Defender Mars Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cturkmen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,556

cturkmen

Yeni Üye
Herkese Merhaba,

88 model BD30 Land Rover 110 sahibiyim. Aracim sehir disindan nakliye ile geldi. Geldikten sonra calismiyordu. Nakliye sirasinda acik kalan bir elektrik donanimdan dolayi aku sarjinin azaldigini dusundum. Mars basinca mars motoru bir yarim tur gibi cevirdikten sonra kalanını cok zorla cevirir gibi oluyor. Bazen ikinci turu ceviriyor bazen cevirmiyor bile. Sabah akuyu sarja goturdum. Sarj olduktan sonra taktığımda aynı sorun devam ediyor. Aracın tepeüstü lambaları farları vs yanıyor radyosu sorunsuz çalışıyor aküden. Marş dinamosundan şüpheleniyorum ama bir yandan da kontak elektrik açıkken akü voltajı 11.5-12 civarı, kızdırmada 9.8-10.2 civarı, marş basarken de 7.5 civarlarına düşüyor. Alakası olacağını düşünmüyorum ama yakıt göstergesi boşun biraz üzerinde ve yakıt göstergesi yanıyor. Aracın bulunduğu bütün çevre düzlük olduğundan vurdurmadan da sonuç alamadık.

Usta çağırmadan ya da sanayiye gitmek için nakliye çağırmadan önce benzer bir durum yaşayan olup olmadığını merak ettim. Konu ile ilgili tavsiyeleriniz var mıdır?

Keyifli sürüşler

Bir kaç ekleme yapayım. Aracın üzerindeki akü Halk 12V 90Ah 660A. Ocak ayında alınmış. Mutlu akü bayisine götürdüm ölçüm sonrası durumunun iyi olduğunu söylemişti

aküde problem yok ise aküden dinamoya giden elektrik hattında problem olabilir kabloları kontrol edin eger hatta problem yok ıse dınamonun komurlerı bıtmıs olabılır.. her halükarda da yani marş sisteminde veya aküde problem olsa bile vurdurduğunuzda çalışması gerekirdi.

saydıklarım eger marsa bastıgınızda motor zorlanıp donmuyor ıse gecerlı. Motor zorlanıyormus gıbı olsa da ve dönmeye devam ediyor da çalışmıyorsa, vurdurduğunuzda da çalışmıyorsa problem yakıt sisteminde olabilir örneğin ( aracı yeni aldığınızı huyunu suyunu bilmediğinizi varsayarak ) yakıt göstergesi boşun biraz üstünde ve ikaz lambası yanıyor demişsiniz belki yakıt yoktur gösterge veya şamandıra problemlidir siz birazcık var sanıyorsunuzdur ya da yakıt pompanın çekemeyeceği kadar çok azdır. Ya da çekici üzerinde zıplaya zıplaya gelmiş mazor yoluna hava girmiştir ihtimaller çok çok fazla. land ustası değilim genel olarak araç mekaniği bu şekilde işler.
Bütün motor sistemi değiştirilmiş( bd30 atılmış ) her yanı kurcalanmış araçlarda bu tip şeyler çok normal sanırım aracı yeni aldınız hayırlı olsun.

Merhaba, tavsiyeleriniz için tesekkürler. Marş moturu şase almıyormuş. Usta akuünün şasesine yeni bir hat çekerek problemi çözdü.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri