Defender lastik seçimi.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cemklc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,827

cemklc

Kamp I
Yer
ANKARA
Arkadaşlar defenderıma bk 390 jant aldım lastik olarak 285/75/16 düsünüyorum cooper stt ve marshall kl 71 arasında kararsızkaldım .

Etiketler

Ynt: Defender lastik seçimi.

IMG 20120201 115422

Al bi A/T rahat et

valla ben savero mt marka lastik taktim, 3000 kilometreden fazla yol yaptim lastik halen ilk aldigim gunku gibi duruyo ))) hemde hesapli ))

arkadaslar 285/75/16 lastikde aracımda sürtme olurmu orjinal hali ile 235/85/16 dan ne kadar yüksek olur 285 den dahabüyük lastik taksam ne gibi sıkıntılar çekerim.

285 lastik toplamda eski lastikten 2.8 cm daha yüksek. defransiyeli 1.4 cm yukarı alır. Fakat 285 diğer lastikten 5 cm daha geniş spacer ınız yada ofsetli jantınız yoksa kollara sürtme yapar. Ya direksiyon tur sayısını düşüreceksiniz. Yada ofsetli jant veya spacer alacaksınız. 285 lastik görünüm ve asfaltta yol tutma dışında fayda sağlamaz. Karda, çamurda performans düşer, yakıt artar. Araç eskisine göre biraz daha zor hareketlenir. Direksiyon biraz daha ağırlaşır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri