Dip fiyat sıfırdan kumlanarak toplanmış hidrolikli benzin+lpg sıfır jant lastik

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,559

onat

Toyota Land Cruiser FJ60
Yer
Bursa
Araç satışımla ilgili bir konu daha vardı fiyatı düşürünce yeniden açmak zorunda kaldım..mevcut konu üzerinde , üzerinden vakit geçtiği için düzeltme yapamıyorum sanırım..eski konu silinebilir..artı olarak satılıklar bölümünde "yeni konu" butonu çıkmıyor o yüzden konuyu buraya açıyorum..

Aracım 1987 model 2.5 benzin+lpg..araç 2sene kadar önce adana da akrabam tarafından sıfırdan soyulup toplandı..kendisi binmek için toplamıştı ancak geçen temmuz ayında düzenlenen gürcistan gezimiz sonunda araç bana kısmet oldu..aslında ilk planım dizel almaktı ama bunun gibi baştan sona toplanmış bi araç olunca kaçırmak istemedim daha sonra dizel motor atarız diye düşünmüştüm..araç 4500km lik gürcistan etabımızda sanayi yolu görmemiş nadir araçlardan..ancak gezi dönüşüde bakımı yapılmadığı için şuan birkaç sorunu var hepsini tek tek yazıcam..

Aracı satma nedenim şu ; motor konusunda aylardır düşünüyorum ilk önce 300tdi atalım dedik sonra maddi olarak aştı bizi..sonra v8 alalım dedik ama şuan bakıyorumda bunun yakıtını bile karşılayamıyorum öğrenci olduğum için..en son iveco motoru koyalım dedik bu kezde benzinliyi dizele çevirmek için gereken proje bedelinin 3000euro gibi abuk subuk bir rakam oldugunu öğrendik..hal böyle olunca arabayı elden çıkartıp bir dizel almaya ve ona motor atmaya karar verdik..

Aracı ilk aldığımda tek sıkıntısı araç içindeki gaz kokusuydu..lpg gaz kaçırıyordu 2kez tamire götürdük lpg kapağı değişti ancak sorun giderilemedi..son çare tüp değişecek onada 350 400lira gibi bir rakam söylediler..bunun dışında sonradan ortaya çıkan birkaç sorunumuz var onlarda şu şekilde..el frenimiz tutmuyor , benzin göstergemiz bozuk , akü kablosunun ve motora giden bir kablonun yenilenmesi gerek , debriyaj gevşediği için içerden bastıkça gıcırtı yapıyor (sesten rahatsız olmayan değiştirmeyebilir) ve son olarak nerden geldiğini çözemediğimiz bir ses var. O sesle ilgili ayrı konu açmıştım sanırım şaftla ilgili 75lira gibi bir rakama tamiri yapılıyormuş ( http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=94486.0 ) bunlar dışında araçta hiçbir sorun yoktur. Siz daha iyi bilirsiniz piyasayı ama saydıklarımın maliyeti sanıyorum 1000lira civarı ancak tutar..

Araca aldığım ekstralar şu şekilde

Bf Goodrich 265 75 16 A/T sıfır lastik ( fatura mevcut 3ay önce takıldı ve 250 300km ancak yaptı tane fiyatı 460TL )
3cm spacer (orjinal takıldı 500tl)
Defender logolu yıldız jant (lastik ve spacer ile birlikte sıfır takıldı 800tl)
Kayalar Oto dan sıfır hidrolik (fiyatı sanırım 1800 gibi birşeydi tam hatırlayamıyorum , montajını ümraniye sanayide Muhammed usta yaptı ondanda araçla ilgili bilgi alabilirsiniz)
Sıfır safari şnorkel (380tl kayalar oto dan, bagajda poşetinde duruyor dileyen taktırabilir)
tozluklar fiyatı aklımda değil
land rover logoları
sıfır aks kafaları
yeni egsoz ve susturucu iptali

Aklımda kalanlar bu şekilde

Bundan önceki fiyatı pazarlık göz önünde bulundurarak 24.000 olarak tutmuştum ancak satış acil oldugu için pazarlık payını düşüyorum ve son dip fiyat olarak 22.000TL olarak satışa tekrar çıkartıyorum..araçtaki sorunlar yukarıda yazdığım gibidir dileyen gelip görebilir İstanbul/Acıbadem unutmadan araç km si revizyondayken sıfırlanmış şuan 12000km de gözüküyor..

Fiyatın daha fazla düşeceğini düşünenler varsa üzgünüm ama dip fiyattır şuan zaten feci zarardayım aracı satıp üzerine biraz daha para ekleyip dizel almayı planlıyorum..

Fiyat: 22.000 TL

Fotoğrafları biraz bol ekliyorum kafada soru işareti kalmaması açısından

Etiketler
Ynt: Dip fiyat sıfırdan kumlanarak toplanmış hidrolikli benzin+lpg sıfır jant lastik

Araç son hali ile budur..saydığım sıkıntıların tamiri için uğraşmak istemiyorum ne zamanım var nede harcama yapabilicek durumum..o yüzden fiyatı düşürdüm alanın 1000 1500liralık bir harcaması olucak sanırım maksimum..şimdiden alana hayırlı olsun..

Ynt: Dip fiyat sıfırdan kumlanarak toplanmış hidrolikli benzin+lpg sıfır jant lastik

Almak istediğim araç satıldığı için aciliyeti kalmamıştır. 27.000TL pazarlıksız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri