Di̇zel Araç İle Kişin Norveç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xmuratalix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,100
tebrikler. benim iki kez deneyip göremediğim kuzey ışıklarını gördünüz. darısı benim başıma.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha yola çıkmadan planlama aşamasında hem özelden hemde buradan yaptığınız katkılara ve beğenilere teşekkür ederim. İmkanı olan herkesin görmesi gereken bir doğa olayı.İnşallah görürsünüz. Şimdiden seneye tekrar gitsem mi diye düşünmeye başladım. Hatta bir kaç arabayla konvoy olarak da gidilebilir mi? Yardımlaşma ve güvenlik açısından iyi olur. Benim B planım öngörülemeyen acil durumda en yakın hava alanından eşim ve kızımı Türkiye ye göndermekti. Allah'a şükür sorunsuz gittik ve döndük.

Yaptığım araştırmalar da yıl içerisinde ışıkların görülme sayısının en yüksek olduğu yer olarak ABİSCO öne çıkıyordu. Gökyüzü sanki göl üzerinde delik varmış gibi açık ve bulutsuz. Ayın yeni ay veya hilal olduğu zamana da denk geldik. Buda önemliymiş. Doğru zaman doğru yer biraz şans ve en önemlisi gezmek yolda olmak. Bizde 2016 yılında Nordkapp a kadar gittik ama güneşin ufka inip batmadan tekrar yükselmesini göremeden dönmüştük.

Son düzenleme:

Etiketler
Geziniz hayalimdeki gezi planlarını gerҫekleștirmeye beni teșvik ediyor. Kıș aylarında polar ҫemberine gidecek bir karavanım yok ama aklıma bașka bir plan geldi. Iskandinavya’ya uҫușlarda öyle pahalı değil. Internette biraz araștırdım, Münih-Inari uҫak ve otel (4 gece, kahvaltı ve akșam yemekleri dahil șahıs bașı 1037 € ). Plan eșimin de hoșuna gitti. Gelecek kıș iҫin planlamaya bașladık bile.:smiley:
Reisen nach Skandinavien und ins Baltikum
Gezi notları iҫin teșekkürler.

Ne kadar şanslısınız aracınız iyiki kayseride arıza yapmış yoksa bizim karavanla Norveç’in bilinmedik bir yerlerinde başımıza gelen araç arızası sizin başınıza da gelebilirmiş.paylaşım için teşekkürler,Norveç’in adı geçince hala heyecanlanıyorum.

Geziniz hayalimdeki gezi planlarını gerҫekleștirmeye beni teșvik ediyor. Kıș aylarında polar ҫemberine gidecek bir karavanım yok ama aklıma bașka bir plan geldi. Iskandinavya’ya uҫușlarda öyle pahalı değil. Internette biraz araștırdım, Münih-Inari uҫak ve otel (4 gece, kahvaltı ve akșam yemekleri dahil șahıs bașı 1037 € ). Plan eșimin de hoșuna gitti. Gelecek kıș iҫin planlamaya bașladık bile.:smiley:
Reisen nach Skandinavien und ins Baltikum
Gezi notları iҫin teșekkürler.

Okuduğunuz için ben teşekkür ederim. Eger araçla gidilecekse karavandan ziyade 4x4 suv yada jeep tarzı araç böyle bir gezi için daha uygun. Zaten gezimiz boyunca hiç hareket halinde karavan görmedim. Bütçe uygunsa uçak ve tur elbette daha iyi. Çünkü yolculuk inanılmaz yorucu ve riskli.

Ne kadar şanslısınız aracınız iyiki kayseride arıza yapmış yoksa bizim karavanla Norveç’in bilinmedik bir yerlerinde başımıza gelen araç arızası sizin başınıza da gelebilirmiş.paylaşım için teşekkürler,Norveç’in adı geçince hala heyecanlanıyorum.
Kayseri'de ki arıza tamamen benim hatamdan kaynaklı. Az masraf edeyim derken çok masraf ettim. Elbette yurt dışında araç arızası geziyi kabusa çevirir. Allah korusun.

İnari de maalesef gece boyunca bekledik ama ışıkları göremedik. Sabah dönüş yoluna çıkmaya karar verdik. Eşim isyan etmeye ve psikolojisi bozulmaya başladı. Gitmeye düşünenler buna da dikkat etsin. Adanalı olan ve Mersin de büyüyen eşimin şikayeti ve etkilenmesinin sebebi soğuk, gündüzün kısalığı ve güneşin yokluğu. Uyuyoruz uyanıyoruz karanlık sabah olmuyor. Nereye baksan adam boyu kar. Kuş kedi köpek insan ortada gezen kimse yok. Issız ve sessiz. Bu bir süre sonra inanılmaz sıkıcı gelmeye başlıyor

Son düzenleme:

Dönüş rotası
Dn

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.