Defender'da Çamur Krikosu Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foremost Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,161

foremost

Zirve
Yer
adana
arkadaşlar ben defender aracıma çamur krıkosu aldım ancak defenderin neresine takılıyor bulamadım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
nasıl kulanıldığını bir kenara koyun neresine takılır inanın bulamadım çamura batsam millet güler bana ;D

Etiketler

Ynt: Defender'da Çamur Krikosu Sorunu

kullanma klavuzu var ancak krıko standart bir krıko değıl sanırım bir resmini bulup atayım

100 3311

Gerçi ben de hiç denemedim ama ön tamponda iki adet yuva olması lazım..Bu gördüğüm kriko bilindik Hi-Jack kriko..Yani hemen her Defender kullanıcısında olan bi kriko..

Akşam ben bi deneyeyim :smiley: size yazarım buradan tecrübelerimi..

Cenk

Hi-Lift için uygun yer standart halinde yok gibi. Öne vinç tamponu yaptırdıysan ön tampona, yanlara rock slider yaptırdıysan ona Hi-Lift için uygun yer yaptırmakta fayda var.
Aksi taktirde kapı altlarını ezersiniz. Tecrübeyse sabittir ;D

Photo

nejat abi resim için teşekkürler ayrıca ben aracıma basamakta yaptırmıştım şimdi onları sökmem gerekecek sanırım ayrıca dediğin diyer yerleride anlayamadım abi onlarında resimi varsa paylaşırsan sevinirim teşekkürler saygılar

cenk bey resimdende anlaşılacağı gibi kaportayı üzmeden bu krıkoyu çalıştırmak sanırım mümkün değil umarım her zaman gerek kalmaz ;D

foremost' Alıntı:
arkadaşlar ben defender aracıma çamur krıkosu aldım ancak defenderin neresine takılıyor bulamadım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
nasıl kulanıldığını bir kenara koyun neresine takılır inanın bulamadım çamura batsam millet güler bana ;D
hi lift marka arazi krikolarının off road araclarında arkadaşın söylediği gibi takılacağı hazır bir yer yok.. takılabilecek yerlere,belirtilen yerler dışında aracın hangi şartlarda kaldırılacağına.. neresinin battığına da bağlı olarak ancak yerınde anlık karar vermek gerekiyor.. tabiiki tercih edilmez ama bazan aracı kurtarabilmek için kaportaya zarar vereceğini bilerekte takılmak zorunda kalınabilir.
Size önerim gerektiğinde seri olarak kullanabilmek için şimdiden normal koşullarda farkli yerlerinden ihtiyatla kaldırmayı deneyin ve yükseklik limitlerini sonuna kadar kullanmayın.. kayacak bir zemin ve bağlantı noktası olmamasına dikkat edin.. tam ortadan her iki tekeride kaldırmayı denemek ancak zorunlu durumlarda güvenlik tedbirleri alınarak denenmeli..
kolaylıklar ...

Ön tampondan kaldırma testi esnasında yerinden kalkmayan kriko mermi gibi fırladı 2-3 metre ... Çok kolaylıkla kayıyor ve fırlıyor dikkat !!!

ahikkat etmiyorsunnuz bu ekipmanları kullanırken winç hi jack u bolt strep gibi kullanılan tüm malzemeler dikkat edilmesi geereken ekipmanlardır bunlara lütfen dikkat edin amannn bana bişe olmaz demeyin yada bundan bişe olmaz gibi basite indirgemeyen konuları ve 3 mt gibi yüksekliğe nasıl fırladı acaba ?

Araçla birlikte gelen krikolar bile dikkatli kullanılmadıgında yaralanmalara yol açarken,
standart olmayan extrem malzemeler daha agır yaralanmalar ve organ kayıplarına neden olabilir AMAN DİKKAT.

Merhaba,
Ben siteye daha henüz yeni üye oldum :smiley:
Ama üç gündür eski konuları okumaktan kendimi alamıyorum:smiley:

Defender'in kullanma kılavuzu olduğunu yazmışsınız. Rica etsem bana mail ile iletebilirmisiniz?

İyi günler.

korcane el kitabı forumun araçlar land rover kısmında mevcut,
kendinizi tanışma bölümünde tanıtırsanız gezenbilir ailemiz sizi daha yakın tanıyabilsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR