Defender Puma Motor Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ata036 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,939

ata036

Zirve
Web
www.ata76.com
merhaba arkadaşlar benim 2.5 1989 model düz dizel bir aracım var buna puma 120 veya 130 luk motor taktırmak istiyorum. bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa ve puma motor taktıran arkadaşların fikilerini bekliyorum. bide resmi işlemlerden bahsaedebilirseniz memnun olurum bir arkadaş proje felan çizdirmen lazım dedi de bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Etiketler

Ynt: Defender Puma Motor Değişimi

Tarık, bu soruya cevap vermiyorum. Dediğim gibi, bir trafik müşaviri senin kafandaki soruları azaltacaktır.

Motorun kendisi hakkında da söyleyebileceğim şu: kuvvetli, zor bozulan cinsten... ama çok yakıyor. nissan ya da toyota motorları gibi değil.

12 - 15 arası 100 km de yalnız geçen sarıkamışa gittim arabada 11 kişi vardı ve yarım metreden fazla karın üzerinde zincirli gittim 40 litre yaktı 250 km de :D

bu motoru seven yok mu demişsinde hemen herkesin hayali bu hele 130 luk ama otorler varken bizlerin her ayrıntıya cevap vermesi mümkün değil

Puma motoru ile ilgili detaylı bilgiler başlıklar altında var. Geçmiş Konu başlıklarına bakarsanız mutlaka cevaplarınızı bulacaksınız.

valla bir kaç konu var inceledim ama bu işin resmi kısmından bahseden görmedim motor değişirken proje felan çizdiriliyormuş bunlar hakında bilgi arıyorum. bir sorum daha var bu aşlık uygunmu bilmem ama yinede yazayım şimdi bizim burda vatandaşın birinde 120 lik motor var daha tam görüşmedim adamla ama zanedersem kaza yapmış ve arabası pert motoru satmak istiyor ama fatura veremiyor ben bu motoru yasal olarak alabilirmiyim adam fatura kesemiyor fakat başka yolu varmıdır

Bu konuda sanirim en deneyimli kisi ..ustelik kendi aracindada puma kullanip tavsiye ettigi icin Reha beydir.. onun forumlarini okumayi oneririm.. kendi web sayfasida var dogrudan irtibat kurabilirsiniz
slm / Ertugrul

safari2000' Alıntı:
tarık senin aracın dizelmi benzinlimi

benim araç dizel

bu arada bir tane motor buldum araç perte çıkmış pert raporu var ve motorda çok iyi durumda bu motoruru ne şekilde alırsam ruhsata işletebilirim. adam şahıs olduğu için fatura kesemiyor bu motoru yasal yoldan alıp ruhsata işletmenin bir yolu varmıdır.

pert arabadan düşüldüğüne dair trafikten yazı alacaksın. motoru da noter satışı ile alman gerekiyor. daha önce de dediğim gibi, bir trafik müşaviri ya da trafik müdürlüğü ile görüşürsen doğru cevabı alırsın.

şimdiden hayırlısı olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Geri