dısko 1 yavru şanzıman yağ sızıntısı yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foremost Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,279

foremost

Zirve
Yer
adana
arkadaşlar 97 model dısko 1 yavru şanzımandan yağ kaçağı mevcut bulunduğum ilde iyi bir ustaya konuyu taşıdım ve yavru şanzıman söküldü temizlendi sıvı conta ile sorun giderildi ancak yine damlatmakta bunun nedeni ne olabilir hareket ettikten bir müddet sonra sanırm damlama yapıyor bu soruna köklü bir çözüm varmı yoksa takma kafana landlarda olur böylemi diyeceksiniz aracım evimin altında garajda duruyor ve yere yağ damlamasına bir çözüm bulmak istiyorum ve yağı nasıl kontrol edebilirim cevaplar için şimdiden teşekkür ederim sevgiler saygılar :smiley:

Etiketler
Ynt: dısko 1 yavru şanzıman yağ sızıntısı yardım

bir land yağ damlatıyorsa sorun yoktur yola devam edin eğer yağ damlatmıyorsa sorun vardır yağ bitmiştir servise gidin yağ damlatmayan land meyvesiz ağaca benzer derler ;D ;D ;D ;D
Şaka bir yana bu sorun hep landlarda vardı kesmeye çalışanı gördüm ama kesebileni görmedim yapılıyor belli süre sonra tekrar damlatma oluyor kolay gelsin

simurg2' Alıntı:
bir land yağ damlatıyorsa sorun yoktur yola devam edin eğer yağ damlatmıyorsa sorun vardır yağ bitmiştir servise gidin yağ damlatmayan land meyvesiz ağaca benzer derler ;D ;D ;D ;D
Şaka bir yana bu sorun hep landlarda vardı kesmeye çalışanı gördüm ama kesebileni görmedim yapılıyor belli süre sonra tekrar damlatma oluyor kolay gelsin
;D ;D ;D teşekkür ederim bende bir umut yazdım oraya kartel koruma yapsak en azından oraya damlasa sinirimi bozmasa nasıl olur acaba ;D

Ustana de ki grup dişlilerinin ortasından geçen kocaman bir mil var bir ucu pasolu.o milin başında ve sonunda o-ringler var onlar değişmedi ise kaçırır.
ICV 100000 parça kodlu keçe değişmedi ise kaçırır
transfer kutusunu şanzımana bağlayan iki adet cıvata var 13 lokma tutar üstteki direkt şanzımanın içine açılır,o cıvataya loctite sürmedi ise kaçırır.

Velhasıl kahretsin işten anlamak lazımdır kısacası burdan yazarak da meslek öğretilmezki....

landscape' Alıntı:
Ustana de ki grup dişlilerinin ortasından geçen kocaman bir mil var bir ucu pasolu.o milin başında ve sonunda o-ringler var onlar değişmedi ise kaçırır.
ICV 100000 parça kodlu keçe değişmedi ise kaçırır
transfer kutusunu şanzımana bağlayan iki adet cıvata var 13 lokma tutar üstteki direkt şanzımanın içine açılır,o cıvataya loctite sürmedi ise kaçırır.

Velhasıl kahretsin işten anlamak lazımdır kısacası burdan yazarak da meslek öğretilmezki....
Enis bey bilgiler için teşekkür ederim ustam keçe ve conta takımını istedi onları aldım orjinal onları değiştirecek söylediğiniz gibi uygulanacak teşekkür ederim saygılar :smiley:

arkadaşlar şanzımandan gelen yağı kesmek mümkün olmadı ne yaptık ise olmadı gri sıvı conta dahi sürüldü ve komple conta takımı değişti orjınalı ile ancak sızma yine mevcut araç hareket ettiğinde sızma başlıyor durduğunda 3-5 damla yere akıyor ve duruyor araç yürümez ise sorun yok ancak hareket ettimi sızma başlıyor eeee biz bu aracı süs diyede almadık ama bu akıntı sinirimi bozuyor usta söküp takmaktan usandı ben götürmekten en son kaçıran parçanın eğilmiş olabileceğinden bahsetti kaçıran parçada yarım ay şeklinde bir parça sanırım çıkması ile değiştirmekle çözülebileceğini söyledi ama artık kurcalatmak istemiyorum ve çözüleceğine inanmıyorum sadece eksildimi tamamlayım devam edeceğim sanırım bu işlemi kendim yapmam mümkünmü arkadaşlar yağı kendimiz doldurabilirmiyiz teşekkürler kolay gelsin :smiley:

arkadaşlar bir video buldum tamir ile ilgili adamın en son sıvı sılıkonla yapıştırdığı silindir kapaktan akmakta yağ

http://www.youtube.com/watch?v=FsPWE2Ngxwg&feature=endscreen

arkadaşlar yağ sızıntısını hallettim usta değişti yağ sızıntısı gitti ancak azda olsa yağ filitrenin bağlantı yapıldığı yer var onun üstünde bir tapa var oradan motor yağı gelmekte buda motorun ön kapağına bağlı tek parça onu sökünce motorrün ön kısmı sökülmüş oluyor şimdi taba sökülüp oraya diş açılabilirmi yada koplele parçayımı değiştirmeli parçayı sordum fiyatı biraz pahalı başka bir çözüm yolu bulunabilirmi teşekkürler sevgiler saygılar

Bakir conta koymayi dene diyecem, görünüşe bakılırsa şanzımandan girip radyatörden çıkmaya doğru gidiyorsun....

bakır conta deneyebilirim ancak bu yer tipa şeklinde yani açma çıkartma imkanı bulunmuyor direk tornada tek bir seferliğine deneme şansımız olabilir olmaz ise ön kapağı delmiş olacağız ve yenisi ile değiştirmek zorunda kalacağız :-\

Garajda yağın tam damladığı yere bir leğen koyun . Diğer arkadaşlarında dediği gibi bir tarafı tıkasanız diğer taraftan damlatmaya başlıyorlar malesef

Müsait olunca bir resim koyabilir misin? Anladığım kadarıyla sabit bir parça bir de ellersen de problem büyüyücek gibi. Dışarıdan müdahele etmenin yollarına bakalım.

leğen koyuldu ne kadar aktığını ölçeceğiz akşamada fotoyu atarım arkadaşlar teşekkürler

Arkadaşlar uzun bir ara oldu ancak yeni bakabildim ve resimleri göndereceğim birde yağ çubuğunu okumakta yardımcı olun bana teşekkürler

20121005 221318

20121005 221123

20121005 221023

20121005 220924

20121005 222746

Emniyet segmanlarından ve o yuvarlak tıpalardan şüpeleniyorum ayrıyeten bir ihtimalde üst kapakların birinden gelebilirmi çekimleri mümkün olduğunca yakın ve düzgün çekmeye çalıştım ancak telefon ile o darlıkta bir alana girebildim ve devamıda var onlarıda göndereceğim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.