Discovery'imi Satıp Grand Cherokee ZJ Almak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serkan_bes Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 133
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,666

serkan_bes

Ana Kamp
Yer
izmir
Herkese merhaba ben de bir land'cı olarak buralarda fazla gezmeye başladım .Bu aralar zj'ye karşı aşırı bir ilgi başladı.Açıkça söylemek gerekirse beğendiğim satılık bir zj var benim disco'yu satıp onu almak istiyorum. Ama bu düşüncemle ilgili biraz fikirlerinize ihtiyacım var.Bunun için ayrı bir konu açmaya gerek varmı acaba ğörüşleriniz benim için çok önemli.

Etiketler
Ynt: Discovery'imi Satıp Grand Cherokee ZJ Almak İstiyorum

Serie II Discovery'niz Benzinli mi Dizel mi?

görüş ve tavsiyeler sadece bunlarmı .Ayrıca daha bir yere katıldığım yok;bir de bu forumdaki herkes aynı duyguları(bol çamur,bol özgürlük , bol bol doğa vb)paylaşmıyor mu? Yanlış anlaşılmasın yazdıklarım, ben sitenin her yerini geziyorum ve bol bol okuyup sizlerden bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.O kadar çok bilgili ve bunları paylaşmak isteyen insanlar var ki burada : Keşke vaktim olsa sadece burada değil de sizlerle gezilere gelip tanışabilsem.

serkan aramıza hoş geldin herşeyden önce. ZJ çok güçlü ve konforlu bir araç herşeyden önce 5.2 V 8 muhteşem bir torkta cabası :eek: ama jeep ve LR ler arasında hep tatlı bir rekabet var niyetini bilseler seni topatutarlar valla :D ben hiçbir zaman onların konularına bakmadım ama jeep kullanıpta bakanda olurmu bilemem 8) onlar bizim buralarda her zaman bi çay içmeye uğrarlar , mutlaka misafirimiz olurlar ;D senin esas amacın nedir bilmiyorum ama unutmaki ZJ offroad ve cadde kullanımı için mükemmel bi araç sen yeterki ondan iste o herşeyi sana tabakta mükemmel bir serviste sunar :p geyşa gibidir tam benzetmek gerekirse ( güç,kuvvet,lüx ,herşey elektronik,offroad,muhteşem deri koltuklar kaliteli iç konfor ve neredeyse herşeyi ile 200 km üstü sürat bile yapabilme halinde buna imkan sağlıyacak teknoloji ) ben çok memnunum kara boğamdan ve en az 50 kere söyledim asla markacı değilimdir, ben şahsen şiddetle tavsiye ederim sana hatta 5.9 dahada fazla tavsiyemdir,LR cilere kalsa onlar yüksek tavan, çok insan taşıma gibi tezleri savunurlar,ucuz parça ve servisten bahsederler ama tercih senin bence şimdiden hayırlı olsun nediyelim ;)

heyyyyyyyyy millet !!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D nerede bu LR ciler bu linki onlara bi şekilde ulaştırın gerçi ben yarın yapıcam büyük bir zevkle 8) şu jeep mi LR mi diyenlere ,Jeep çok pahalı servis yönünden diyenlere, bir cevaptır hemde kendi ağızlarından itiraf maşllah itirafffffffff :D :D :D :D :D birde çok küçük birdeneme lütfen sizde yapın arama butonuna sadece ( çok pahalı ) yazın bakın karşınıza sadece ne çıkıyor ;D ;D ;D
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=11662.msg79567#msg79567

ateş bey iyi günler. XJ hakkındaki görüşlerinizi de alabilirmiyim özellikle 95 model

valla XJ konusunda pek bir bilgim yok ama bildiğim 4.0 190 ps gücünde oldukları ZJ gibi sürekli 4*4 değiller ve Zj gibi çok elektronik ağırlıklıda değiller bildiğim bukadar. bir çok başlık altında bu konular var okuyunca bu konuların cevaplarını bulabiliyosunuz onlara bi bakın size tavsiyemdir..

zj ile xj farkı xj mekanik ve off road kabiliyeti dogustan olan bir aractır zj lüx ve konforlu oldugu için biraz modifiye ile off roada hazır hale gelir ama konfor güç ve lüx istersen zj derim vergisi düşük ve motorda küçük arac istersen xj bu arada aramızda bazen böyle takılmalar yaparız burda olsun land linklerinde olsun ciddiye almamanı tavsiye ederim bunlar tatlı rekabetler ;D

Ankette neden " hiçbiri" seçeneği yok ;D

ates' Alıntı:
heyyyyyyyyy millet !!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D nerede bu LR ciler bu linki onlara bi şekilde ulaştırın gerçi ben yarın yapıcam büyük bir zevkle 8) şu jeep mi LR mi diyenlere ,Jeep çok pahalı servis yönünden diyenlere, bir cevaptır hemde kendi ağızlarından itiraf maşllah itirafffffffff :D :D :D :D :D birde çok küçük birdeneme lütfen sizde yapın arama butonuna sadece ( çok pahalı ) yazın bakın karşınıza sadece ne çıkıyor ;D ;D ;D
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=11662.msg79567#msg79567

Burda burda ,ben hiç bir zanman Disco II sorunsuzdur diye bişey idda etmedim, parçaları ucuzdur servisi sorunsuzdur da demedim, kronik sorunları yoktur da demedim, önceki yazdıklarımı okuyun lütfen LR dediğimde neyi kastettiğimi daha iyi anlarsınız.

Selamlar

Td5'ten sonra sıkıcı gelmesin herhangi bir Jeep ?
Demedi demeyin...

ömer_20' Alıntı:
;D :D hiçbiri secenegi yerine oy kullanmama hakkını kullanabilirsin ;D :D

ozaman hiç biri diyenlerin oranı görünmez. ;D Bence eklenmeli muhtemelen diğer seçeneklerden çok oy alır ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri