1175 gibi olabilir
kutuyu orjinal kutunun yerine ve şasideki aynı delikleri kullanarak bağlayın gerekirse araya 8-10 mm plaka sacdan ayak yapın plakayı şasiye kutuyu plakaya bağlayın sektör kolunu eski lile yeniyi ölçün elde aynı uzunlukta veya seri dönüş için daha kısa ölçü alın kesin vede kaynatın tercih gaz altı kaynağı (orjinal rot başlarını kullanmak için ) eski sektörün sadece rot başı tarafını kullanmış olursunuz kısa rotu aşağı yukarı ortadan kesip 5 cm kısaltıp içerisine uygun bir malzeme takviye yaparak kaynatın kalanı ufak tefek ayar vs toplam maliyet telefonla sipariş edip almak kaydıyla 650 700 tl civarı ankara yada istanbulda olsam toplam 350 450 tly mal ederim izah edebildiysem ne mutlu kolay gelsin Sitede başka bir topik var HİDROLİK DİREKSİYON adı altında ordanda inceleye bilir bülentin yorumlarınıda alabilirsiniz hepinize hid direksiyonlu bol çamurlu günler dilerim ;) ;) ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri