deffender üstü çadır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan biralogeg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,778

biralogeg

Ana Kamp
Yer
ankara
selamlar saygılar deffender üztü çadır yapmak istiyorum bana beğendiğiniz amatör olmayan çadır önerisinde bulunabilecek varmı imalata başladıktan sonra resimlerini paylaşacağım eger begenen ve isteyen olur ise sadece ama sadece maliyetine isteyene yapmayı düşünüyorum amacım sıfır kar elinde plan proje veya resim olan varsa ve benimle paylaşırsa mutlu olurum saygılar sevgiler

Etiketler
Ynt: deffender üstü çadır

Merhaba,

Ben de çok bunu düşündüm, ama bu işten hiç anlamam. İnternette car roof tent olarak arttığında çok foto çıkıyor ama, ama neredeyse hiç proje yok gibi bir durum var.

Projeni neticelendirebilirsen beni de alacaklara ekleyebilirsin...

Teşekkürler

defender için, hoşuma giden araç üstü çadırları

0673

87568

Pr 01 397 max

saygılar sevgiler evet istediğim çadır modelleri bunlar ama keşke elimizde iskelet çizimleride olsaydı neyse sağlık olsun birşekilde çizimleri tahmini olarak yapmaya çalışırım ilk çadırı yaptıktan sonra maliyeti neyse ama sadece maliyetine sizlerede yaparım saygılar

youtube da yanlış hatırlamıyorsam, kurulum video su mevcut tu. Ordan yola çıkarak iskeleti tahminiz kolay olabilir. sizin için bir kez daha bakarım bulursam paylaşırım.

Iskelet nispeten kolay esas konu uygun cadir bezini bulmak bence.
Kolay gelsin.

Çadır bezi üreten bir firma var Bursa da bildiğim. Askeriye içinde üretim yapıyordu. İşin diğer kısımlarından anlamam ama bu konuda yardıma hazırım.

saygılar çadır bezi konusu kolay nette 5 mevsim aleminyum çadır bezi var oradan alabiliriz yorumlarınız için teşekkür ederim çizimlere başlıyacağım

gezmeyen?' Alıntı:
Çadır bezi üreten bir firma var Bursa da bildiğim. Askeriye içinde üretim yapıyordu. İşin diğer kısımlarından anlamam ama bu konuda yardıma hazırım.
hangi türde bez üretüyorlar araştırma imkanın varmı birde m2 si nekadar eger öğrenebilirsen memnun olurum

zeus_69' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=Qopsx4uHMyY

gerçi sizde incelemiş sinizdir.
evet var bende inceledim ama satış fiyatları oldukça yüksek benim amacım kendim üretip isteyen herkese sadece maliyetine herkese göndermek dolar üzerinden satışlardan bıktım biz dolar mahkumumuyuz isteğim şudur çadır isteyipte fiyat yüksekliğinden alamayan herkese çadır üretmek saygılar

Nacizane tavsiyem 2 cadir kullanis biri olarak, tum agirliga cok dikkat edin derim.
Zira agir bir kutle arac ustunde cok rahatsiz oluyor ve uzun yolda guvensiz bir surus ortaya cikior.
O yuzden cadir bezi ve alt plaka agir malzemlerden secilmemeli.
Bilgilerinize.

Selamlar.

Kampçı Arkadaşların kullandığı 5 mevsim çadır tabir edilen çadırlarda kullanılan bezler bence bu iş için çok uygun hem hafif hemde fiyat olarak makul olduğunu düşünüyorum izmirde çadır ve branda işi yapan bir arkadaşım var pınarbaşında ondan bu konu ile ilgili detaylı bilgi alıp burada paylaşacağım askeriyenin kullandığı kampet ve cadır bezleri çok kalın ve ağır olduğunu biliyorum zira 16 ay sırtımda taşıdım :smiley: ancak bu kampçıların kullandığı ürün çok hafif ve ince alt taban malzemesi olarak kullanılan mdf veya diğer ahşap ürünleri yerine aleminyum alaşımlı saç üzerine yine çadırlar tabanlarında kullanılan "mat" diye tabir edilen altlıklardan kullanılabilinir. bu malzemenin alternatifi olarakta panetti diye bir izolasyon malzemesi var onun 5 mm'liği rahatlıkla kullanılır ve gayet hafif ve sağlam bir ürün olacağını düşünüyorum hatta panetti yada mat alemünyum alışımın üzerine henkel markasının thomsit k 188 e pvc yapıştırıcısısı ile sabitlenirse evladiyelik olacagını düşünüyorum

biralogeg bey bence de çok doğru düşünüyorsunuz, fiyatları çok astronomik bence. hatta normal çadır alıp kurmak daha mantıklı geliyor, çadır yapmak konusunda tecrübem yok sizi dikkatle izlemliyecem, fiyatı uygun olması durumunda eminim ki talep te olacaktır.

bu arada yukarıda bahsettiğim panetti isimli malzemenin web sitesine baktım, eskiden sadece laminant ve halı altı için üretim yapıyorlardı ve genelde yapı malzemeleri işi yapanlar biliyordu artık yat ve araç izolasyonu içinde üretiyorlarmış ve su emme değeri 0 mış ısı ve ses izolasyonu içinde en yüksek değerlere sahiplermiş falan bence bu ürünüde düşünmekte fayda var hem araç izolasyonunda hemde çadır taban izolasyonunda çok verimli olabilir ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR