Delmece Yaylası

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,872

özlem

Kamp III
Mesajlar
825
Tepkime puanı
21
43.jpg


Yürüyüşlerde kot pantolon kesinlikle giyilmemeli, bol paçalı şort ya da yumuşak keten türü pantolonlar giyilmelidir.


Parkur: Samanlı Yarımadasında, Gemlik' in Selimiye köyü ile Yalova'nın Teşvikiye Köyü arasındaki yayladır. Yüksekliği 903 metre olan bu bölge civar köylülerce halen yaylak olarak yoğun şekilde kullanılmaktadır. Bu yöredeki köylerin isimleri dikkat çekici bir şekilde benzer sonek alırlar. Mecidiye, Selimiye, Hayriye, Haydariye, Teşvikiye, gibi isimler taşıyan bu köyler gürcü köyleridir. Ünlü 93 harbi (1877-78 Osmanlı - Rus savaşı ve Osmanlı Bozgunu) sonrasında, Kafkaslardaki yüzbinlerce müslüman gürcü, çerkez, abaza, laz, çeçen topluluklar akın akın Anadolu' ya göçtüler. Kafkaslarda dağlarda yerleşik olarak yaşayan gürcüler, Anadoluda da yerleşirken, geldikleri doğaya benzer özellikler taşıyan yerleri seçtiler. Anadolu kültürünün renk skalasını genişleten ögelerden biri olan gürcü folkloru bu köylerde neredeyse Kafkasya' da olduğu biçimiyle devam etmektedir. Buna karşın Yaşlıların en büyük tasası gürcü dilinin gençler tarafından artık fazlaca rağbet görmemesidir.
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,326
Mesajlar
1,491,313
Kayıtlı Üye Sayımız
169,687
Kaydolan Son Üyemiz
Okan52

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst