Deri Araç Koltuklarının Bakımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan y-bsungur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,146

y-bsungur

Kamp I
Yer
eskişehir
arkadaşlar deri koltuklarda nasıl bir bakım uygulanamalıdır özel bakım malzemeleri vs varmıdır birde hasarlı deri koltukları yeniletebiliyormuyuz yada tamiri mümkünmü...bir iki araç denk geldi özellikle drıver koltugu berbat durumda sanki adamın pantolonunda diş var da koltugu kemirmiş gibi nasıl bir koltuk bu hale getirilebiliyor anlamıyorum

Etiketler
Ynt: Deri Araç Koltuklarının Bakımı

Çok güzel tamir edip boyuyorlar yeni gibi oluyor, deri içiçn en iyi bakım arko krem unutma ...

merhabalar,
ben deri koltuklar için, piyasada satılan deri bakım ürünlerinden kullanıyorum çok ta memnun değilim açıkçası, ama "arko krem" ilginç geldi, arko krem uygulaması diğer ürünler gibi benzer yöntemler ile mi yapılıyor
slm
Aydın

MErhaba , b,r başka forumdan alıntıdır, google da arko krem deri döşeme diye aratın

ART CAR
Yarbay

19 Mayıs 2006; 17:29:35

kimyasal temizliyicilerin deriyle reaksiyonları her zaman aynı olmuyor.Bundan dolayı zararlı veya değil diyemiyeceğim.ŞU AN ESAS AMAÇ DERİYİ YUMUŞATMAK,ONU DIŞ ETKİLERE KARŞI MUKAVEMETLİ HALE GETİRMEK.BUNU EN GÜZEL ARKO EL KREMİYLE YAPABİLİRSİNİZ İYİCE YEDİREREK YUMUŞAYANA KADAR DENEYİN.BUNU PORSCHE SERVİSİNDE BİR CARRERA 4 E UYGULADIK ÇOK İYİ BİR SONUÇ VERDİ.
quote:

Orjinalden alıntı: burgman

Merhaba Cem Bey;

1998 Model S500 Mercedesim var. Siyah delikli ve normal, karışık deri döşemeli. Aracımın özellikle şöför koltuğunun yanları ve minderin bacakların altında kalan uçlarına doğru parlama ve sertleşme var. Çatlamasından endişe ediyorum. Ne gibi önlemler alabilirim? neler önerirsiniz? bildiğim kadarıyla gerçek deri olan bu döşemelerin bakımı için ne gibi ürünler kullanmalıyım? Şimdiye kadar pahalı oto aksesuarcılarda satılan krem kıvamında özel sütle arasıra sildim, bunun bir zararı olabilirmi?

İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

ART CAR

korkuz:
çok teşekkürler.bir sorum daha olacak,belki arada söylediniz bende kaçırmış olabirim ama bu nemlendirici krem nıvea arko tarzında bizim kullandığımız kremler gibimi olacak, yoksa özel olarak oto için satılıyormu ?eğer bizlerin kullandığı tarzda bir nemlendiriciyse deriye bunu yedirmesi baya uğraştırıcı olur diye düşünüyorum ve ne sıklıkta uygulamak lazım? şimdiden tşk ler...

ART CAR:
Evet insanların ciltlerinde kullandıkları ürünler tercih konusu..araçlar için yapılanlarda önce iyi gibi görünüp sonradan deride deformasyon yaratan ürünler daha fazla..insan için yapılan tesler daha itinalı ,otomobil derileri için olanların çoğu silikon içerebiliyor ve bakım yerine deriyi hızlı kurutabiliyorlar o yüzden en güzeli canlı cilt nemlendirici kremler..mesela .......... oto deri döşeme topiğinde de bir eczacı arkadaşımız bir kaç faydalı üründe yazmıştı hatta kendi de kullanmış çok faydalı olmuş ordan da bakın diyeceğim ama 45 sayfa dile kolay ..bende bir ara sizin için incelemeye çalışırım..keşke onu bir kenara not düşseydim akılsız başım..çünkü yazanda gayet düzgün bir eczacı işi de biliyor üstelik kendi aracında uygulamış ve pozitif sonuçta almış..

bilgi ve yardım için teşekkürler

deri koruyucu kremlerin araç derisine bakım yerine deriyi kurutma yorumuna katılıyorum aracımın koltuklarına her uygulama yaptığımda deri hemen kuruyup sertleşiyordu,
bu dikkatimi çekmişti..
slm
Aydın Pelin

darkcity2000' Alıntı:
Çok güzel tamir edip boyuyorlar yeni gibi oluyor, deri içiçn en iyi bakım arko krem unutma ...
Merhaba ,
Bu çok güzel tamir edip boyayan işinin ehli Ankara'dan bir yer söylesenizde gitsem halletsem şu koltukları
Ondan sonrada hergün ellerim gibi bakacam o koltuklara Arko krem ile :smiley:

Selamlar

scout21' Alıntı:
Merhaba ,
Bu çok güzel tamir edip boyayan işinin ehli Ankara'dan bir yer söylesenizde gitsem halletsem şu koltukları
Ondan sonrada hergün ellerim gibi bakacam o koltuklara Arko krem ile :smiley:

Selamlar

Yukarıda verdiğim bir forumdan alıntıdaki arkadaşı google dan aratıp bulabilirsen yaptırabilirsin, keza çok iyi bir usta ben o 45 sayfanın çoğunu okudum.

Birde 600 bin km de bir cherokee teste götürmüştüm, kltuklar yepyeni sordum nasıl böyle kaldı diye, yok abi yeni tamirden çktı dedi, baktım cillop gibiydi koltuklar... Altıyüzbin km ...

sonax'ın deri temizleme ve bakım ürünlerini kullanıyorum,gözle görülür ve hissedilir derece bir yumuşaklık ve sorasında da sertleşme v.s gibi hiç bir sorun yaşamadım...gerçi benim aracım 50.000 km.de ve dış etkilerden uzak olduğu için daha iyi sonuç alıyor olabilirim.

y-bsungur' Alıntı:
arkadaşlar deri koltuklarda nasıl bir bakım uygulanamalıdır özel bakım malzemeleri vs varmıdır birde hasarlı deri koltukları yeniletebiliyormuyuz yada tamiri mümkünmü...bir iki araç denk geldi özellikle drıver koltugu berbat durumda sanki adamın pantolonunda diş var da koltugu kemirmiş gibi nasıl bir koltuk bu hale getirilebiliyor anlamıyorum

o şekilde baktığınız araçlar minimum 500 bin km ve üstündedir...emin olun...km de ne yazar bilemem...ama 100-200 binde bir deri döşemenin o dediğiniz şekilde yıprandığını henüz göremedim...

y-bsungur' Alıntı:

Bu güne kadar kullandığım araçların deri ve plastik aksamlarında hep vazelin kullandım. Özellikle güneşli havada uygulandığı takdirde hem uygulaması kolay oluyor (eridiği için) hem de besleyici ve parlaklık veriyor. Tavsiye olunur.

Bende dove el kremini makyaj pamuğu ile uyguluyorum 4 ayda bir defa.Bir deri fabrikası sahhibi tanıdığımın önerisi üzerine..

zxcourse' Alıntı:
Bende dove el kremini makyaj pamuğu ile uyguluyorum 4 ayda bir defa.Bir deri fabrikası sahhibi tanıdığımın önerisi üzerine..

evet bu doğru uygulamadır, arko nem gibi nemlendirici ve besleyici cilt kremleri en iyi uygulamalardır, diğer bi çok ürün özellikle benzinliklerde falan satılan ucuz zamzingolar daha çok zarar verir, bu tarz el kremleriyle en azından zarar verme imkanınız yoktur...

Peki uygulama nasıl oluyor. Arko veya Dove gibi, insanların ciltlerinde kullandıkları kremleri aldık, pamuk ile güzelce yedirdik deri koltuklara. Sonra kendi kendine kurumaya mı bırakıyoruz, yoksa kuru bir bezle belli bir süre / saat sonunda siliyor muyuz? Teşekkürler...

kulaksizcumhur' Alıntı:
Peki uygulama nasıl oluyor. Arko veya Dove gibi, insanların ciltlerinde kullandıkları kremleri aldık, pamuk ile güzelce yedirdik deri koltuklara. Sonra kendi kendine kurumaya mı bırakıyoruz, yoksa kuru bir bezle belli bir süre / saat sonunda siliyor muyuz? Teşekkürler...

Aslında biçok araca baktığımızda bizden önceki araç sahipleri biçok aracı mahvetmiş durumda...ucuz ve ne olduğu belli olmayan üstünde deri fotosu olan yada ayakkabı parlatıcı süngerleri gibi ürünlerle...ben biçok araca üsütnde belli bir tabaka yapacak gibi elle sürüp 5 dk sonra yani bütün koltuklara sürene kadar ilk başladığınız koltuk hazır oluyor, normal emici bir bezle üstündeki fazlalığı alarak yedirdim...o kadar...yani elle sür, tekrar 1. koltuktan itibaren kurula gibi ;)

arkadaşlar der,yle alakalı bakımlarda en etkilli krem vazalindir,vazalin hem deriyi besler hemde parlatır ve bakımını yapar yumuşatır sertleştirmez çatlamaları önler bi deneyin yada deri işiyle uğraşan bir yakınınız varsa sorun oda aynısını söyleyecektir,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri