Discovery 2 Genel Sorular Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 335
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,590

Etiketler

Merhaba,

Discovery 2 Td5 için hangi yağları Tavsiye edersiniz? Ace ve hidrolik direksiyon için, fren için ve motor için. Ayrıca antifiriz için ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

Merhaba,

Discovery 2 Td5 için hangi yağları Tavsiye edersiniz? Ace ve hidrolik direksiyon için, fren için ve motor için. Ayrıca antifiriz için ne önerirsiniz?

Teşekkürler.
Antifiriz mutlaka organik antifiriz kullanın rengi turuncu gibi olanlar organiktir
Motorda yağ yağ yakma yok ise 5 40 mobil, var ise 10 40 mobil , 10 40 sağdan soldan yağ kaçırmaz contalar iyi ise
Ace ve hicrolikler için pas
Ön arka def , arazi şanzumanı in mobil dişli yağı
Otomatik şanzuman için mobil dexron 3 atf

Antifiriz mutlaka organik antifiriz kullanın rengi turuncu gibi olanlar organiktir
Motorda yağ yağ yakma yok ise 5 40 mobil, var ise 10 40 mobil , 10 40 sağdan soldan yağ kaçırmaz contalar iyi ise
Ace ve hicrolikler için pas
Ön arka def , arazi şanzumanı in mobil dişli yağı
Otomatik şanzuman için mobil dexron 3 atf

Teşekkürler yanıtınız için. Bir sorum daha olacak.

Orijinal kitapçığında ACE ve Hidrolik direksiyon için Texaco cold climate power assisted steering fluid PSF 14315 öneriyor. Türkiye’de daha yaygın bulunabilecek bir alternatifi var mı?

Teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler yanıtınız için. Bir sorum daha olacak.

Orijinal kitapçığında ACE ve Hidrolik direksiyon için Texaco cold climate power assisted steering fluid PSF 14315 öneriyor. Türkiye’de daha yaygın bulunabilecek bir alternatifi var mı?

Teşekkürler

Hocam kitapçığa takılma kaliteli olduktan sınra hepsi olur

Katalogda yazıyor,muadil de kullabilirsiniz.Bir öneri;aracın solda altta ACE kutusu var,içinde ACE filtresi bulunur,küçük bir şey,yağ değiştireceğiniz yer (veya kendiniz yaparsanız) filtreyi de değiştirmek isterlerse hava yapmadan dolayı ekrandan ACE lambası yanabilir.

Merhaba tekrar,

Aracın ne zaman, kaç km’de hangi motor yağı kullanıldığı biliniyor. Ancak ACE ve hidrolik direksiyon yağı için önceden hangi marka yağ kullanılmış bilinmiyor. 2 yıldır değiştirilmemiş. Şu an baktığımda haznelerinde minimum çizgisindeler. Üzerini tamamlamak istiyorum.
ACE ve hidrolik direksiyona uyan herhangi bir yağ alıp kullanabilir miyim? Yoksa bakımını yapmış olan ustalara soruşturup daha önce kullanılan yağı öğrenmeye mi çalışmalı?

Antifriz için de önceden hangi marka sarı organik ürün kullanıldı bilinmiyor. Onun da üstünü tamamlamak veya değiştirmek için herhangi bir marka sarı antifriz alsak yeterli mi?

Teşekkürler.

Merhaba tekrar,

Aracın ne zaman, kaç km’de hangi motor yağı kullanıldığı biliniyor. Ancak ACE ve hidrolik direksiyon yağı için önceden hangi marka yağ kullanılmış bilinmiyor. 2 yıldır değiştirilmemiş. Şu an baktığımda haznelerinde minimum çizgisindeler. Üzerini tamamlamak istiyorum.
ACE ve hidrolik direksiyona uyan herhangi bir yağ alıp kullanabilir miyim? Yoksa bakımını yapmış olan ustalara soruşturup daha önce kullanılan yağı öğrenmeye mi çalışmalı?

Antifriz için de önceden hangi marka sarı organik ürün kullanıldı bilinmiyor. Onun da üstünü tamamlamak veya değiştirmek için herhangi bir marka sarı antifriz alsak yeterli mi?

Teşekkürler.

Abicim sen niye markaya takıldın anlamadımki , üretici firmanın yağlar için verdiği markanın hiçbir önemi yok kim cebini çok doldurursa o firmanın markasınu yazar katoloğa
Antifiriz organik dedik illa marka istiyosan ben opet marka aldım
Hidrolik pas almana gerek yok git herhangi bir landçıya tamamlattır olsun bitsin

Abicim sen niye markaya takıldın anlamadımki , üretici firmanın yağlar için verdiği markanın hiçbir önemi yok kim cebini çok doldurursa o firmanın markasınu yazar katoloğa
Antifiriz organik dedik illa marka istiyosan ben opet marka aldım
Hidrolik pas almana gerek yok git herhangi bir landçıya tamamlattır olsun bitsin

Yanıt için teşekkürler.
Aslında marka değil, her ürünün içerdiği formül değişebiliyor ve farklı formülleri karıştırmak doğru olmayabilir, önerilmeyebilir. Bu sebeple sormuştum.

Tekrar teşekkürler

Yanıt için teşekkürler.
Aslında marka değil, her ürünün içerdiği formül değişebiliyor ve farklı formülleri karıştırmak doğru olmayabilir, önerilmeyebilir. Bu sebeple sormuştum.

Tekrar teşekkürler

Dişli yağı dişli yağıdır markadan markaya kalite farkı vardır
Motor yağıda öyle sadece motorunun yaşına ve km sine bağlı olaraktan farklı numaralarda yağ seçilir
Sıfır motora 10 40 yağ koyulmaz çünkü henüz aşınma olmadığı için kalın yağın doldurması gereken boşluk yok gibi
Mesela arabada dpf filtresi olsa o zaman dpf filtresine özel yağ seçilir

Merhaba
Öncelikle beni de aranıza "Gezenbilir" ailesine kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim.yaklaşık 7 ay önce 2000 model Land Rover Discovery 2 V8 4.0 Estate bir küheylan aldım. araç 235 bin'de benzin & lpg'li.
forumda bu araç hakkında hatırı sayılır derce tecrübeli abilerim ve kardeşlerim olduğunu biliyorum ve sizleri severek takip ediyorum amacına hizmet eden süper bir forum.
bir konu hakkında sizlerin fikir ve tecrübesine ihtiyacım var bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. hangi tip antifiriz kullanımı kullanmalıyım? ( İnorganik, Organik, Hibrit Organik, Nitrit Organik) ve distilasyon oranı (Su antifiriz Karışımı) ne olmalı?

2. v8 disovery'de standart soğutma sistemi hortumları yerin TD5 ler'de kullanılabilen renkli olan silikon ve yüksek ısı dayanımı olan hortumlar kullanılabilir mi?

3. Bujilerini iridium bujiler ile değiştirmek istiyorum araç benzin&lpg li olduğu için hangi marka ve numaralı bujiler almalıyım?

4. diferansiyel ve sanki şasinin üzerinden bir yerden çok azda olsa yağ sızıntısı var bu sorunu nasıl çözerim? birkaç yere sordum bu çözülmez hep yağ kaçağı olur dediler kesin çözü mü var mıdır?

5. Edirne'de yaşıyorum burada adam gibi usta yok İstanbul Avrupa yakasında bu araçlardan anlayan güvenilir paragöz olmayan bir usta tavsiye eder misiniz?

Çok Teşekkür Ederim.

1
Merhaba
Öncelikle beni de aranıza "Gezenbilir" ailesine kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim.yaklaşık 7 ay önce 2000 model Land Rover Discovery 2 V8 4.0 Estate bir küheylan aldım. araç 235 bin'de benzin & lpg'li.
forumda bu araç hakkında hatırı sayılır derce tecrübeli abilerim ve kardeşlerim olduğunu biliyorum ve sizleri severek takip ediyorum amacına hizmet eden süper bir forum.
bir konu hakkında sizlerin fikir ve tecrübesine ihtiyacım var bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. hangi tip antifiriz kullanımı kullanmalıyım? ( İnorganik, Organik, Hibrit Organik, Nitrit Organik) ve distilasyon oranı (Su antifiriz Karışımı) ne olmalı?

2. v8 disovery'de standart soğutma sistemi hortumları yerin TD5 ler'de kullanılabilen renkli olan silikon ve yüksek ısı dayanımı olan hortumlar kullanılabilir mi?

3. Bujilerini iridium bujiler ile değiştirmek istiyorum araç benzin&lpg li olduğu için hangi marka ve numaralı bujiler almalıyım?

4. diferansiyel ve sanki şasinin üzerinden bir yerden çok azda olsa yağ sızıntısı var bu sorunu nasıl çözerim? birkaç yere sordum bu çözülmez hep yağ kaçağı olur dediler kesin çözü mü var mıdır?

5. Edirne'de yaşıyorum burada adam gibi usta yok İstanbul Avrupa yakasında bu araçlardan anlayan güvenilir paragöz olmayan bir usta tavsiye eder misiniz?

Çok Teşekkür Ederim.
1- organik antifiriz yeterli opetinkini tercih edebilirsin bi sıkıntı çıkarmadı..
2- soğutma hortumlarını normal siyah hortumlardan kullanarak değiltir renkli silikon hortumlar hava hortumu olarak kullanılıyor td5 lerde
3- iridyum buji nin kralı NGK marka bıjidir üstünden çıkanlara göre eşdeğer numaralısını alacaksın
4- şanzuman kuyruk veya arazi şanzumanı kuyruk keçesi kaynaklı kaçaktır değilmesi için arazi şanzumanı ve şanzumanın aşağıya inmesi gerekir indirirswn motor arka keçeyide değiştir
5- başakşehirde ayhan usta var arabanın dilimden anlar numarasını derinderinden alabilirsin

Lpg de abuk subuk hareketler izlersen ilk bakacağın yer bobinler olsun şayet değişmediyse eli kulağındadır

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. başakşehir'de bulunduğunu söylediğiniz ayhan usta, Evren oto Sanayide'ki Low2 Garage'ın sahibi Ayhan kalaycı mı ?

Merhaba arkadaşlar land rover discovery 2 v8 4.0 aracimda radyatör fanı aracı çalıştırır çalıştırmaz calismaya başlıyor rolantide. Hani arac motor çok ısınır fan açar ugultulu şekilde çalışır çok hızlı döner hiç bu şekilde fan açtığını da görmedim. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR