Defender İçin Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EPOKA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,025

EPOKA

Ana Kamp
Yer
BALIKESİR
Merhabala biliyorum çok sıkıcı oldu bu konu defalarca açılmıştır ama sizce 1987 model benzin/lpg dönüşümlü defendere 7.50-16c 112/110L 8PR OK144 mü
7.50-16c 112/110L 12PR OK144 mü 7.50R-16 112/110M LT/A offroad merakımız pek yok daha çok karda ve zorlu dağ koşullarında dolaşmak amaçlı kullanıyoruz aracı.

Etiketler
Ynt: Defender İçin Lastik Seçimi

EPOKA' Alıntı:
Merhabala biliyorum çok sıkıcı oldu bu konu defalarca açılmıştır ama sizce 1987 model benzin/lpg dönüşümlü defendere 7.50-16c 112/110L 8PR OK144 mü
7.50-16c 112/110L 12PR OK144 mü 7.50R-16 112/110M LT/A offroad merakımız pek yok daha çok karda ve zorlu dağ koşullarında dolaşmak amaçlı kullanıyoruz aracı.

illa bu lassamı olacak. birde fiyat aralığına göre federal couriga mt, benim araçta olan masrhall venture, kumho kl71 gibi bişeyşerde bakabilirsiniz. gerçi yerli malı yurdun malı hesabı lassa iyi olur ;)

veteran' Alıntı:
goodrich alsak at, karda üzer mi?

sen o lastiği bayağı sevdin gibi göktuğ ;D 2 takım yapacaksın nasıl olsa yazlık bf googrichi kullanırsın kışlık sen seç :D yalnız bildiğim ve gezi fotoğraflarında gördüğüm kardada kötü değil gibi ;)

nivada ok 144 kullanıyodum muhtesem bır lastık sıddetle tavsıye ederım cok ses yapardı asfaltta ama 1 defa bıle camurda ve karda lastık sebebınden dolayı yolda bırakmamıstı.. şimdi de insa turbo kullanıyorum ondan da cok memnunum

Arkadaşlar lastik vardıda bizmi seçmedik burada olanları ben yazdım ben sizin bahsettiklerinizi hiç görme veya kullanandan bile sorma şansımız yok malum küçük yer sendromu.hepinize teşekkür ederim .ok144 lerdeki 8pr veya 12 pr nedir sanırsam lastikteki kat sayısı herhal çünki 8 pr ucuzken 12 pr de fiyat artıyor.

EPOKA' Alıntı:
Arkadaşlar lastik vardıda bizmi seçmedik burada olanları ben yazdım ben sizin bahsettiklerinizi hiç görme veya kullanandan bile sorma şansımız yok malum küçük yer sendromu.hepinize teşekkür ederim .ok144 lerdeki 8pr veya 12 pr nedir sanırsam lastikteki kat sayısı herhal çünki 8 pr ucuzken 12 pr de fiyat artıyor.

8 pr de ısınızı gorur... cok fazla kayalıkda darbe almıcaksa ve karda camurda ok 144 muhtesem bır lastık sıddetle tavsıye ederım hıc uzmez sızı anladıgım kadarıyla ufak yerde yasadıgınızdan petlas fln da vardır bence dırek ok144..

Biraz internette gezdimde federal couriga mt 205/80 r16 fyatı 225 tl ok144 8 pr ile aynı sizce hangisi daha kullanışlı ok144 asfaltta sesi biraz fazla imiş bizde yarıyarıya asfalt/dağ kullanıyoruz federaller de olur sanırım.ne dersiniz?

EPOKA' Alıntı:
Biraz internette gezdimde federal couriga mt 205/80 r16 fyatı 225 tl ok144 8 pr ile aynı sizce hangisi daha kullanışlı ok144 asfaltta sesi biraz fazla imiş bizde yarıyarıya asfalt/dağ kullanıyoruz federaller de olur sanırım.ne dersiniz?

235/85 16 ölçüsüne bakın defender ise aracınız ;) federalin güzel bir lastik olduğunu düşünüyorum.

bora1071' Alıntı:
sen o lastiği bayağı sevdin gibi göktuğ ;D 2 takım yapacaksın nasıl olsa yazlık bf googrichi kullanırsın kışlık sen seç :D yalnız bildiğim ve gezi fotoğraflarında gördüğüm kardada kötü değil gibi ;)
valla aynen bora:smiley:
ama önümüz kış, ilk etapta herhalde coopersst almak lazım :smiley:

EPOKA' Alıntı:

Selamlar hemşerim :smiley: Siz uzun yola çok gidiyorsunuz av için, ok144 düşünme derim. AT tipi bir lastik işinizi görecektir. Arazide de üzmez sizi. Kolaylıklar...

EPOKA' Alıntı:
COOPER 245 70 16 87 BENZİNLİ DEFENDERE TAKILABİLİRMİ?

2.el temiz ve uygun fiyatlıysa takılır bence. hatta asfaltta daha rahat olacaktır aracın gidişi ;) O alacaksınız orjinal ölçü olan 7,50 16 veya 235/85/16 dan şaşmayın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.