DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Discovery 2 Genel Sorular Buraya

'DISCOVERY' forumunda troyexplorer tarafından 14 Nisan 2017 tarihinde açılan konu 22347 kişi tarafından okunmuş, 327 cevap yazılmıştır

1. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    537
    Volanta bağlı soğutma pervanesinden bahsediyorsan çalışır çalışmaz dönmesinden daha doğal bi hareket olamaz , td5 e göre konuşuyorum ama benzinlilerdede farklı değildir
    Ayretten radyatör üZerinde klima için soğutma fanı varmıydı yokmuydu hatırlayamadım açıkçası sanki yok gibiydi, var ve o çalışıyorsa klima devrede olabilir onu kontrol edin

2. Dadaşoffroad

Dadaşoffroad Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    klima fani ızgaranın ön tarafında yani radyatör'ün dışa bakan kısmında var. aklımda deli sorular :smiley:

1 motor sıcaklığı arttığında dediğiniz gibi volan'a bağlı olan fan sürekli çalıştığı için hararet çubuğu ortada duruyor?
    2 daha önce dediğim gibi hararet yükselmesi yaşamadım çok sıcak havalarda dahi ve hiç yoğun çalışan fan sesi duymadım sorunu nerede aramalıyım ?
    3 klima fanı bozuk desem o da sağlıklı bir şekilde istendiğinde ısıtma soğutma yapıyor
    4 sizinle daha önce konuştuğumuz yağ kaçağı bakan ustanın dediğine göre direksiyon kutusundan diyor bunun tamiri mümkün mü

3. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    537
    Ben sizin ne demek istediğinizi anlamıyorum
    Derdiniz volanta bağlı fanmı? diğerimi?
    Direksyon kutusunun tamir takımını değilştiren yerler var tabiki

Dadaşoffroad bunu beğendi.

4. Dadaşoffroad

Dadaşoffroad Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Kusura bakmayın kafamda çok soru olunca biraz karmaşık yazmışım. Hararetin 90 derece ye geldiğinde fan acmamasini çözemedi ustalar.
    Bu arada çok teşekkür ederim sabırla yardimci olup soruları mı cevapladiginiz için

5. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    537
    İlk mesajınd araba çalışır çalışmaz fanın çalıştığını yazdın , bu söylediğinle çelişmiyormu bu?

6. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    537
    Bence sen sat arabayı kurtul , yoksa ileride sıkıntı büyük benden söylemesi

7. Dadaşoffroad

Dadaşoffroad Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Fan sürekli olarak rolantide çalışıyor sadece motor suyu sıcaklığı 90 dereceye gelince fan hızlı soğutmaya geçmiyor . Discovery 2 lerde bu bir sorun mu yoksa normal mi ? Mesele bu. Çelişen bir durum yok. Teşekkür ederim

8. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    537
    Valla klima fanının hiçbir araçta 2 çalışma hızı yok , çalıştımı çalışır çalışmadımı durur, motora bağlı fanın rüzgar türbininden kendi kendine dönüyor olabilir o
    Zaten klima çalışınca çalışır , araba hararete kalkmadıktan sonra niye çalışsın , demekki motora bağlı olan fan yeterli geliyor sıcaklığı stabil tutmak için takılma o olaya

Dadaşoffroad bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...