Defender için Hidrolik Direksiyon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,648

onat

Toyota Land Cruiser FJ60
Yer
Bursa
Aracıma hidrolik direksiyon uygulaması yapılıcak istanbulda defender a uygun çıkma veya sıfır hidrolik nereden bulabilirim sıfırınımı çıkmasınımı almalıyım ve fiyatları montaj dahil ne civardadır yardımcı olursanız sevinirim

Etiketler

Site içinde bilgi bulup daha detaylı öğrenmek istediğim konular için başlık açıyorum. Sitede binlerce konu var bazen aradığın bilgiyi bukadar bilgi arasından bulamıyorsun malesef. Bilgi sahibi biri yazarsa diye bekliyorum ki direk olarak onunla konuşayım çünkü sorum sadece hidrolik kaçadır nereden alınır değil. Örnek olarak gücü motordan almayan farklı şekilde bağlanan hidrolikler varmış bunlar hakkındada bilgi alıcam o yüzden konuyla yakından ilgisi olan birisi ile bu başlık altında konuşmak isterim tavsiyeniz için sağol..

1250 Tl ye sakaryada. BMW 5.20 nın kutusu 50 nın uzerınde araca taktırdık hıc bır problem olmadı. en ufak sıkayet dahı yok.

keemal' Alıntı:
Actigin tum basliklar site icinde var.Biraz daha arastir lutfen baslik acmadan.
Haklısınız, malesef bu tür tabiri caizese, temcit pilavı gibi aynı sorular, aynı cevaplar soğutuyor insanı.Konuyla alakalı en az on tane topic var.Uydurmasıda anlatıldı, orjinalide.Malesef sormak daha kolay, araştırmak zor.

Pompa motora göre değişebilir , mesela v-184 lü defenderlerda fabrika da ford v-184 ün direksiyon pompasını kullanmış yeterki basıncı kutuyla senkron olsun . Ancak direksiyon kutusu bence kesinlikle orijinal olmalı , zaten diğer kutular uymuyor , şasede tadilat yaparak kutuyu ters takıp öyle uyduruyorlar , direksiyon da can alıcı nokta uyduruğa pek gelmez . Sıfır def. kutu 1000 tl civarında ...

Detaylari bilmem,iyice sorup oyle karar verin ama hidrolik olmayan sistemler de var.
Defender'a olur mu? Agirlik fazla, bozulur mu? Bunlari sorusturun.
Renault yeni nesil direksiyonlari elektrikli,mekanik tahriklidir.
Bu da hidrolik pompaya gore motorun guc kaybini azaltir.
Kayis,kasnak,hidrolik motoru yok.Yerine bir elektrik motoru ve reduksiyon var.
Fiyati ve montaji daha makul rakamlara olur tahminen.
Ama basta yazdigim gibi detaylari,dayanikliligi,uyarlamayi bir sorusturun.

kayalardan sıfır alındı ya 1300 yada 1800 civarı bi fiyatı vardı sanırım tam hatırlamıyorum montajıda 550lira tuttu

ahmet bey merhaba benim aracımda 265/75/16 lastik var pompa motorun orjinal pompası v-184 hidrolık kutusunu orjinal sıfır aldım uygulamada gayet başarılı oldu fakat direksiyon biraz sert ve toplamıyor toplamıyor derken hiç yanı bıraktıgın yerde kalıyor neden olabilir varmıdır bir ayarı vs.. teşekkürler...

Erol bey merhaba
Benim 1. araçta def. kutu+ defender pompa var orijinal ve sıfır alınıp takıldı , çok memnun değilim direksiyon bana sert gibi geliyor.
2. araçta v-184 pompa + def. kutu var , dün aracı kullandım biraz çok farklı direksiyon tüy gibi hafif , ben de anlayamadım . Belki kutulardan kaynaklanıyor belki sıfır dite refurbursed ürünleri satıyorlar bize bilemiyorum ...

kutuda sorun olacagını sanmıyorum fakat acaba pompada bır ayar varmıdır bar ayarı gıbı dıye merak ettım benım dıreksıyonda ıyı fakat tuy gıbı falan degıl bırde bu defransıyel ayarını kıme yaptırabılırım varmı bilginiz bosluk var defransıyelde anadolu yakasında muhammt usta yapıyormu bu ayarı yada baskası varmı bıldıgınız

Ynt: Defender için Hidrolik Direksiyon

Erol bey boşluk işi tek başına bir iş değil , ben yeni toplanmış aracıma boşluk yüzünden 2000 tl daha masraf yaptım . Boşluk önlemek için
Aks frezeleri boşalıyor , aksları değiştirdim . Porya kapak frezeleri boşalıyor porya kapaklarını değiştirdim , Şaftları değiştirdim , defransiyel ucunda şaft bağlanan frezeli parçalar var onları değiştirdim , vs vs vs ... Araçta şu an boşluk yok ... Ama aracı şimdi satlığa çıkardım , benim aracımı püskürtme boya ile parlatılmış hurdalarla mukayese ediyorlar , ben kırılına kadar değişmeyin boş verin boşluğu kafaya takmayın derim.

:smiley: satacaksan sakın yapma derdim ama iş işten geçmiş poryo aksı boşver şaft hariç aracın altında nevarsa hepsını ıyısıne kotusune bakmadan sıfır taktım ben deferansıyellerıde degıstırecektım ayna mahruti gayet ıyıymiş kayalarada sordum bugune kadar ıkıtane sattık dedı ayarının yapılması lazımmı sadece
elimde 41binlıralık kayalar oto faturası var toplam masrafım 75 bını buldu bazı arkadaslar ya bu araca 20 tl harcarsan sıfır olur dıyorlar polemıge gırmek ıstemıyorum ama hikaye anlatıyorlar ben konu ile alakalı biriyim boş yere para harcamadım harcasam bu araca 100bınlırada harcasanız sıfır gibi olmaz harcadıgım paranın herkurusu helal olsun o başka sebebi 500 bin harcasaydım bukadar güzel zaman geçiremezdim heralde :smiley: velhasılı defender gözle bakılıp çözülecek bir olay değil biraz felsefik bir durum bence:smiley:

Siz yine bir defa sanırım ben iki defa araç topladım ikincisi bitmek üzere , aracı 2 yıl önce diğeriyle birlikte Kırıkkaleden 4250 tl ye almıştım şu an 50000 ni geçmiş 60 a yaklaşmış durumdayız . Zevkli uğraş diyeceğim ama sağolsunlar bir iki ustam bana her defasında tövbe ettiriyor ben yine tövbemi bozuyorum . Bu yeni topladığım rn380 ve v-184 ile sıfırı pek aratmayacak gibi ...
"20 bine sıfır gibi oluyor" diyen arkadaşların pek sıfırdan haberleri yok sanırım. 25 yıllık kavrulmuş tesisatı bantlayıp yerine takarsanız , boşluk vuruntu aldırmazsanız , kapı tavan döşemelerini vinlex yapıtırıp parlatırsanız çökmüş bitmiş kolukları sünger doldurup vinlexleyip bir de "deri koltuklu" derseniz , yaylar amartisörler canından bezmiş get koyarak aracı düzeltmeye çalışırsanız , "tamamen yenilendi" derken askerin paslı far koruyucularını bile boyatıp farların önüne aksesuarmış gibi koyarsanız , vs vs vs ... 20 bine sıfır olur ama ne sıfır !!!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri