Disco Td5 Grubuna Yeni Bir Üye Ve Yardım Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan johnplayer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,822

johnplayer

Kamp I
Yer
ankara
Merhaba Arkadaşlar;

uzun yıllardır hep istediğim ancak bir türlü gerçekleştiremediğim td5 merakımı bu gün bir araca kapora vererek körüklemiş bulunuyorum:smiley: kısmetse yarın işlemlerini yapacağız. daha önceden sırası ile,
cj6 82 md
xj 88md
xj 99md
defender 2.5 benzinli
vitara 3k 2000md araçlarım oldu .

2004 model td5 ile ilk tanışmam oldu daha önceden bir kere bile bırakın kulllanmayı içine bile oturmamıştım. Bu araç model ve donanım ile ilgili birçok şey yazılmış çizilmiş ancak birkaç konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var.

1. araç 2004 model körük denilen sistem yok usta '' bu araç sonradan körük iptali yapılmamış orjinali böyle '' dedi. yani bu virajlarda daha dikkatli olmalıyım anlamınamı geliyor? körük olmaması bu modelde normalmi.

2. Kontrolleri yapan usta enjektör değerlerine baktı '' standartın üzerinde güzel , chip uygulaması veya ecu güncellemesi yapılmış gibi ''dedi. fazla soru soramadım kızmasın diye ancak böyle bir durum varsa nereye bakmak lazım.

3. araç ruhsatda 5 kişilik yazıyo arkada bulunan o küçük koltuklar yok ama yerleri var bu küçük koltuklar nerede satılır cok pahalımıdır?

5. vitesin önünde ''mode '' diye bir tuş var bu neişe yarar. arazi vitesi def in kine benziyo , aynı def gibi mi kullanılıyor?

6. hse donanımla se donanım farkları nedir. benim araç se midir?

7. araç tamamen standart görünüyor. sadece 2 -3 yerinde parça boya var . ön camın alt kısmında yer alan plastik kısmda çatlak ve birde taş kırığı var . bu parça bulunabilirmi?

8. td5 için , kullanım, bakım vs tavsiye ve önerileriniz varsa sevinirim.

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Disco Td5 Grubuna Yeni Bir Üye Ve Yardım Lütfen

UZUN uzun yazamadım 0 532 320 03 61 nolu numaradan ararsanız beni merak ettiklerinizi cevaplarım.hayırlı olsun.

sadece bir arkadaşdan mesaj aldım:smiley: grup baya sağlammış , defender cılar dan olsaydı şimdiye 4-5 mesaj gelirdi:smiley: yok ben def e geri döneyim bu arabayıda satayım.

kardeş aracın hayırlı olsun gülegüle kullan,aracın körüklü olmaması çok kötü birşey değil belki artısı olabilir,benim aracım da yay ve amortisörlü,parça ihtiyaçlarını bu numarayı 05072448767 arayarak OSTİM den karşılayabilirsin,bakıma sıra gelince motor yağ ve filtrerini,mazot filtresini,şanzıman yağı ve filtresini değişmeni tavsiye ederim ama ANKARA da alternatif daha fazla olabilir bana göre daha şanslı sayılırsın çünkü ben TRABZON dayım o kadar fazla seçeneğimiz yok umarım yardımcı olabilmişimdir.

merhaba
sakıncası yoksa aracı ne kadara aldınız? ben de bu aralar arayış içindeyim de .
saygılar

2004 model td5 ile ilk tanışmam oldu daha önceden bir kere bile bırakın kulllanmayı içine bile oturmamıştım. Bu araç model ve donanım ile ilgili birçok şey yazılmış çizilmiş ancak birkaç konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var.

1. araç 2004 model körük denilen sistem yok usta '' bu araç sonradan körük iptali yapılmamış orjinali böyle '' dedi. yani bu virajlarda daha dikkatli olmalıyım anlamınamı geliyor? körük olmaması bu modelde normalmi.

Bu araclar ıkı turlu satısa sunulmus. Yaylı ve koruklu. Benım aracımda 2003 TD5. Koruklu. Ben gayet menunum. Ancak bırcok arkadas koruk problem cıkarıyor dıye " ozelllıkle offroad yapanlar " ıptal ettırıyor. Aracınızda ACE sıstemı varmı bakın. Standart olmalı. Ama eger korukte standartında yoksa ACE de olmayabılır. ACE aracın vırajlarda hacı yatmaz gıbı yatmasını engelleyen bır sıstem. Hakketen cok basarılı. Ama egerr yoksa da endıselenecek bır durum yok normal aracta nasıl dıkkat edıyorsanız bunda dıkkat edın.

2. Kontrolleri yapan usta enjektör değerlerine baktı '' standartın üzerinde güzel , chip uygulaması veya ecu güncellemesi yapılmış gibi ''dedi. fazla soru soramadım kızmasın diye ancak böyle bir durum varsa nereye bakmak lazım.

3. araç ruhsatda 5 kişilik yazıyo arkada bulunan o küçük koltuklar yok ama yerleri var bu küçük koltuklar nerede satılır cok pahalımıdır?

Eger + 2 koltuga daha ıhtıyacınız yok ıse hıc koltuga masraf yapmayın ebayden tam o bosluklar ıcın kutular var, onlardan alın derım.

5. vitesin önünde ''mode '' diye bir tuş var bu neişe yarar. arazi vitesi def in kine benziyo , aynı def gibi mi kullanılıyor?

Ondekı kucuk vıtes sıze dogru ıse Hi dır ve asfalt modudur. Eger Hi iken mode tusuna basarsanız ekranda yesıl S ısareti cıkar ve arac sport moda gecer.
Eger kucuk vıtesı ılerı dogru ıtersenız Low olur ve arazi moduna gecersınız. Bu durumda mode tusuna basarsanız ekranda Yesııl M yanar buda manuel vıtes demektır.

6. hse donanımla se donanım farkları nedir. benim araç se midir?

Hse de se den farklı olarak koltuk ısıtma, otomatık koltuk ayarı, on ahsap cıta, tamamen derı koltuk vb gıbı farklar olur.

7. araç tamamen standart görünüyor. sadece 2 -3 yerinde parça boya var . ön camın alt kısmında yer alan plastik kısmda çatlak ve birde taş kırığı var . bu parça bulunabilirmi?

Dablumbaz denen parca. Sanayıde cukma parcacılarda bulabılüırsınız, benımde kırıktı. Cıkma bulup taktım.

8. td5 için , kullanım, bakım vs tavsiye ve önerileriniz varsa sevinirim.

Bunun cevabı uzun. Forumda bırcok bılgı mevcut. Bıraz arastırmak lazım sadece.

Gule gule kullanın.

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
[/quote]

Sent from my iPad using Tapatalk

Burak Bey ,
teşekkür ediyorum.

''Eger + 2 koltuga daha ıhtıyacınız yok ıse hıc koltuga masraf yapmayın ebayden tam o bosluklar ıcın kutular var, onlardan alın derım.''

bir link atarmısınız neye benziyor aradım bulamadım.

Asagidaki linkte var.
Gozat istersen.
Vaktim olursa bendekininde fotosunu cekerim.

Merhaba .Aracınız hayırlı olsun,sırası ile yazmışsınız ben de sırası ile cevaplamaya çalışayım.
1- Araçta arka aksta körük bulunmaması ACE nin olmadığı anlamına gelmiyor.Motor kaputunu açtığınızda direksiyon yağ haznesi 2 adet kapaktan oluşuyor ise ACE active cornering enhancement sistemi yani virajda yatmayı önleyici sistem var demektir.
2- Motor kontrol ünitesine farklı bir yazılım yüklendi ise bunu öğrenmeniz mümkün olmayabilir.Önceki chip tuning uygulamaları box şeklinde ve dışarıya monte edilip kablo bağlantısı ile motor işletim sistemine giriş yapılıyordu,fakat son dönemde artık sadece yazılım ECU ya atılıyor.Dışardan belli olmuyor.
3-Üçüncü sıra koltuklar çıkma LandRover parçacılarından temin edilirse daha hesaplı olacağı kanaatindeyim.İstanbul ve Ankara çıkma konusunda gayet başarılı.
4-Defenderinkine benzer fakat disco da merkezi diferansiyel kilidi kontrolü bulunmamaktadır.Aracınızın kullanma kılavuzu size ciddi şekilde yardımcı olacağı kanaatindeyim.
5-Eğer aracınızda tam deri ve elektrik kontrollü koltuk,koltuk ısıtma,ön cam ısıtma ve Harman kardon müzik sistemi bulunuyorsa aracınız HSE dir.Eğer koltuklarınız komple kumaş ise en boş pakettir sanırsam S idi.

KGrHqNHJCEE7yLZ97BPIVpqKQz60 1

2001 2 2220sta20LandRoverDiscovery

Enis bey
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Araç da ön cam ısıtmalı koltuklar tam deri ve ısıtmalı ama elektrik hareketli değil. O zaman hse de olmaz degilmi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri