Dizel Eberspacher Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karavan1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 147
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,940

karavan1

Kamp II
mebus eberspacher ısıtıcı nın çalışma sesi nasıldı rahatsız edecek bir fan sesi vs. var mıydı.Verimi konusunda ne dersin. Selamlar.Bu konuda bilgi verecek arkadaşlar varsa memnun olurum.

Etiketler
Bu sattigimin fan sesi coktu. Yeni aldigimin ise sesi hic yok. Calisirken duymak zor. Hatta gece ne zaman calisip ne zaman calismadigini anlayamiyorum. Fakat disarida ses var. Yani cadirda yatan biri varsa onu uyariyorum oralara cadir kurmasin diye. Isisi ise gayet iyi. Benim karavanim cok ufak bize yetiyor. Sizin karavanin hacmini bilemem. Soyle soyleyeyim. Fanli ufak oda isiticilari vardir bilirsiniz. 2000Watlik. Onun heralde en az 5 kati daha fazla isi veriyor.
Kesinlikle servisine taktirin. Cikma bile olsa takan kisinin hatasi yuzunden ben benimkinden cok cekmistim.

Verdiğniz bilgiler için teşekkürler.Ben de yerli bir ısıtıcıyı çok önceden karavana taktırmıştım.Bu bahsettiğm ısıtıcı aynen Eberspecerin benzeri olan bir ısıtıcıydı.Tabi teknolojisi onun kadar değil.Yaptığı duman ve sesle bizi korkuttu.Birkaç kez lkomşular yangın var sanmışlar.Yapılan tadilat ve tamire rağmen sorunu gideredik.mAZOT POMPASINDAKİ TERLEMEYE KARŞI POMPA DEĞİŞTİRİLDİ YİNE DE MAZOT KOKUSUNU arabadan atamadık Yine de koku ve ses yapıyordu.Anladım ki bu cihazı iç mekanda kullanmak mümkün değil.Dış mekandan montajını düşündüm Fakat içimize bir korku veren bu cihazı kullanmak istemedim.Siz de ısıtıcıyıu sattıktan sonra aynı marka ile mi çözüm buldunuz.Koku ve ses durumu nasıl.Fiyat olarak ucuza temin edeceğiniz yerden söz etmişsiniz.Bu konularda bilgi verirseniz memnun olurum.Selamlar

Ben ikitellideki yerine gidip sifir bir isitici taktirdim. Eskisi cikma idi ve sesli idi. Karim bebek oldugundak rahat edemedi. Firmayi arayip fiyat alabilirsiniz. Cok memnunum. Sorunsuz calisiyor. Calistigini bile anlamiyorsunuz. Hatta disarinin sicaginin yuksek oldugunu saniyorsunuz. O kadar isi temiz ve guzel. Daha bir depoyu bitiremedim bile. Cok da ekonomik. Saygilar

Ynt: Dizel Eberspacher Isıtıcı

Bu duman atma meselesiyle ben cok ugrasmistim benim eskisiyle. O duman sonrasinda isiticinin icine kurum baglamisina sebeb oluyor. Ben benimkini soktururken firma uzerindeki otomatigin D1L ye ait olmadigini bu yuzden fazla mozot cekip yakamadigini ve koku duman yaptigini soylemisti. Bu tip sorunlarin sanirim oniemli bir kismi otomatikle alakali.

Piyasada uygun fiyatlı birçok T2 camper var.Bu araçların yedek parça sorunu olmuyor mu?Kullanımı konusunda biraz bilgi verebilir misiniz acaba?Fotodan anlaşıldığına göre sizin de çocuklarınız hatta küçük bebeğiniz var.Yolda kalma endişesi yaşamıyor musunuz?T2 ler görünüm olarak çok hoşuma gidiyor ama galiba biraz pimpirikli olduğum için cesaret edemiyorum.Aile ve çocuklar devreye girdiğinde birçok şey değişiyor sonuçta.

:D
Haklisiniz ama sanirim ben de pinpirikli oldugumdan sorun yasamiyorum. Bu bayram 1200 km yaptim. Sorun yasamadim. Yururum ve motorum hersey yeni yaptirdim. Camperin bulunamayan parcasi yok. Belki biliyorsunuz ama bu kasa hala uretiliyor. Belki bu yuzden hersey hala uretimde. Eger pahali gelirse ebayden veya bir suru emsal sitelerden de alabiliyorsunuz.
Ben bu kasalari cok seviyorum. Bir suru de arkadasim var bu kasayi kullanan. Zaten yollarda sira sira dizilmis bizlere rastlayabilirsiniz.
Eger bir westfalya bulabilirseniz bu kucuk camperda 4 yetiskin ve bir cocuk uyuyabilirsiniz. Malum tavan aciliyor. Bir arkadasim yukarida 3 kisi yatmis ama biz o raddeye henuz gelmedik.
Baska sorulariniz olursa zevkle yanitlarim.
Sevgiler

Çok teşekkür ederim açıklamalarınıza.Peki T3 ler hakkında ne düşünüyorsunuz?

t3ler hic suphesiz daha islevsel. Ama ben t2lerin bana hissetirdiklerini daha cok tercih ediyorum. Bir de vosvosculuktan gelen bir gelenegim var malum.

Sayın mebus dizel ısıtıcı çalışırken egzosttan belirgin bir duman çıkarıyor mu?Selamlar.

Hayir cikmiyor. Ilk ateslemede belki cikiyordur. Ama onu da kesin gordum diyemem. Not eger taktirirsaniz termostat ayarinizi uyudugunuz yere taktirin. Gectigimiz cumartesi sabaha karsi saat 4 civari uyandigimda terden siril siklamdim. Kismaya kalkinca uykum hacimat oldu. Sevgiler Insel

çok soğuk havalarda ilk çalıştırmada bir müddet duman çıkıyor,sonra kesiliyor.ben çok memnunum.

Isıtıcıyı içl mekana mı yoksa haricen yapılan dışarıda bir kabine mi monte ettiniz.Bir montaj resminde gördüğüm şekiyle ayrı bir kabin yapılarak aracın altına monte edilmişti ve üfleme ağzı vve hava girişi içeriye borularla yönlendirilmişti.Bu montaj şekli hafif de olsa fan sesi ve gürültünün izolasyonunu sağlamıştı.

Hayir ic mekana satici monte etti. Egzost ve emis borulari tabiiki disarida.

Sayın mebus mazotlu ısıtıcıları uygun bir kabin yaparak dış menana monte etmek hem ses hem deemniyet açısından daha iyi olur diye düşünüyorum.Selamlar.

Mazotlu ısıtıcının iç mekana montajının az da olsa zehirlenme gibi sakıncalar da oluşturacağı konusunda bir bilgi edindim.Hatta bir TIR cı arkadaş bu konuda bir zehirlenme vakası yaşamış.İçeriye sızan ve contadan kaçan zehirli gazdan zehirlendiğini anlattı.Böyle vakalara karşı montajlara egsost çıkışına ,contalara vb. daha itina edilmesi gerektiği ortaya çıkıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR