Dİscovery 4 Artilar Eksİler ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Baret Çakıryan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,234

Baret Çakıryan

Yeni Üye
SELAMLAR

KALABALIK BİR AİLE OLDUĞUMUZ İÇİN BİNEK OTOLARDAN DAHA BÜYÜK ARAÇLARA BAKMAYA BAŞLADIK.AKLIMIZDA 2-3 MODEL VAR AMA LİSTENİN EN BAŞINDA DİSCOVERY 4 BULUNUYOR.DİĞERLERİ DE AUDİ Q7 VE VW TOUREG ... ARTI VE EKSİLERİNİ BİR DE BURAKİ ARKADAŞLARDAN ABİLERDEN DİNLEMEK ÖĞRENMEK İSTEDİM İSTEDİĞİM MODEL 2013-2016 ARASINDAKİLER EN BÜYÜK EKSİNİN MOTOR DA BİR SIKINTI OLURSA KOMPLE MOTORUN ÇIKABİLECEĞİ DURUMU SANIRIM FİKİRLERNİZİ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM

SAYGILAR

Etiketler
dİscovery 4

Selamlar, temizini bulursan hemen al.

23DE7156 2B28 4EAC B1A2 972569D2A08F

Merhaba endişeye gerek yok. 2014 discovery 4 binicisiyim. Daha önceki aracım da 2013 discovery 4 idi. Aile arabası kavramının çok çok üstünde bir araçtan bahsediyoruz. Hatta pek çok range rover kullanıcısının bile kıskanç bakışlarını hissedeceğin bir araç bu. Özellikle boya bakımlı ve offroad aksesuara çok gömülmemiş ise. Bakım aralığı 16000 km. ve ustasını bulursan piyasada suv diye satılan pek çok araçtan hatta onların yavrularına verilen servis bakım paralarından bile az tutuyor (tiguan ve qashqai vb.). Evet kronik sorunları olabilir ama içine oturduğunda v6 sıralı turbo motorun sesi insana huzur veriyor. Evet ağır 2.5 ton ama trafikte bu aracın içinde kimse rahatsız etmek şöyle dursun yanına bile sokulmuyorlar. yakıt çok zorlamaz isen 8.8-9.3 aralığında kalabilir. Turbolu tüm dizellerde olduğu gibi doğrudan stop yerine rölantide 2 dk. ve stop turbo hasarlarını da önler. Zaten passat dene ucubenin bile 360 lira olduğu ülkede 350-400 lira bu araca para vermek bir tarz meselesi. Ben kesinlikle tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR