Discovery 2 2" Ince Yükseltme Kiti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AlperGny Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,154

AlperGny

Kamp I
Herkese Merhaba,
Uzun zamandır araştırma yapıyorum. Piyasada Britpart ve Terrafirma dışında Kite rastlamadım.
Terrafirma TF230 var ancak Heavy Duty olduğu için aracı 200 Kg altındaki yükte 2İnch den fazla yükseldiği yazıyor yabancı forumlarda. TR de ise Medium Duty ( max 100kg9 kadar olan Terrafirma modeli maalesef yok.

Aracı yormadan yükseltmek ve 5cm üzerine çıkmak istemiyorum. Rica etsem kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyim.
Araçta standart 245x65x16 jant var kit sonrasında max ulaşılan yükseklik ve sürüş konforu nasıl oluyor?
Ön Demir Tampon ve Golliath winch mevcut. Toplam ağırlıkları max 50Kg dir tahminim.
Yükseltme durumunda Kaster burcu değişimi yapmak gereklimidir?
Britpart kullanan var mı? varsa tavsiye ve önerilirinizi alırsam sevinirim.
Teşekkürler
Alper

Herkese Merhaba,
Uzun zamandır araştırma yapıyorum. Piyasada Britpart ve Terrafirma dışında Kite rastlamadım.
Terrafirma TF230 var ancak Heavy Duty olduğu için aracı 200 Kg altındaki yükte 2İnch den fazla yükseldiği yazıyor yabancı forumlarda. TR de ise Medium Duty ( max 100kg9 kadar olan Terrafirma modeli maalesef yok.

Aracı yormadan yükseltmek ve 5cm üzerine çıkmak istemiyorum. Rica etsem kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyim.
Araçta standart 245x65x16 jant var kit sonrasında max ulaşılan yükseklik ve sürüş konforu nasıl oluyor?
Ön Demir Tampon ve Golliath winch mevcut. Toplam ağırlıkları max 50Kg dir tahminim.
Yükseltme durumunda Kaster burcu değişimi yapmak gereklimidir?
Britpart kullanan var mı? varsa tavsiye ve önerilirinizi alırsam sevinirim.
Teşekkürler
Alper
Merhaba,

Bende Britpart 2" yukseltme var. Aldigimda vardi. Gayet guzel, ben memnunum. Lastik olarak MT BAJA ATZ 265 x 75 x 16 takili. Simdi olctum, yerden yuksekligi, arka kisminda en yuksek kisminda, tepedeki boynuzlar ile birlikte 2.03 m . Bos agirlik yuksekligi tabii. Ben 106 kg'yum, kendimi ekleyince arac ne kadar asagi iniyor olcmedim ama iniyordur biraz :smiley:

Herhangi bir burc degisimi ya da spacer yok.

Surus rahat, benim bir problemim yok. Virajlar asfaltta problemsiz. Tabii cok hizli gitmiyorum. Hatta duz sedan arabalar ile ayni rahatlikta virajlara giriyorum. Genelde 80-90 KM/S gecmiyorum. Duz yolda 110-120 gorebiliyorum ama pek guven telkin etmiyor daha fazlasi. Hersey bir yana, arac sonucta 16 senelik. Cok hizli kullanmamak lazim.

Eger yolda cok fazla yamukluk, cukur vs var ise, aracin besikte imis gibi saga sola yatmasi oluyor tabii yuksekte oldugu icin. Ama bu da normal bence.

Benzin sarfiyatina bu lastiklerin negatif katkisi olabilir. Bu hafta yine olcecegim ne kadar harcadigini ama cok fazla KM yapmadigim icin pek takip etmiyorum.

Baska bir lastik olcusu ile ve 2" yukseltme yapilmamis bir Disco kullanmadigim icin farki bilmiyorum.

Goruntu acisindan da 2" yukseltme ve daha buyuk lastikler bence hos duruyor. Ben seviyorum. Seneye lastikleri degistirecegim, aklimda bir soru isareti yok degil acaba su ankinden daha dar bir lastik kullansam mi diye.

Bence Disco'ya 2" yukseltme yakisiyor ama gerekli mi tartisilir.

Umarim faydali olur.
Ferhat

Çok teşekkürler Ferhat bilgiler için çok faydalı oldu.
sürüşü nasıl çok sert mi? Britpart heavy duty var sanırım sende.
vinç ve tampon yok değil mi?

Çok teşekkürler Ferhat bilgiler için çok faydalı oldu.
sürüşü nasıl çok sert mi? Britpart heavy duty var sanırım sende.
vinç ve tampon yok değil mi?
Evet, dogru. Oldukca sert. Unuttum soylemeyi.

Tabii diger Disco'larda surus nasil oldugunu bilemedigim icin karsilastiramam ama diger arabama gore cok sert. Yol engebeli ise hele bizim ara yollar tumsek, cukur vs ciddi hissediyorsun. Sert olmasinin virajlarda ACE destegi ile birlikte faydasi var, bu da ayri bir konu. Duz guzel asfaltta kaymak gibi gidiyor, problem yok.

Vinc ve demir tampon yok.

Evet, dogru. Oldukca sert. Unuttum soylemeyi.

Tabii diger Disco'larda surus nasil oldugunu bilemedigim icin karsilastiramam ama diger arabama gore cok sert. Yol engebeli ise hele bizim ara yollar tumsek, cukur vs ciddi hissediyorsun. Sert olmasinin virajlarda ACE destegi ile birlikte faydasi var, bu da ayri bir konu. Duz guzel asfaltta kaymak gibi gidiyor, problem yok.

Vinc ve demir tampon yok.
Çok teşekkürler gayet faydalı oldu ferhat sanırım medium sertlik Terrafirma alacağım bu durumda:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR