discovery td5 m ve s yeşil lambaların arada sırada yanıp yanıp sönmesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan imparator Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,393

imparator

Ana Kamp
Merhaba Arkadaşlar..Yaklaşık 4-5 aydır 2003 discovery td5 kullanıyorum.Zamanı gelen miyadını dolduran bütün değişmesi gereken parçalar değiştirdim..Çok severek ve keyf alarak aracımı kullanıyorum..Fakat bugün ön panelde m ve s lambaları ve vites D lambaları yanıp yanıp sönmeye başladı ve aynı anda aracıda bloke ettiğini gördüm.Böyle bir durmda araç yapısı gereği şanzumanı bloke ediyor.aracı kapatıp tekrar çalıştırdığımda araç tekrar normale dönüyor..Daha öncede bir kere böyle bir ikaz vermişti ve test cihazı vites hareket mişörü denilen 1500 2000 TL tutarındaki bir parçayı işaret etti.Daha sonra hüseyin ustanın yanında enjektör pullarından kaynaklı bir arıza olduğu ortaya çıktı ve tamirinden sonrada uzun zaman hiç sıkıntısız kullandım..Bu konu ile ilgili bilgi sahibi arkadaşların yada başına gelmiş bu olayı yaşamış arkadaşlardan yardım bekliyorum..iyi çalışmalar..

Etiketler
Ynt: discovery td5 m ve s yeşil lambaların arada sırada yanıp yanıp sönmesi

Bende de aynısı olmuştu, müşir değişti 1500TL, ufak bir parça ama pahalı

Teşekkürler arkadaşım...yurt dışından getirtme şansımız olurmu acaba..

Olabilir, parça numarasını bilmen gerek, ebayde arasıra böyle antin kuntin pahalı parçalar çok ucuza satılabiliyor bir de yedek parça satan siteler var onlarda da olabilir. Bu müşirin mutlaka bir ömrü olmalı, benim araçta 280bin de değişti bu parça. Aracınızın kaç kilometrede olduğunu bilmediğimden dolayı, bu parçayı alıp saklama gibi bir niyetiniz varsa çok düşeş bir fiyat olmadığı sürece bence yapmayın.

Parça için bildiğim bazı siteler, mutlaka herkesin bildiği daha uygun fiyatlı yerler de olabilir.
www.rockauto.com
www.roverlands.com
http://www.mm-4x4.com
http://www.paddockspares.com
İki tane de Alman sitesi var, onlar da uygun fiyat veriyorlar ama bu bilgisayar da yok adresi. Üst iki site Amerikan fiyatlar ucuz ama takribi 25 gün ürünün gelmesi. Sakın UPS/FEDEX istemeyin direk gümrük olayı var, normal posta isteyin devlet babanın kendisi gümrük işlerini hallediyor.

slm arkadaşlar şikayetlerinizi okudum ve durumunuza biraz üzüldüm açıkçası arızanız çok basit bir arıza ve 1500 2000 tl paraları boşuna harcamışsınız. arızanızın nedenini öğrenmek için ve uygun fiyatlara çözülmesini istiyorsanız bana ulaşın buyrun gelin ve halladelim hem size arızanın sebebini gösterelim hem çözelim buradan arızanızın sebebini yazamıyorum nedeni ise bu arabalardan anlamayan ustaların buradaki yorumları okuyarak arızaları çözmesi ve araç sahiplerine çok büyük bir arızaymışgibi nüksettirip fazla fazla paralarını almasıdır. şayet yolunuz düşerse arızanızı gözünüzle görerek yapılmasını ve boş yere paralar harcamadan haletmenizi sağlarız. saygılarımla ADEM KARNUÇU
GSM:0536-287-75-56
ADRES: ATATÜRK OTO SANAYİ SİTESİ 2.KISIM 32.SOK NO 1351 MASLAK İSTANBUL
(YILDIZ SERVİS)

Merhaba usta en kısa zamanda sana uğrayacağım...

Nezaman isterseniz uğrayabilirsiniz sadece bir çay içme zaman zarfinda arizanizin teşhisi konulacak ve size gösterilecektir. Yaptırıp kaptırmamak tabiki size kalmış.bu arada arıza teshisimiz ücretsiz olup çay ikramimizdir :smiley:)))

sağol usta en kısa zamandaa geliyorum...

Anlatımınızdan arızanın çözüldüğünü anladım Hüseyin ustada.
Sonrasında arıza tekrarmı etti.?
İlk arızayı çözen Hüseyin ustayla tekrar görüştünüzmü.?
Ayrıca Adem beyin yaklaşımıda hoş olmamış.Aynı sanayi içinde meslektaş olduğunuz kişi hakkında kurmuş olduğunuz cümleler sizce uygunmudur.?
Hüseyin usta hakkında bilgisiz demeniz ( yanlış anladıysam kusura bakmayın ama direk bu sonuç çıkıyor ) çok abes olmuş.

slm dikkat ederseniz hüseyin usta için bişey demedim kendisinide tanırım bilirim işinde iyidir. ben bu işten anlamayıpta bu siteden arızaların nasıl çözüldüğünü bulup sorada başkalrının arabalarını kolayca halledip çok zor bir arıza çözmüşgibi yüksek paralar alan ustalardan bahsettim. lütfen yorumları iyice okuyarak cevap yazalım burada amacımız land rover kullanıcılarına yardımcı olmak. ayrıca verdiğimiz bilgiler için kimseden maddi bir beklentimiz yok. teşekkür etmeniz gerekirken yanlış anlamalarla yorum yapmanız nekadar doğru acaba. sayın arkadaşlar tekrar söylküyorum lütfen ama lütfen işimi çok ucuz yapıyo diye bu araçlardan anlamayan ustalara aracınızı elletmeyin. şayet başka şansınız yok bulunduğunuz yerde land rover ustası yok ise iyibir tamirciye gidin bizleri arayın telefonla yine yardımcı olalım. yardımcı olmak içinde ücret istemiyoruz.
saygılarımla... ADEM KARNUÇU
TEL:0536-287-75-56

adem ustam landım yok ama yazdığınız iyi niyetli yazılardan yolum düşerse birgün uğrayacağımı şimdiden söylemek isterim.bende de defender katalograı var ve bende ücretsiz olarak isteyene bunları pdf olarak mail yoluyla yolluyorum.amacımız yardımcı olmak sonuçta

teşekkür ederim özay bey her zaman beklerim buyrun gelin.

Ynt: Discovery Td5 M Ve S Yeşil Lambaların Arada Sırada Yanıp Yanıp Sönmesi

Merhaba. bahse konu olan ariza isiklari dediginiz parcadan olabildigi gibi otomatik sanzimanin yaglama ile ilgili problemlerindende kaynaklanabiliyor. Ilgili parcanin numarasi (UHB100190)(gear selector switch). Nette arama yapildiginda bir cok yerde satildigi ancak cok pahali oldugu goruluyor. Ancak bir yere kadar tamiri mumkun olan bir parcadir. Tabi Adem arkadasimizin da dedigi gibi bu araclari bilen ehil ellerde tamiri yapilmasi tercih edilmelidir. Ama bulundugunuz bolgede boyle bir usta yoksa is yerel iyi ustalara duser. Bunun icinde tamir resimlerini ekliyorum. Saygilar.

IMG 7619

IMG 7664

IMG 7621

IMG 7628

IMG 7630

benim aracımda da aynı ısıklar yanmıştı arazide iken,ustam bunun aracı aşırı zorlamadan (şanzıman yağının ısınmasından da oluyormuş)olduğunu, biraz bekleyip tekrar çalıştırdığımda sorunun tekrarlamayacağını belirtmişti. nitekimde öyle oldu. sonra içim rahat etmedi sanzıman yağını ve filtresini değiştirdim. (iyikide değiştirmişim simsiyah bir yağ cıktı sanzımandan)şuan için bir sıkıntıyok araçta...

merhaba arkadaşlar 2000 model discovery td5 aldım iki gün sonra gösterge panelinde m ve s lambaları sürekli yanıp sönmeye başladı ve araba çekişten düştü rampaları ancak arazi vitesi ile bile zor çıkıyordum çok sinir bozucu durum Antalya da üç tane özel servise gösterdi biri hava akış metresi bozuk dedi birisi şanzıman sökülecek iki gün sürer dedi birisi tüm tesisat elden geçecek dedi bu arada hepsi de aracı cihaza bağladı ama söyledikleri hiç aklıma yatmadı başladım internette araştırmaya bu siteyi buldum ve yukardaki paylaşımları okudum ADEM USTANIN yazdıkları dikkatimi çekti kendisine tlf ettim derdimi anlattım sadece 10 tl ye aldığım balata temizleme sıpreyi ile işi hallettim bu kadar basit bir arızayı usta sandığımız kişiler hem paramızı hem zamanımızı çalıyorlar ADEM USTA gerçekten takdir edilecek biri kendisine çok teşekkür ederim .saygılar ustam

Balata spreyini nereye sıktınız ? Biraz daha detay alabilirmiyiz ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR