Defender Şanzıman Ötmesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karakoosh Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,629

Etiketler

Ynt: Defender Şanzıman Ötmesi

yunus bager' Alıntı:
Engin abi 17 mayısta Bandırma,da olmam gerekiyor ne yapacam bilmiyorum

sen çözersin Bandırma işini Yunus, senin de olman lazım.......

arkadaşlar yunus beyin resmini aldım ordan tarif edeyim ,
ustaya yakın olan taraftaki dişliler yekpareymiş ve bunlar değişecek diyor usta
diğer grubun senkromeşleri rulmanları bilezikleri ve 3.ve 4. vites dişlileri yanık değişecek diyorlar birde bu resimde gözükmeyen arkada tekli bir dişli var onunda uçları kırılmış onlar değişecek diyor ustalar daha geri vites ve bwşinci vitesin olduğu yerler açılmadı daha acaba bunların hepsi gerçekten değişmelimidir acaba?
birde ankarada defender parçaları için hangi sanayiye gitmek gerekir?
bu arada resim ve usta temsilidir gerçek dişliler ve ustalar resimdekilerden farklıdır bizim usta dişlilere boş boş bakıyor maşallah bu usta canavar izlenimi veriyor :smiley: :smiley: :smiley:

Önder ben resimdeki usta asıl işi bu olmasada abim olur ailce işten anlarız bön bön bakmayız :smiley: ;D ;D
tarif ettiğiniz dişli burup kişlisidir eger dişler üzerinde karıncalanma yada bariz aşınma varsa degişmesi muhtemeldir
arka tekli diye tarif ettiğiniz dişli 5. vides dişlisidir resimde mengene altında görünen dişli uçlarında deforeme varsa videse geçmez geçrede atar
geri vides başla biryerde degil abimin sağ elinin bulunduğu yerdedir

usta değişecek diyorsa gerekcesi olmalı (sıçandiş ) diye tabir edilen dişlilerin uclarındaki küçük dişler cok azda olsa deforme olmussa mutlaka degişmeli

yunus bey pardon ama abinizde işin ustası belli :smiley:
ya bu dişlilerin hepsini değiştirmek bana kaça patlar acaba çıkma bir şanzuman mı arasam

karakoosh' Alıntı:
yunus bey pardon ama abinizde işin ustası belli :smiley:
ya bu dişlilerin hepsini değiştirmek bana kaça patlar acaba çıkma bir şanzuman mı arasam
Dişlileri degiştirmediğim için fiyatları hakında bilgim yok çıkma şanzıman bulsanız çok daha iyi olur ama bildiğiniz gibi diğer bilinen şanzımanların aksine dağatmadan içi görünmüyor aldığınız şanzımanıda dagatıp bakmanız gerekir yada 2 taneden bir tane yapabilirsiniz

İlan panosunda bakımı yapılmış LT77 satıldığını gördüm diye hatırlıyorum. sahibi ile konuşun isterseniz.

5 puanlık uzmanlık sorusu lt230 şanzuman benzinli defenderdan çıkma benim araca yani düz dizele uyar mı?
ehil ustalardan cevap bekliyorum
kullanıcı cevabı benzinli deviri dizele göre daha yüksek olduğu için olmaz dendi? acaba

arazi şanzımanı düz dizel ve 4 silindir benzinlilerde 1,67 orana sahip diye biliyorum, yai aynısı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR