Discovery II V8 Destek Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilkakdeniz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,723

ilkakdeniz

Zirve
Bir çok sıkıntı ve engelin üstesinden geldikten ve hali hazırda binek aracımı da satmış bulunduğum için artık vakti geldi diyorum. 1,5 yılı aşkın süredir forumun üyesiyim ancak çok fazla aktif değildim. Bir çok marka etrafında dolandıktan sonra güncel bir kasa olan Disco II'de karar kıldım ya da öyle sanırım :smiley: çok uzun süre forumda takılınca bütün markalarla ilgileniyorsunuz hemen hepsinin artılarını eksilerini handikaplarını öğreniyorsunuz sonra da hiç bir şey alamıyorsunuz çünkü en iyisini istiyorsunuz en azından bana olan buydu. :smiley:
Bir dönem Landcı'ydım özellikle TD5'ci sonra fanatik bir Toyota'cı (hala da gönlümde olan gerçi ama...) bir ara çok sıkı bir Jeep'ci oldum, ;D
TD5 fiyatları aldı başını gitti,
Toyota (ahh bu gezenbilir) ara ki bulasın, bulduğunu da alabilesin,
Velhasıl kelam, kendim için optimum markanın Land Rover olduğunda karar kıldım, oydu buydu derken 99-00 arası Disco II v8'e karar kıldım.

Yani talebimin az çok ne olduğu belli oldu, TD5 ile ilgili bir çok bilgi bulunmasına rağmen V8 ile ilgili pek bir şey bulamadım bulduklarım da beni tatmin etmedi. Beni bilgilendirin lütfen,
aracı ilk zamanlar stok halinde tutmayı planlıyorum
şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler

Ynt: Discovery II V8 Destek Lütfen

size ozetle tek birsey soyliycem, 8-10 yas arasinda alacaginiz TD5 yada v8 tum discovery 2 ler icin ilk bir sene icinde 5000 + - masraf edeceginizi kabullenerek alin. Kronik sorunlari olan bazi parcalar kesin yenilenme istiyor gecmiste revizyon gormediyse. Bazi parcalarin sorun cikartip cikartmaamsida tamamen sizin sansiniz.

Tempus' Alıntı:
size ozetle tek birsey soyliycem, 8-10 yas arasinda alacaginiz TD5 yada v8 tum discovery 2 ler icin ilk bir sene icinde 5000 + - masraf edeceginizi kabullenerek alin. Kronik sorunlari olan bazi parcalar kesin yenilenme istiyor gecmiste revizyon gormediyse. Bazi parcalarin sorun cikartip cikartmaamsida tamamen sizin sansiniz.

hadi yaaa
yandan yandan sıvışayım ben bari ;D
işte merak ettiğim kronik sorunların olduğu o liste
doktorum :smiley:

ilkakdeniz' Alıntı:
hadi yaaa
yandan yandan sıvışayım ben bari ;D
işte merak ettiğim kronik sorunların olduğu o liste
doktorum :smiley:

ama benim gozlemledigimde su ki, offroad yapicaksan, masrafsiz sorunsuz arac diye bir arac yok :smiley: sadece daha azi daha cogu var. Bu da tamamen senin sansin ve aldigin aracin ansil olduguylada alakali.

Tempus' Alıntı:
ama benim gozlemledigimde su ki, offroad yapicaksan, masrafsiz sorunsuz arac diye bir arac yok :smiley: sadece daha azi daha cogu var. Bu da tamamen senin sansin ve aldigin aracin ansil olduguylada alakali.

Ben Edirne'deyim. burada off road ne kadar olur? illa ki olur ama sizin kadar yoğun olmaz, ha şunu da biliyorum bu araç beni kesin yoldan çıkaracak.
yapan sanıyorum sadece 2 kişi var ikisi de foruma üye,
daha ziyade artık farklı bir segmente geçmek, tabiri caizse bunca zamanlık hevesimizi almak,
hepsinden önemlisi yakında ailemize yeni bir fert daha katılıyor, bundan da mütevellit daha sağlam ve güvenli bir araç arayışına girdim.
Kapının önünde sattığımdan ayrı bir tane de fiesta var 2010 model, müthiş yakışıklı meret, boyu küçük ama seri, performansı gayet tatmin edici 96 Bg. nerdeyse bütün nanelerin sensörlerini koymuşlar, yakışıklı ama işte küçük, güvensiz geliyor ve çok da tatmin etmiyor beni.

Kış aylarında Edirne gerçekten sıkıntılı bir şehir haline geliyor. Eşim de iş nedeniyle gün içerisinde dışarıda, hal böyle olunca imkanlarda müsait olunca almaya karar verdim.
Bir tane de erkek evlat olmalı dedim kapının önünde. ;D
Ayrıca hanım bir tek Disconun kasasını beğendi ne yapalım aile saadeti önemli :smiley:

Oncelikle trak offroad gurubu var bildigim o taraflarda ciddi offroad yapiyorlar:smiley: Birde edirne taraflarinda gezicek baya guzel yerler oldugunu biliyorum. Istanbul disindaki sehirlerde off road araci alirken size tavsiyem arac almadan once servisini bulun :smiley: Yani discovery alip sonra sanayiye goturdugunuzde ustalar sizin aracin ustunde deneyler yaparak araci ogrenmesinler. Discovery2 den ciddi anlayan ustaniz yoksa baya zorlanirsiniz.

acilinnnn kurtarici geldi.
dostum sen aklının sesini dinle al bir 80 yola devam

e iyi o zaman bende Hummer oneririm askeri versiyonu ustune yok ;D

Benim bildigim turbo dizel vx80 sadece mucahitte var ve herkese onu onerip duruyor millet nerden alicaksa kendide satmiyor ;D

ilkakdeniz' Alıntı:
şiiiiiiii

özgür bu benim topicim git kendine baska topic aç karıstırma piyasayı :smiley:

Ya hacı senin için ugrasıyorum valla konuya lımon sıkma nıyetım yok.Öncelikle hayırlısı olsun diyelim sonra da uygun fıyatlı bır japon bulsan ıyı olur dıcem ama bu ütopik birşey olur bu piyasada :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR