Discovery 1 Aksesuar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aydin.i Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,307

aydin.i

Yeni Üye
Merhabalar. Bir sure once satin aldigim discovery 1 3.9 aracima bazi aksesuarlar eklemek istiyorum.
-Oncelikle ben on tampona koruyucu demir ve vinc taktirmak istiyorum. Bu sekilde sistem verimli olur mu yoksa celik tampon taktirip vinci onami monte etmeliyim?
Birde koruyucu demiri nereden temin edebilirim? Elinde olan var midir?
-Araca ayrica tavan sepeti, yan basamak ve arka ceki demiri de takmak istiyorum. Elinde olan varsa ilgilenebilirim.
-Aracta 2 inc yukseltme ve 265/75/R16 MT lastik var. Arac bu haliyle rampalarda (asiri dik olmayan normal tirmanma seritli dag yollarinda) 70-80km hiza cikabiliyor. Bu hizlar bu tur araclarda normal midir? Ben araca 245/75/R16 AT takmak istiyorum. Bu ebatla aracin gorunumunun cok fazla degismeyecegini fakat yolda daha rahat gidecegini umuyorum. Sizce ebat degisikligi performansi nasil etkiler? yoksa ayni ebattan mi takmaliyim?
-Edelbrock karburator donusumu hakkinda bilgisi olan var midir? Fiyati ve nerede uygulayabilecegim hakkinda bilgiye ihtiyacim var.

IMG 20180202 WA0031

Hayir aracta karburator var. Ama edelbrock degil. Cok iyi bi uygulama olmamis gibi geliyo bana o yuzden sormustum normal mi diye. O hizi asfaltta yakaliyo toprak hic denk gelmedi. Bende daha once 92 wrangler vardi mesela o arac kalkista baya hizliydi. Sonrasi yoktu ama ilk kalkista pek cok arabaya tampon gosteriyodu.Disco ona gore kalkista baya agir. Fabrika verileride cok hizli degil zaten. Ama bu aksesuarllarla otomatik bir aracin hizlanma verilerini henuz ogrenemaedim. Benimki normalmi yoksa yavasmi bilemiyorum.

Hayir aracta karburator var. Ama edelbrock degil. Cok iyi bi uygulama olmamis gibi geliyo bana o yuzden sormustum normal mi diye. O hizi asfaltta yakaliyo toprak hic denk gelmedi. Bende daha once 92 wrangler vardi mesela o arac kalkista baya hizliydi. Sonrasi yoktu ama ilk kalkista pek cok arabaya tampon gosteriyodu.Disco ona gore kalkista baya agir. Fabrika verileride cok hizli degil zaten. Ama bu aksesuarllarla otomatik bir aracin hizlanma verilerini henuz ogrenemaedim. Benimki normalmi yoksa yavasmi bilemiyorum.

Hızlanma makul bence. Çünkü karbüratör yetersiz kalıyo. Motor büyük karbirator küçük. Performansa göre yakit makul seviyedeyse kabul edilebilir. Bende de ayni problem var. Güç var ama araba uzamiyo. Bütçe varsa edelbrok denenebilir. Ama 6-7 bin arasi diye biliyorum.

Lpg de 25 ile 30lt arasinda tuketiyo karisik kullanimda. Daha asasini gormedim. Karburatorde magneti marelli marka bisey. Dediginiz gibi yetersiz kaliyor olabilir. Sizde hangi aractan var? Land mi baska marka mi?

Bende de disco 1 var 98 model. Karbüratörlü sistem ayni. Ben cok uğraştım yaptirmak icin ama duzelmiyor malesef. Hatta diferansiyeli bile sokturecektim vazgeçtim.

Peki baktirdiniz mi sanzimani? Sonuc alabildinizmi? Bu arada araciniz otomatik mi, manuel mi? Benimki otomatik. Belki sanzimanida baktirmam gerekecek demekki sorun ordanda kaynaklaniyor olabilir.

Linki inceledim cok faydali oldu. Tesekkurler. Bir sonuc olursa yazar misiniz? Bende burda soracagim bakalim bir sonuca ulasabilirmiyiz.

Rica ederim. Sonuç olursa yazarim. Zaten benim aracta en basindan beri düşündüğüm motor devri cok güzel olmasina rağmen güç aktarmadaki yetersizlikti.Karbüratöru dahi actirdim bakimini yaptirdim. O da biraz etki etti ama bakim mahiyetinde.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.