Defender MTV Motorlu Taşıtlar Vergisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ndogru Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,113

ndogru

Kamp II
Yer
Trabzon
Bu gün defenderin mtv sini ödeyecektim bir bakarım ki 6 ay için 258 tl ... Yanlıştır diye ödemedim. Araç 1987 model Kamyonet (kapalı kasa) olarak geçiyor benim sw 110 num ruhsatta ... Sizlerde durum nedir? Bu rakamlar doğru mu ?

Etiketler

Ynt: Defender MTV Motorlu Taşıtlar Vergisi

hesaplanan bu şekilde

Mtv

Mtv

ndogru' Alıntı:
Bu gün defenderin mtv sini ödeyecektim bir bakarım ki 6 ay için 258 tl ... Yanlıştır diye ödemedim. Araç 1987 model Kamyonet (kapalı kasa) olarak geçiyor benim sw 110 num ruhsatta ... Sizlerde durum nedir? Bu rakamlar doğru mu ?
Bir yanlışlık olması lazım vergi dairesi sitesinde 16-99 yaş arası kamyonet olarak seçildiğinde bile 1501-3500 kg. arası aracın 185.50tl hesaplıyor.

İlginiz ve yanıtlarınız için çok teşekkür ederim . Ben Garanti internet şubesinden plaka girerek ödeyecektim o rakam çıktı , sigortacımı aradım kasko değeri bulamadık (yüzde 5 işini aşarsa itiraz hakkı) şimdi gib den araştırayım ben de bakalım nasıl düzelteceğ,m.

Ya hayret , hiç dikkat etmemişim şimdi Gib den sorgulayınca dikkatimi çekti benim araç ruhsata silindir hacmi olarak 2896 işlenmiş. Al başına işi şimdi bu nasıl düzelir ? Yeniden proje mi çizdireceğim ?

ndogru' Alıntı:
Ya hayret , hiç dikkat etmemişim şimdi Gib den sorgulayınca dikkatimi çekti benim araç ruhsata silindir hacmi olarak 2896 işlenmiş. Al başına işi şimdi bu nasıl düzelir ? Yeniden proje mi çizdireceğim ?
ruhsatınızda 2500 yazıyorsa motorlu taşıtlar vergi dairesine dilekçe vererek sistemden düzeltebiliyorsunuz.

Derya bey ,maalesef ruhsatımda da 2896 yazıyor bu güne kadar hiç dikkatimi çekmemişti .
Büyük motor atmak isteyenlere duyurulur . Şaka bir yana sanırım bu durumda proje gerekecek. MKE den aldığım fatura diğer evde onu bir kontrol edeyim hata nerden geliyor belki fatura 2500 ise projesiz düzelir.

ndogru' Alıntı:
ruhsatta 2896 cc yazıyor demiş , bu rakamlar neden bu kadar uygun,bir problem mi var acaba?

ndogru' Alıntı:
Derya bey ,maalesef ruhsatımda da 2896 yazıyor bu güne kadar hiç dikkatimi çekmemişti .
Büyük motor atmak isteyenlere duyurulur . Şaka bir yana sanırım bu durumda proje gerekecek. MKE den aldığım fatura diğer evde onu bir kontrol edeyim hata nerden geliyor belki fatura 2500 ise projesiz düzelir.
Pardon yanlış okumuşum. Ben internette v.dariresinde 2896 yazdığını düşündüm. motorunuz BD30 muydu?

stilist07' Alıntı:
ruhsatta 2896 cc yazıyor demiş , bu rakamlar neden bu kadar uygun,bir problem mi var acaba?
Uygun olan MTV mi? Benim silindir hacmi ruhsata yanlış yazılmış ,doğrusu 2500cc . MTV fazla olması bundan kaynaklanıyor. 2896 da olsa fazla bence , araçları kasko yapmıyorlar kasko değeri yok 1987 model araba bu , resmen soygun .
Makine mühendisi ile konuştum şimdi düzeltmek için proje gerekir mi diye ... Makine mühendisleri odasından bir yazı alıp trafiğe git düzelir dedi . Projeye gerek yokmuş .

dturan' Alıntı:
Pardon yanlış okumuşum. Ben internette v.dariresinde 2896 yazdığını düşündüm. motorunuz BD30 muydu?
Yok düz dizel 2500cc orijinal motor , yanlış yazılmış ruhsata Derya bey .

ndogru' Alıntı:
Yok düz dizel 2500cc orijinal motor , yanlış yazılmış ruhsata Derya bey .
Abi yanlış yazıldıysa projeye gerek kalmaz. (inşallah bizdeki bürokrasi terslik çıkartmaz da) dilekçeyle yada ek belgesiyle düzeltiliyor olması lazım.
Benim şirket aracı doblo vardı. dizel aracı benzinli yazmışlardı ruhsata. satarken ortaya çıktı trafiğe dilekçe vererek düzeltmiştim şimdi hatırladım. Allah kolaylık versin.

dturan' Alıntı:
Abi yanlış yazıldıysa projeye gerek kalmaz. (inşallah bizdeki bürokrasi terslik çıkartmaz da) dilekçeyle yada ek belgesiyle düzeltiliyor olması lazım.
Benim şirket aracı doblo vardı. dizel aracı benzinli yazmışlardı ruhsata. satarken ortaya çıktı trafiğe dilekçe vererek düzeltmiştim şimdi hatırladım. Allah kolaylık versin.
Derya bey çok sağolun teşekkür ederim , sizin sayenizde bu yanlışlığı farkettim. Yeni topladığım aracın kayıt işlemleri için pazartesinden sonra zaten trafiğe gidecektim , bunu da onunla birlikte hallederim sanırım .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR