Discovery 1 Için Jant Ve Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BS 12 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,657

BS 12

Ana Kamp
Merhaba, daha önce siteye üyeydim ancak şifreyi bulamayınca tekrar üye oldum.

Sizlere danışmak istediğim konu; Discovery 1 imi 2inch yükseltmiştim. Buna uygun olarak ofsetli jant almayı düşünüyordum. 50mm lik ofsetli goliath jant buldum.

1. Öncelikle Goliat ofsetli jantın mukavemeti hakkında bilginiz, tecrübeniz var mi?

2. 50mm lik ofsetli bir jant, düz yol ve arazi kullanım kabiliyeti bakımından sıkıntı yaşatır mi?

3. 50mm lik ofsetli bir jant aracın yürüyen veya başka bir yerinde teknik bir sıkıntı oluştur mu?

4. Discovery 1 aracına 50 mm lik ofsetli jant takan var ise, görsel paylaşabilir mi? Estetik olarak nasıl durduğunu merak ediyorum.

5. 50 mm lik ofsetli bir janta ve 2 inch lik yükseltmesi olan Disco 1’e en işlevsel ve yakışacak Bf Goodrich lastik ebatı ne olabilir? Aracına takan var ise görsel paylaşabilir mi?

Sorularımın biraz fazla olduğunun farkındayım. Anlayışınıza sığınarak tecrübelerinizden yararlanmak istedim. Şimdiden ayırdığınız zaman ve gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim.
Saygılar,
Berk

Etiketler

bende yenı bır araç aldım fakat artık eskisi gibi buralara bakılmıyor sanırım disco kullanıcıları yoklar malesef

off road donanım mı yapıcaksın ?

benım aracıma şuan 2inc yükseltme yapılacak 1 haftaya teslim edicem
daha almadım ama 255/70/16 orjınal jantlarla BF godrich lastik kullanıcam

Teşekkür ederim
Teşekkür ederim Ama aracımı sattım :smiley:

Teşekkür ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR